Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Bemehet-e a tulaj a bérbe...

Bemehet-e a tulaj a bérbe adott lakásba a bérlők jelenléte ÉS tájékoztatása nélkül?

Figyelt kérdés

HELP!szerintetek a főbérlőnek/tulajnak joga van bemenni a bérlő tudta és tájékoztatása, sőt JELENLÉTE NÉLKÜL AZ ALBÉRLETBE? a tulajról van szó, aki most "kedvesen" meglátogatta a lakásunk, ahol minden értékünk van és úgy szólt róla h pár órával előtte, mikor mind2en dolgozunk...párom úgy kéreckedett el sürgősen a m.helyéről... (...+kutya van a lakásba...) nem az az alap h 1-2 nappal előtte szólunk, és ott van a cuccok tulaja??

A konkrét helyzet: 11 körül hívta páromat h mennének be olyan fél6 körül megnézni a vevővel a lakást. párom 17ig én meg 17.30ig dolgozom... mondtuk neki ezt h tegyük át máskorra v este 7re legalább, majd 13kor mondta telefonon h jó akkor lemondta a vevőt, majd ordibálni kezdett h ő márpedig bemegy a lakásába és lecsapta a telt... mondtam páromnak h menjen azért haza délben, női megérzés... erre páromtól jön az sms 17kor h ott vannak a vevővel!!! hát azé... egyikünk se ért volna haza plusz közölte h nem is jönnek akkor végül... erre még ő morgott h nekünk ez nem tetszik merth övé a lakás...

sztem ez nem normális... azóta elköltöztünk még rá 2 napra onnan azonnal! csak érdekelnének a vélemények...


2010. máj. 7. 02:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ki van adva a lakásom.

Ha át akarok menni, megbeszélem velük az időpontot. Megkérdem mikor mehetek.

És nem szokásom odamenni ha nincsenek otthon.


Mondjuk én sem örülnék ha a lakásomba itt mászkálna valaki és nézegetné a cuccaimat mikor nem vagyok itt.

2010. máj. 7. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
nem mehet be
2010. máj. 7. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hiába övé a lakás, amíg bérled tőle, addig az a te személyes intim területed, ahová ő - kivéve nagyon ritka és sürgős, indokolt esteket - csak a te tudtoddal és jelenlétedben mehet be. Szép is lenne, ha amíg te dolgozol, ő mondjuk átmenne tv-zni vagy éppen arra járva felugrana WC-re :=).

Joga van bármikor pl. ellenőrizni, hogy rendeltetésszerűen használod a lakást, de ennek időpontját is előzetesen egyeztetnie kell veled.

2010. máj. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis apróságot elfelejtettel közölni: van-e bérbeadási szerződés?

Ha nincs, (tehát "feketén" laktok ott,) akkor nem sokat tehetsz, mert hivatalosan a saját tulajdonával azt csinál, amit akar!

Ha van szerződés, akkor a szerződés lejártáig a bérlő jelenlétében is csak akkor mehet be, ha a bérlő arra engedélyt ad! Ha ennek ellenére mégis bemegy, birtokháborítást követ el, amit büntetnek! Volt is ilyenre példa, a bérlő nem fizette a bérleti díjat, ezert a tulaj bement hozzájuk, (a bérlő nem volt otthon). El is ítélték magánlaksertésért!

2010. máj. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Ez tipikusan egy olyan dolog, amit a szerződésben rögzíteni kell.

Ha olyan felelőtlenek voltatok, hogy nem írtátok bele, akkor csak előzetes bejelentés után, tanúk jelenlétében, mert különben jogosan mondhatja az albérlő, hogy ezt meg azt ellopta a tulaj.

2010. máj. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
van szerződésünk, ez konkrétan nincs benne, de úgy tudtuk, hogy ez alap! a mostani főbérlőnk meg is lepődött rajta, h kértük, írjuk bele, eredetileg ő sem tette bele, mert alap... de nevetve beleírta :)
2010. máj. 7. 17:39
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig egyszer mentem be, a lakásomba, amíg ki volt adva, amikor nem fizetett a bérlőm, és több napja fel sem vette a telefont. Természetesen sutyiba kiköltözött. De soha nem mennék be a tudtuk nélkül. Sőt még úgy sem szívesen, hogy ők engedélyt adnak rá. Csak magamból indulok ki, hogy én sem szeretném, ha az én lakásomban mászkálna valaki.
2010. máj. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

előző albérletemet én is ezért mondtam fel,a bácsi kérdezés nélkül jött,mutogatta mindenkinek,meg még fényképeztek is...az én dolgaimat...és csodálkozott hogy leléptem ugy hogy nem vártam ki az 1 hónapot se...


mostani albérletben a tulajnak kulcsa sincs a lakáshoz,ő kérte hogy cseréljük le a zárat,nehogy az előző lakó bejöjjön ha másoltatott pótkulcsot az eredetieken kivül...a tulaj nem kapott kulcsot,jön havonta 1x a befizetett csekkekért meg az albérleti dijért,és kész...

1x volt aki meg akarta nézni,előre szolt 2 nappal,hogy mondjak időpontokat amikor ráérek,mert jönnének...

2010. máj. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

11:39-esnek!

A szerződésetek határozott, vagy határozatlan idejű?

Nehogy az utcára kerüljetek, vagy esetleg díjat emeljen!

("az, aki itt volt, többet fizetne")

2010. máj. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

határozatlan idejű,de nincs hirdetve már eladásra se,mert fele annyit se adnának érte mint 3-4 éve,csak egyik munkatársa nővére nézte meg,de ő se fizetne érte 3 millionál többet (35m2 észak magyarországon,de jó helyen,6ot ér kb),van a tulajnak több lakása,de nem ebből él

11:39

2010. máj. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!