Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vízteres kandalló előtti...

Vízteres kandalló előtti padló megoldás?

Figyelt kérdés

Vízteres kandallónk van teljesen körbefalazva a nappali központi falán. Most parkettázunk, de azon dilemmázunk, hogy ha a kandallóból kipattan a tűz, megégeti a parkettát.

Milyen megoldások vannak?



2017. márc. 1. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
2017. márc. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Teljesen jó a link. Vagy parketta mintás járólapból rakod ki az előtte lévő részt.
2017. márc. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én oda természetes szürke szabálytalan 1cm vastag kvarcit lapokból kiraktam egy félkörívet. Szintbeli elérés nincs a parkettától, a burkolatváltást sárgaréz hajlítható burkolatváltóval oldottam meg. Szerintem a természetes kövek jobban illenek egy kandallóhoz mint agy parkettamintás járólap. Bármit csinálsz, úgy is el fog ütni a parkettától, akkor üssön el rendesen, és akkor még ki is emeli a kandallót. A kandalló alapvetően vertikális tömeg, ha megnöveled az alsó horizontális kiterjedését, akkor az stabilitást, erőt sugároz. Persze kvarciton kivűl bármilyen természetes kő is megteszi, az a lényeg hogy a kandalló-lábazat-parketta összhangban legyen.
2017. márc. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az a gondom, hogy ehhez hasonló kandallónk van: [link]

Vagyis ez nem gond, imádjuk, csak semmi burkolatot nem tudok elképzelni elé. Minden elüt tőle.

A parkettára helyezett üveglap áll a legközelebb az elképzeléseinkhez, csak nálunk a kandalló két oldalán egy-egy ajtó van, ami szobákba vezet és félek, a szobákból kilépve belerúgnánk lábujjal az egy centi vastag üveglapba. Bár le lehet csiszoltatni a szélét, de jó lenne valahol személyesen megnézni, milyenek is ezek. Meg még attól félek, nem csúszik-e el a parkettán és karcolja meg, ha esetleg por megy alá, vagy az elcsúszáskor az üveg és a kandalló fala közötti résbe belehullhat a hamu, mikor tisztítjuk és problémás esetleg a tisztítása. Ilyeneken dilemmázok. :)

A kandalló nálunk az egyedüli fűtés, naponta 5-6x rakunk rá, szóval gyakran van nyitogatva, napi 1x hamuzunk, mindig van egy fáskosár elé rakva fával, így fontos, hogy könnyen tisztán tartható legyen és ne is legyen útban közlekedéskor.

2017. márc. 3. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!