Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek ilyenkor mit...

Szerintetek ilyenkor mit lehet tenni? /Ti hogyan cselekednétek az én helyemben? (bőv. Lent. )

Figyelt kérdés

Megpróbálom rövidre fogni. A lényeg az ,hogy lakást kéne szereznem ,ahol két ember is elfér ,a rengeteg holminkkal együtt. De nincsen semmi pénzem ,viszont pár napon belül el kéne költöznöm. Próbálkoztam már mindennel, önkormányzati lakással is, de segítséget nyújtani senki nem tudott. Nincsen munkám se ,hiszen én még csak a napokban voltam írásbeli érettségizni. Rokonokhoz nem fordulhatok mert semmilyen kapcsolatom nincsen velük, se olyan barát aki tudna segíteni ,se bármilyen ismerős...nagyon kétségbe vagyok esve...

...őszintén szólva inkább leszek öngyilkos mint hajléktalan...lehet ,hogy a szenvedésemből már nincsen semmilyen kiút sem csak a halál?

Gondoltam már a diák hitelre is de az nem tudom ,hogy hogyan működik, szerintetek az jó ötlet lenne? Vagy hogyan másképp lehetne még kimászni ebből a helyzetből? Ti mit tennétek a helyemben?

18/L



2017. máj. 12. 09:58
1 2 3
 21/25 "Hannover96" válasza:

Diákhitelt csak felsőoktatásban tanulók vehetnek fel, ezért nálad ez nem jöhet szóba. Nagyon félve ìrom, de ha lenne egy jó barátod, ismerősöd, aki adna nektek kölcsön, hogy addig, amìg munkát nem találsz/találtok, ne rakjanak ki titeket, akkor próbáld meg. Bár senkit sem buzdìtok kölcsön/hitel felvételére, de van ilyen helyzet, amikor gyorsan kell a pénz.

Sok erőt és kitartást kìvánok nektek!

2017. máj. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Szerinted ki ad kölcsön egy fűnek-fának tartozó hajléktalannak?!

Esetleg te??!

2017. máj. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 "Hannover96" válasza:

Utolsó!

Jelenleg (még) nem hajléktalanok és nem is kell, hogy feltétlenül azok legyenek... Azért ìrtam, hogy a kölcsönkérés talán a legvégső opció.

A kérdező felvázolt egy súlyos élethelyzetet, nyìlván valamiféle értelmes megoldási javaslatot vár. Bár nem feltétlenül innen kellene, az tény... Mindenki kerülhet hasonló helyzetbe a mai világban. Valószìnüleg nem arra kìváncsi, hogy ki tudja a legjobban lealázni, hogy "ejnye-bejnye irgum-burgum, micsoda dolog ez, magadnak köszönheted" stb, hanem valamiféle, pozitìv irányba mutató ötleteket vár. Észt osztani, pofázni mindenki tud, de ha mondani kellene valami normálisat, akkor mindjárt megáll a tudomány... Nem ismerjük részleteket, nem tudjuk ők maguk mennyire hibásak a kialakult helyzetben, de jelenleg ez már irreveláns. Erre a helyzetre kell valami megoldás.

2017. máj. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 "Hannover96" válasza:
Kérdező! Van valami újabb fejlemény?
2017. máj. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
Barhol laksz panzio\hotel\ motel ad neked szallast, ha ott dolgozol. Fűt-fát felvesznek, csak egykét helyen nincs fűtés.
2017. máj. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!