Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek ilyenkor mit...

Szerintetek ilyenkor mit lehet tenni? /Ti hogyan cselekednétek az én helyemben? (bőv. Lent. )

Figyelt kérdés

Megpróbálom rövidre fogni. A lényeg az ,hogy lakást kéne szereznem ,ahol két ember is elfér ,a rengeteg holminkkal együtt. De nincsen semmi pénzem ,viszont pár napon belül el kéne költöznöm. Próbálkoztam már mindennel, önkormányzati lakással is, de segítséget nyújtani senki nem tudott. Nincsen munkám se ,hiszen én még csak a napokban voltam írásbeli érettségizni. Rokonokhoz nem fordulhatok mert semmilyen kapcsolatom nincsen velük, se olyan barát aki tudna segíteni ,se bármilyen ismerős...nagyon kétségbe vagyok esve...

...őszintén szólva inkább leszek öngyilkos mint hajléktalan...lehet ,hogy a szenvedésemből már nincsen semmilyen kiút sem csak a halál?

Gondoltam már a diák hitelre is de az nem tudom ,hogy hogyan működik, szerintetek az jó ötlet lenne? Vagy hogyan másképp lehetne még kimászni ebből a helyzetből? Ti mit tennétek a helyemben?

18/L



2017. máj. 12. 09:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
93%
Az egyetlen, amit tanácsolni tudok, az egy kiöregedő, kiüresedő falu, vagy tanyavilág. A fiatalok mind a városba mentek, a szülői házat eladni nem lehet, mert nem kell senkinek. Az ilyen házakba sokszor akár ingyen is be lehet költözni, ha valaki ennek fejében rendben tartja a birtokot.
2017. máj. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

05.12-én írtad ki ezt a kétségbeesett kérdést, de biztos nem 05.11-én közölték veletek, villámcsapás szerűen hogy menni kell.

A házat nyilván azért lakhatja apád tovább, mert eredetileg is az övé volt.

Ez nem a bíró kénye-kedve, ezt írja elő a jog.

Téged egyébként nem rakhat ki apád az utcára, míg nappalin tanulsz, anyád meg egyedül jobban talál lakhatást, mint egy kamion bútorral és egy másik felnőttnek számító emberrel, mindezt egy fillér nélkül.

Menjen egyelőre hajléktalanszállóra egy kis időre és onnan keressen olyan munkahelyet, ahol munkásszálló is van, te meg maradj egyelőre a fenekeden.

Esetleg elmehet bentlakó bejárónőnek is, ha alkalmas egy háztartás ellátására.

Aztán közben te is leérettségizel, elmész dolgozni és kettőtök fizetéséből már tudtok valami szerény lakhatást keríteni.

Bár nem tudom milyen tanuló vagy és mik voltak a terveid, de ha alkalmas vagy a továbbtanulásra, inkább a saját életedet építsd egy jó szakmával, vagy diplomával, anyád meg felnőttként vegye a kezébe az életét, ahogy nagyon sokan teszik.

2017. máj. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Én azért még azt is megkérdezném, hogy eddig miből éltetek?

Anyád jó ideje nem dolgozik, te tanulsz és szintén nincs jövedelmed.

Feltehetőleg az apád tartott el mindkettőtöket és mostanra besokallt, ami valahol érthető is.

Egyetértek az előttem szólóval, anyád lépjen a tettek mezejére és viharsebesen kezdjen el dolgozni, mert senki nem fog nektek ingyen lakhatást biztosítani.

Egy házon ugyanis keletkezik rezsi és ennetek is illene néha.

2017. máj. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Eddig az apján élősködtek.
2017. máj. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Nem apámtól kell elköltöznöm. Ő évek óta megszakította velem a kapcsolatot. Mikor a lakást megkapta mi albérletbe mentünk melyet nem tudunk fizetni.
2017. máj. 21. 17:16
 16/25 anonim ***** válasza:

Magyarul az apádon élősködtetek hosszú évekig, utána meg az albérletben telt ki a becsületetek, mert azt se fizettétek. Igaz?!


A lakás tulajdonosa nem szociális szolgálat, hogy eltartsa a nem fizető munkanélküli dologkerülőket.

Női egyenjogúság van. A nőknek is joguk van a hajléktalansághoz.

Mióta nem fizettétek az albérletet és a közműveket, hogy végül onnan is kiraktak??

2017. máj. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Az apám élősködött inkább rajtunk, plusz sok évig anyukám fizetésének a felét is megkapta...
2017. máj. 22. 09:16
 18/25 anonim ***** válasza:

Nem akarlak bántani Kérdező és sajnos ötletem sincs.

Biztos van ennek az éremnek másik oldala is, ami az apád oldala, de azt nem ismerjük.

Igaz, a ti oldalatokat sem, mert nem írtál semmit, hogy miért és hogyan kerültetek ebbe a helyzetbe.

Ha anyád fizetésének a felét el kellett utalnia apádnak, az csak akkor lehetséges, ha apádnál maradt még vagy 2-3 gyerek, vagy olyan adósságot hagyott ott anyád, amiért ő (is) felelős, mert nyilván nem férjtartást ítéltek meg apád részére.

Ezért a kialakult helyzetért valamilyen formában csak az édesanyád a felelős, akárhogy is nézzük.

Volt egy rossz választása(?) annak idején, amiket csak további rossz döntésekkel tetézett és most téged is magával ránt.

Nem tudok jobbat, keressetek meg egy számotokra hiteles TV csatornát, adjátok elő a problémátokat, ha műsorba kerül, az emberek fognak segíteni, ezt már több esetben láthattuk.

Remélem megoldódik a probléma, sok szerencsét kívánok!

2017. máj. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Mióta nem fizettétek az albérletet és a közműveket, hogy végül onnan is kiraktak??


Mennyi adósságot hagytatok hátra??

Albérleti díj, közművek stb...)

2017. máj. 23. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 "Hannover96" válasza:

Ha betöltötted a 18-at akkor valószìnűleg a Csaladok Átmeneti Otthona sem jöhet szóba, meg lehet próbálni, de először a területileg illetékes Családsegìtővel vegyétek fel a kapcsolatot. Esetleg a helyi önkormányzat Szociális Központjához fordulhattok még.

A bérbeadóval megpróbálhatnátok egyezkedni, hogy Te érettségi után rögtön munkát vállalsz és édesanyád is sűrgősen nézzen munka után (közmunka lehetőség esetleg lehet számára, ha regisztrált munkanélküli), azután részletekben törlesztitek az elmaradásokat, ahogy tudjátok. Más megoldás sajnos nagyon nincs...

Egyébként honnan veszi egy-két hozzászóló, hogy az apján élősködtek volna? Az apja fizette a lakhatásukat? Aligha... Bárki kerülhet ilyen élezhelyzetbe a mai vilagban. Gondolom a kérdező édesanyja már nem olyan fiatal és bizonyos kor felett már rohadt nehéz munkát találni, mert a "tisztelt" munkaadók "öreg"-nek titulálnak már pl. egy 45-50 éves embert...

2017. máj. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!