Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nagyon durva dugulásunk van...

Nagyon durva dugulásunk van otthon, szerintetek most csináljunk?

Figyelt kérdés

Pár hete elsőnek csak lassan folyt le szennyvíz. Akkor Lidl-ös w5 lefolyótisztítót raktam a zuhanytálcába. Utána viszonylag lefolyt. Később a konyhában folyt le nagyon lassan. Akkor szifont megnéztem az tiszta. Fürdőben szintén tiszta volt. Ekkor kb. 1 liter sósavat öntöttem a konyhai lefolyóba. 1 napig ált benne, de nagy változás nem volt. Utána jött a búvár, domestos lefolyótisztító. Persze semmi. Azután csőgörényeztem mindenhol! A zuhanytálcában semmi szinte! Fürdőszobai csaptálban megint semmi szinte. A konyhában nagyon nehéz volt mert vagy 4 helyen elágazott a csővezeték, de ígyis 4,5 méterig a fővezetékig eljutottam vele!

Ezután két hétig távol voltunk. Mikor hazaértünk mostunk és az összefolyótól, zuhanytálcától kezdve az összes lehetséges nyíláson ömlött a víz mikor a mosógép leeresztette a vizet! Elárasztotta a fürdőt, az előszobát, kb. mindent. Büdös szennyvíz jött fel, fekete por, fehér tűrós valami. A párom szerint az fuga, ragasztó, festék, csempepor keveréke az, mert 1 hónapja mikor a bajok indultak azóta van dugulás, és akkor volt járólap lerakás, festés nálunk. Valami ötlet mi oldja ezt a kombót? Mr. Muscle-re gondoltam hogy azt még nem tettem bele. De hova öntsem? Kb. mindenhol dugul!!! Persze szakember lenne a legjobb, de irreálisan drága lenne így hogy mindenhol dugulásunk van... 50.000 biztos lenne. Sajnos pénzünk meg nincs rá. ( 7 hónapos terhes barátnővel, aki egy forintot nem kap, esélytelen összespórolni egy tisztító szakemberre) A lakás állami szolgálati lakás, ők mossák kezeiket oldjam meg én. Nem tudom nincs valakinek tapasztalata hogy ilyenkor van társasházi biztosítás, vagy benne van az ilyesmi a közös költségben? Bármi ötlet jó lenne....



2017. jún. 13. 19:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tehát lakás? Csak nektek van dugulás, másoknak nincs?
2017. jún. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ezen pedig csak szakember tud segíteni. Ha nem hivod, akkor rövidesen egy fertözött, eláztatott lakást kell renováltatni - ami ennek sokszorosába fog kerülni.
2017. jún. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha csak nem olyan tárgy kerül bele,ami feloldhatatlan,akkor

Mr.Mattes szerrel próbálkozz.


Áruházak vegyi osztályain keresendő .

2017. jún. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A szakember a lefolyóba öntötte a megmaradt anyagot,hívjátok vissza a hiba elháritására .
2017. jún. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

7 hónapos terhes mellett a lehető legjobb ötlet a "szakemberen" spórolni, hiszen kit érdekel, hogy szennyvíz jön fel mindenhonnan növelve a fertőzésveszélyt, nemde?


A fekete por az a kosz, a fehér "túró" az a szappan és a társainak habjából összeállt cucc. A fuga és a csempepor nehezebb mint a víz, nem jönne fel, az leülepedett valahol. A festék és a ragasztó jó esetben már lefolyt. Nézz szét barkácsáruházban és vegyél egy 10 méteres csőgörényt, azzal próbálkozz.

2017. jún. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vesztek egy csőgörényt, egyikőtök bőszen tekeri a végét, a másik meg tolja befelé a csőbe... legegyszerűbb, ha óvatosan szétszeditek a mosdó vagy a mosogató alatt a szigont,
2017. jún. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szifont, nem szigont csak hülye a telefonom...

Aztán ott toljátok be a csőgörényt...

Ui.:

A szifont értelem szerűen szét lehet szedni... ne feszegessétek, ha bármit feszeggettek akkor rossz logika szerint próbáljátok szétszedni... ha régi a lefolyócső és feszegetitek, akkor az eltörik...

Aztán hívhatjátok a szakit...

De feszegetés nélkül, ha szétcsavaroztok a szifonon mindent, szét kell jönnie... aztán onnan addig tolhatjátok a csőgörényt amíg csak kell...

Fontos, hogy forgatva legyen befele tolás közben... ha megfeszül bármi miatt, akkor óvatosan.

2017. jún. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt, mert ha véletlen egy kanyarban feszül meg, megint csak eltörheti a csövet (ez azért elég ritka)

Vagy olyat is láttam már, hogy elakadt a csőgörény, többet erővel mint ésszel hülyegyerek pedig addigvtekerte, míg úgy megfeszült, hogy kiugrott a lefojóból és kishíján kicsapta a szemét...

Ha megfeszül akkor enyhén húzni és a másik irányba tekergetni.

2017. jún. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2017. jún. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na a linket csak illusztrálásnak akartam, amelyiket "használhatatlannak" állítja a link alatt a "szaki" na annak a használatát írtamvle...

Am vízvezetékes vagyok.

Maszekon egy ilyen melóért egy 10esnél többet a pofám szakadna le ha elkérnék... még ha közel van és pl ebédszúnetvelőtt beugrok egy ilyen helyre, akkor 5000ret se szoktam elkérni.. szóval nyugodtan hívhattok szakit, ha magatokban nem vagyzok biztosak...

De azért nem agysebészet ez.


+ szakinál telefonba rá lehet kérdeznivmennyi az annyi.

2017. jún. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!