Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi lenne ésszerű döntés a...

Mi lenne ésszerű döntés a jövőnket illetően?

Figyelt kérdés

Adott egy nagy családi,szülök àltal felépitett ház.

Alsó szint szülõk,felsõ szint lakható,de alakítani kell hogy teljesen betöltse egy lakás szerepét, külön kezelhetõ legyen,

Szülõkkel nimcs baj, en vagyok a võjelöltjük.

Pénz szûkében, de határozott tervekkel alakítsuk ki magumknak emeletet, vagy külön menjünk?

Ha alakítunk,azt két késöbbi örökösre tekintettel (párom és bátyja) hogy oldható meg hogy a befektetett pénznek.myoma legyen,bizonyìtható legyen?


Maradásra hajlunk,nem.akarjuk hitelbe vermi magunkat,se albérletezni,ráadásul elégnagy.a ház, hely az van.


2017. jan. 11. 07:11
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

"Szülõkkel nimcs baj"


Majd lesz, ha odaköltöztök.

2017. jan. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Sosem költöznék a párommal sem az én, sem az ő szüleihez. Ez nem egészséges.
2017. jan. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az esszeru dontes az lenne, hogy odakoltoztok parod szuleihez, viszont mindenfele atalakitas nelkul hasznalnatok az emeleti haloszobat, jo esetben furdoszobat is, meg a lenti konyhat. Par ev alatt megsporolhattok annyi penzt, ami eleg lehet egy sajat hazhoz.
2017. jan. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez akkor lenne esetleg ideális már mint a szülőknél lakni és költeni rá ha a párodnak nem lenne testvére. Öröklés esetén ugyanúgy hitel kellene hogy kifizessétek a párod testvérét mintha most vesztek fel és eleve külön mentek. Nem mellesleg az előbbi esetben már ti is idősek lesztek egy nagyobb hitelhez.
2017. jan. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Esetleg még most, a szülők életében elintézni a tulajdonlást, megállapítani tulajdoni hányadot a szülőkkel, testvérrel megbeszélve, és a szülőknek a két gyerekre átíratni.

Jelen esetben az 50-50% lenne a reális, illetve megosztani az ingatlant, hogy a földszint lesz a testvéré, az emelet a menyasszonyodé, (társasháznak nyilvánítva) de mindkét albetét a szülők haszonélvezetével terhelve.

Ezt aztán a földhivatalnak benyújtani.

2017. jan. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

Azt lehagytam, hogyha társasháznak van nyilvánítva, két tulajdonossal, önálló albetétként, akkor ha mégsem tetszik az ottlét, akkor eladhatjátok, de a másik tulajdonosnak elővásárlási joga van.

Ehhez persze az is kell, hogy a másik lakástól szeparáltan, külön megközelíthető legyen.

2017. jan. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!