Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik a legcélszerűbb fűtőtes...

Melyik a legcélszerűbb fűtőtest, ha csak látványnak kellene leginkább és csak végszükség esetén másodlagos fűtésnek, a lemez, az öntvény kandalló, vagy cserépkályha?

Figyelt kérdés
2 szintre kellene 1-1 db fűtés, sajnos szinte teljesen két külön légtér, több helyiségből álló kb 70m2 es szintek, 2 db 12cm es kémény van így csak ekkora füstcső jöhet szóba.

2017. máj. 9. 16:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az újrarakatás itt elhanyagolható lesz. Mi anno azzal fűtöttük a házat, 20 év után kellett újrarakni, 10 év után szedte le a tetejét a kályhás, egy kitakarításhoz, de az pont festéskor volt, így nem okozott gondot. Ha végszükség esetén lesz másodlagos fűtés, akkor szerintem simán duplájára is kitolódhat az élettartama.


Egyébként még szóba jöhet a csempekandalló is, tényleg csak az ízlés és a pénztárca döntsön, itt is láthatod, hogy mindenkinek más tetszik :)

2017. máj. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnél cserépkályha van, nekik 5 évente kell újrarakatni. Mondjuk nem igazán értek hozzá, nem tudom mitől függ a kályha élettartama, én ebből indultam ki, azt hittem ez minden cserépkályhára vonatkozik. Mondjuk az tény, hogy ők azt használták elsődleges fűtésnek, tehát rendszeresen használva volt.
2017. máj. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ja és szerintem azt is figyelembe kell venni, hogy másképp kell használni egy cserépkályhát és egy kandallót. A cserépkályhánál begyújtás után, ha már leégett és csak parázslik a fa, el kell zárni a levegőnyílásokat, hogy a parázs izzon tovább. Néhány óra kell neki begyújtás után, amíg felmelegszik maga a kályha, viszont utána is tartja a meleget órákon keresztül, ha már a fa elégett. A kandallót ezzel szemben folyamatosan lehet pakolni, akkor raksz rá fát, amikor akarsz. Rögtön meleget ad, viszont ha kialudt a tűz, hamarabb ki is hűl a kandalló.
2017. máj. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nekünk 2 cserépkályha fűti a 140 négyzetméteres házat! Az egyik a hálónk és a nappali között van, az vízbetéttel van felszerelve, tehát plusszban fűti radiátorokkal a fürdőt, a mosókonyhát, a konyhát és a dolgozószobát. A másik az előszobából rakható és belóg a 2 gyerekszobába, tehát 3 helységet fűt. Mindegyiken üvegajtó van. Gyönyörűek :) Átrakatni 10 évente kell :) Nekünk most nézte Őket a kályhás, tisztító szemen keresztül pucolta ki, mondta, hogy 5 év múlva kb átrakás (5 évesek).. A cserépkályhának száraz fa kell, ahol 5 évente rakatják át a kályhát ott nagy a baj!
2017. szept. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!