Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Zárt égésterű kandalló?

Zárt égésterű kandalló?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Vízteres kandallórendszert akarok kiépíteni. Ugyan van kémény, de bélelni szükséges. A kéménybélelő épületgépésszel egyeztet, hogy mekkora teljesítményű kandallót bír el a kémény és hogy megfelelő lesz e a helyiség szellőzése. A gépész szerint csak zárt égésterű kandalló jöhet szóba. Viszont erről infót(bár még csak neten) nemigen talátam. Vagy az összes vízteres kandalló zárt égésterű? Hogy kell ezt elképzelni? Tudtok ebben segíteni nekem? Köszönöm
2017. ápr. 28. 20:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szintén csak azt tudnám írni,amit az előttem hozzá szóló.

Egy ilyen fűtőkészüléket nem tennék a konyhába,szervényeivel együtt.Ide kell a fát behordani,hamuzni .

Én biztosan vegyes tüzelésü kazánt vennék .A fűtés nem olyan,mint egy festés,nem tetszik,holnap más szinre festem .

Ez évtizedekre készül .Ide a jót,megbizhatót kell megvenni .

Nem a divat hullámot kell követni .

A vizteres kandallók addig fűtik a lakást,amig ég bent a tűz .A gyenge samottzata is gyorsan kihűl .Nincs felmelegitett víztartalék sem,mit egy kazánban .

2017. ápr. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
38%

Hát én hirtelen csak arra gondoltam, hogy nagyon régen a kandallóknak üvegük sem volt, csak egy hatalmas kürtő amin távozott a füst. Többnyire.

De, hogy miért rugóznak egy fatüzelésű kütyün, hogy honnan veszi a levegőt... Nincs szénmonoxid, mint a szénnél, így max. fejfájásra ébred, ha valamiért befüstöl, nem megfullad a lakó. Meg mi az már, hogy ki kell bélelni a kéményt? Fatüzelésre?


Nem vagyok tisztában ezeknek a jogi szabályozásával, de nem lehetséges, hogy kérdezőt lehúzzák icipicit ezzel kapcsolatban?


Ma már kéményész meg gépész kell egy fatüzelésű akármi üzembehelyezéséhez is? Építettem kemencét, víztereset, és köszöni szépen tök jól van minden ilyen bohóc nélkül is.

2017. ápr. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Nincs szénmonoxid, mint a szénnél, így max. fejfájásra ébred, ha valamiért befüstöl, nem megfullad a lakó."


Több alapvető tévedést is tartalmaz a fenti mondat.


1. A szénmonoxid képződés nem a szén égetésének a sajátossága! Fatüzeléskor és a gáz égésekor, de bármilyen szerves anyag égésekor is keletkezhet - általában lánghőmérséklet kérdése. És 800 C fok felett a szénmonoxid képződése a termodinamikailag kedvezményezett. A szekunder levegőt többek közt a szénmonoxid széndioxiddá alakulása érdekében adagolják.

2. A széndioxidtól ugyanúgy meg lehet halni mint a szénmonoxidtól. A borospincébe erjedéskor megfontolatlanul (gyertya nélkül) lemenők észrevétlenül lesznek rosszul, esnek össze, és halnak meg.

Annyival kevésbé veszélyes a széndioxid, hogy ha időben (élve) észreveszik, hogy széndioxid mérgezésed van, és friss levegőre visznek, akkor nagy valószínűség szerint élve megúszod. Míg szénmonoxid esetében ez nem biztos, mert erősen kötődik a hemoglobinhoz.


Úgyhogy csak óvatosan!

Elég egy érdekesen fújó szél, ami a háztetőn, vagy a szomszéd ház tetején gellert kap, örvényleni kezd, és lefelé nyomja az égésterméket a kéményben.

És elég ha húsz-évente csak egy napon van ilyen...

2017. ápr. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!