Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Zárt égésterű kandalló?

Zárt égésterű kandalló?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Vízteres kandallórendszert akarok kiépíteni. Ugyan van kémény, de bélelni szükséges. A kéménybélelő épületgépésszel egyeztet, hogy mekkora teljesítményű kandallót bír el a kémény és hogy megfelelő lesz e a helyiség szellőzése. A gépész szerint csak zárt égésterű kandalló jöhet szóba. Viszont erről infót(bár még csak neten) nemigen talátam. Vagy az összes vízteres kandalló zárt égésterű? Hogy kell ezt elképzelni? Tudtok ebben segíteni nekem? Köszönöm
2017. ápr. 28. 20:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Zárt égésterű kandalló szerintem is csak a mesében lehet.

Ezt keverik a zárt rendszerű fűtési rendszerrel .

Ha ez zárt rendszerű lenne,hol raknád be a tüzelő agyagot ?

Amilyen vastag a kandalló fűst kivezető csöve,kéménynek az is jó .Zárt égésterüekben gázkazánok vannak .

2017. ápr. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én építettem ilyet. Az EDILKAMIL kandallóból merítettem ötleteket, de hozzá kellett tennem más megoldásokat is, mivel nem volt az edilkamil teljesen zárt égésterű, mert az égéshez szükséges szekunder levegőt a helyiségből vette. Aztán láttam egy olyan megoldást, hogy harmadlagos levegőt is felhasználnak, hogy tökéletesebb legyen az égés. Végül úgy döntöttem, hogy egy teljesen egyedit építek, mivel egy maximalista hülye vagyok, és ahelyett hogy vettem volna 500 ezerért egy 80%-os megoldást, és két hét meló után hátradőlve söröztem volna, inkább csináltam 1,5 milából egy 100%-t 1 év alatt. Hozzá tenném, hogy 80X100-as lett a tűztér, két oldali feltolható üvegajtókat csináltam, van benne motoros grillnyárs, és felső zárt sütő. A felépítése a következő: a belső tűztér 6-os lemez, a külső köpeny 5-ös lemez, közte 5 cm víztér. A lemezeket átmenő tüskékkel összekötöttem, kívülről lehegesztettem. Így lett nyomásálló. Az ajtókat én csináltam, hogy légmentesen záródjanak. A tűzálló üveg egy vagyon volt.A hamutároló, ami alul van, az is teljesen légmentesen zárt. A levegőellátást egy 200mm átmérőjű cső biztosítja, ami a kandalló alatti elosztóba csatlakozik. Az elosztóból 100mm-es gégecsövek mennek, mindegyiken pillangó szelep a pontos beszabályozás miatt. Az elsődleges (primer) levegő a hamutárolón keresztül, a hamuzórácson át jut a tűztérbe. A másodlagos (szekunder) levegő az ajtó alatt megy be,úgy hogy lefújja a füstöt az üvegről. Ezt azért csináltam, hogy hűtve legyen az ajtó, és ne kormosodjon az üveg. A harmadlagos levegőt az ajtó felett vezettem be, hogy az égés koronájába plusz oxigén jusson. A levegő mennyiségét egy automatikus motoros pillangószelep szabályozza. A vezérlés tudja a szivattyúkat vezérelni, puffert kezelni, és használati vizet is tud készíteni.Ez a szabályzó: [link]
2017. ápr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Akkor nem igazán értem hogy értette a gépész, ha ilyen nem is létezik. Azt mondta nézzünk meg több kandallót és valasszunk azok közül, melyeket alkalmasnak talál, de azok mindegyike zárt égésterű legyen. Közben eszembe jutott, hogy a nyíltra azt mondta, akkor mindenképp szellőző nyílást kell a falba vésni. De ezt látatlanba meg tudja állapítani, hogy nem lesz elegendő a levegő az adott helyiségben?
2017. ápr. 28. 21:49
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az tuti nem lesz elegendő!!!


A zárt égésterű kb. annyit tesz, hogy az égéshez szükséges oxigént nem a helyiségből veszi el, hanem szabadtérből.

Ha ezt meg tudod oldani, azaz két légcsatornát tudsz biztosítani (egyet a füstgáz elvezetésnek, egyet a levegő utánpótlásnak), akkor elméletben kb. meg is vagy.


De ilyen kandallót venni gondolom egy rutin ügy lehet:)

De sok marha.ságot kitalálnak.

Ez kb. olyan lehet mint az éjszakai napelem:)

2017. ápr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A 4 es helyettem is megválaszolt.

1 voltam .

2017. ápr. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha már szellőzőt is javasolt,akkor egyértelmű hogy nem zárt rendszerről van szó .
2017. ápr. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Feltételezve azt, hogy maga sem tudta mit beszél:D mit gondoltok akkor a vízteres kandalló működéséről? Mi kell hozzá, hogy megfelelően mennyisegű levegőt kapjon és a kéményes is rábólintson a végén?
2017. ápr. 28. 22:12
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerencse kell.


Arról beszélgethetett a gépész a kéményésszel, hogy zárt rendszerű fűtőkör esetében a ház kifűtéséhez olyan teljesítményű nyílt rendszerű kandalló (fatüzelésű kazán) szükséges, ami pl.:10-20-30kW teljesítményű és aminek az oxigén utánpótlását természetes szellőzéssel kívánja megoldani. Kérdés, hogy megoldható e az adottságokkal, vagy mi kell hozzá.


Szerintem így látatlanban ehhez akkora nyílás szükséges a házon, ami simán visszahűti a teret:)

Tök jó. Ha nem a füstbe halsz bele, majd a hideg megteszi.


Radiátoros fűtéshez kandallót a nappaliba rakni elég bizar. Mitől fog az működni? Ki rakosgatja bele az erdőt?

2017. ápr. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A konyhában lesz a kandalló. De akkor máshol másokná ezt hogy kivitelezik? Kétlem, hogy ez a ház ennyire különleges lenne...
2017. ápr. 28. 22:28
 10/13 anonim ***** válasza:

Nehéz erre jó választ adni, mert alap gépészeti infók hiányoznak hozzá (lakás területe, m3, radiátorok mérete, kazán teljesítménye, felhasználó szokásai, cél értékek stb..), de itt van pár kép.


[link]

2017. ápr. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!