Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázfűtésnél probléma?

Gázfűtésnél probléma?

Figyelt kérdés
Napközben fával tüzelünk , fatüzelésű kazánban , estére viszont bevna állitva termosztáton ha lemegy 17 fok alá bekapcsol a gázkazán. De nem fűti fel semeddig csak a 17 fokot tartja allandoan ki kapcsol utána megint be kapcsol.. Azt hol lehet kérem szépen beállítani hogy ha lemegy 17 fokra vigye fel 19 fokra utána csak akkor kapcsoljon be megint ha lemegy 17 re. Előre is köszönöm a segítséget. Remélem érthetően írtam le :D

2017. jan. 8. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Állitsd be 19 fokra és kész. Olyan nem igen van hogy ilyen nagy hőmérséklet közt működjön.
2017. jan. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ha 17-re állítod a termosztátot és úgy működik ahogy kell akkor nem fog neked 19-nél lekapcsolni.

Nekünk 19,5-re van állítva. 19,3 nál bekapcsol és úgy rémlik 19,7nél lekapcsol. Persze miután lekapcsol még melegszik a levegő és átlag 20 fokra szokott. (most mi is úgy fűtünk,hogy napközbe vegyessel és este kapcsol be a gáz)

Ahogy az előttem lévő írta, állítsd 19 fokra!

2017. jan. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A gázkazánnál éppen az a lényeg, hogy a beállított hőfokot tartja. Újabb termosztátoknál lehet állítgatni, hogy mennyi eltérés lehet, de azt hiszem max. plusz-minusz fél fokot enged. Vagyis ha 17 C-ra állítod, 16,5-nél kapcsol be, és 17,5-nél ki. A szervezetnek sem jó ez a nagy éjszakai hőingadozás.

Állítsd 17,5-18 C-ra. A 17 elég kevés.

2017. jan. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2 beállitási van . Szobatermosztát ahol a helység hőmérsékletét állitod be .A kazánnál meg a fűtőviz hőfokát állitod pl 70 fokra .Nagyobbra nem érdemes ,mert a kazánt is kimélni kell.Innéntől már a kazán automatikája vezérek .

70 körül ki,50 magasságában be .Igy fog ez neked dolgozni,amig a termosztát nem érzékeli a beállított hőmérsékletet.Ha ez megvan,a kazán ki kapcsol ,majd ha ez a hőmérséklet pár fokot esik ,újra indül a kazán .Ilyen egyszerü ez,nekem legalább is .

Mivel 2 kazánról van szó,a 2 kazán külön is van választva .Biztosan van egy elzáró szelep,ami kizárja a fatüzelésű kazánt,hogy ebben ne melegedjen a víz,ezt ne fűtsed .

A 2 rendszer ne dolgozzon rá egymásra .

Jó melegedést kívánok !

Igyekeztem amennyire csak lehetett én is érhetően írni .

2017. jan. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen , megkaptam a választ :) Hát mi reggel 9 körül begyújtunk fával este ugye már nem rakunk rá 10 fele hajnalba , meg bekapcsol a gáz. Azt hittem lehet ilyet csinálni hogy felviszi 19 fokra és kikapcsol de ugy tunik nem. Utolsó nálunk egy rendszeren van a kettő úgy lett bekötve.
2017. jan. 8. 13:29
 6/7 A kérdező kommentje:
17,5 re van beállítva a termosztát.
2017. jan. 8. 13:31
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen van elzáró szelep , de a mellékbe van kint a fatüzelésű kazán , és van kinti szoba wc és oda is fűt a gáz. Szóval a kettő kisegíti egymást
2017. jan. 8. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!