Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tegyek a büdös ruhák ellen?

Mit tegyek a büdös ruhák ellen?

Figyelt kérdés

Száradás után a ruhákon nem az öblítő illat dominál, hanem büdös dohos/lábszagú/állott valami. Valamelyik ruhán már akkor érezni, ha kiveszem a gépből (ezek a ruhák száradás után büdösebbek is a többinél).


Mosógépbe 1 liter 20%-os ecet 95 fokon elindítva megvolt. Ajtaját mindig nyitva hagyjuk. Szűrő és öblítő/mosószer adagolót kitakarítottam. Szobámban, ahol száradnak a ruhák minden tiszta, friss a levegő. 1 napnál tovább sose száradnak.


Van egy sejtésem miért ilyen büdösek a ruháim. Pár hete még nem én mostam a dolgaimat. A ruháim törölközővel, zoknikkal meg úgy mindennel együtt lettek mosva. Ráadásul a gép se volt takarítva. Most már külön gyűjtöm a szennyest, én csinálok mindent, mosógépet is kitakarítottam rendesen. Anyáméknak nem is engedem hogy mossanak rám, mert ők egyszerűen nem érzik hogy ez így nem oké.

Amióta én mosok egy nagyon picit javult csak a helyzet. De a ruhákba beette valami magát, nem tudom hogy kellene kiölni belőlük a szagot. 60 fokon nem merem kimosni őket, mert kb mindegyikre az van írva hogy vagy 30 vagy 40 fok a max. 1 hete vettem egy pulcsit, na annak jó az illata. Legszívesebben az összes ruhám kidobnám, de sajna nincs keret lecserélni őket. Segítsetek valami ötlettel, mert ez így nagyon rossz. 16/f


2017. jan. 16. 23:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és vettem magamnak márkásabb mosószert meg öblítőt is (ariel, coccolino, lenor stb), de ezekkel se sokkal jobb. Száradás után szinte nem érezni a drága öblítő illatát.
2017. jan. 16. 23:07
 2/11 A kérdező kommentje:
Lehet elkéne hagyni az öblítőt is? Benne lévő szerves anyagok csak ronthatnak a helyzeten. De akkor mit használjak helyette? Minimális ecetet?
2017. jan. 16. 23:11
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Van esetleg otthon Vanish OxiAction? Nekünk is volt ilyen problémánk és a szagon kívül azt tapasztaltuk, hogy ez a szer "reagál" a ruhákkal. Tiszta ruhánál ha pl. vérfoltra öntöd, akkor csak a folton habzik a szer, de a mi esetünkben bárhová öntöttük a ruhán mindig habzott. Ha neked is így van, akkor tudok mondani módszereket, amik segítenek.
2017. jan. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, van itthon. Holnap kipróbálom, csak már nem akarom felkelteni a többieket.
2017. jan. 16. 23:22
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Mosás előtt áztatni kell a büdös ruhákat a kádban. Majd utána kimosni. Nálam ez vált be-
2017. jan. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az 1 liter ecet az kevés.. Amikor én "megörököltem" egy mosógépet, akkor 4-5 liter 20%-os ecettel, járattam végig egy egész 90 fokos programot. Igaz, hogy utána kb. 1 hétig olyan ecet szag volt, hogy alig lehetett megmaradni a fürdőszobában :D, de legalább nem volt ilyen gondom. Ha van ott kis ablak, akkor szellőztetés éjjel-nappal.

Nem vizes, dohos a szobátok fala?

Ez a szag akkor szokott lenni, ha dohos, és nincs kiszellőztetve a mosógép, vagy dohosak a falak. A mosógép "gumiját" is rendesen ki kell tisztítani, ecetezni.

És nem elég CSAK a dobba belerakni az ecetet, mert a 4-5 litert el kell osztani úgy, hogy belülre, és kívülre is jusson. Tehát ecet a dobba, és a dobon kívülre is. De lehet az is, hogy a CSŐ maga el van rohadva, az a gumicső, amiből jön a mosógép vize. Minden mosás után ki kell szellőztetni cseppmentesre a mosógépet is.

2017. jan. 17. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Az ecet max a vìzkövet olfja fel, a bomlò szerves maradèk ùjra bomlsni fog. Mossad át 95 fokon trisóval, utána 30 fokon 3-4dl hypóval. Ez az utóbbi tud fertőtlenìteni teljesen, az ecet csak szaporodást gátol amìg savas a környeze.
2017. jan. 17. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
En a mosogepet lefuttatnam ruha nelkul, kb egy deci hipoval, vagy 2-3 deci ecettel, mintha telel lenne (tehat nem felprogramon), a legmagasabb hofokon, uresen. Valoszinuleg maga a mosogep sem tiszta, rohadnak benne a lerakodott pihek, ez is okozhatja a rossz szagot.
2017. jan. 17. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A pamut, vagy kevert szálas, javarészt pamut ruhákat nyugodtan moshatod 60 C-on, sőt a fehéreket, törölközőket, stb. kell is. Az, hogy 30 és 40 C van ráírva, csak erőltetik az emberre az enegriatakarékosságot.

Az áztatás valami jó áztatóba, vagy akár enyhén ecetes vízben megoldás lehet, csak vigyázz, a rossz minőségű színes holmi foltosra kifakul. Olyasmit keress, ami nem fehérít.

2017. jan. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A szekrényedet is kitakarítottad már? Onnan is átvehetik a szagot a benne tárolt ruhák.
2017. jan. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!