Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik Magyarország legélhetőb...

Melyik Magyarország legélhetőbb és élhetetlen települése?

Figyelt kérdés

Amondó vagyok,hogy ma Magyarország legcivilizáltabb települése Budapest, utána Pest és Komárom-Esztergom megye.

Mindenhol van olyan település vagy egy rész ahol úgymond a gazdagok élnek!

Az ország keleti része vagy déli (össze vissza) tele van romos kastéllyal,kúriával, ott van a csövön falu és ott tornyosodik a kastély. Régebben ezek jó helyek voltak? Ha már nemesek építkeztek oda.

Miért süllyedt le némelyik település ennyire?

Nem igazán ismerem az ország keleti részét,de úgy érzem nem szívesen költöznék oda. Van néhány hely ami amolyan híres eről arról,mint mondjuk a Hortobágy bár nem tudom mit csinálhatnék ott ha ott laknék. Nem tudom elképzelni az ország keleti oldalán való élést.

Mit dolgoznak ott az emberek,mennyire jellemző az olyan munka ott,ahol egyetemi végzettsèg szükséges?


2017. júl. 3. 07:25
1 2
 1/11 anonim válasza:
50%
A legélhetőbb városokkal egyet értek veled.En azt hallottam a legélhetetlenebb nagyobb városka Miskolc.En meg nem jartam ott,de ezt hallom sokaktol.Minden esetre.Kecskemeti vagyok szerint szep varos a belvarosa pedig gyonyoru,a megelhetes is jo.
2017. júl. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Bizonyára láttad a Vissza a jövőbe c. sorozatot, aminek egyik jelenete az volt hogy egy bizarr, alternatív időbe mentek át, például amikor egyik gonosz ember lett a milliárdos. Ez csak egy sci-fi, de mindez Magyarországon és a Keleti blokkban tényleg megtörtént. A Rákosi korszaktól kezdődően folyamatosan kihaltak a tanyák, majd a falvak kezdtek néptelenedni. Ma meg már akár egyes kisvárosokban sem érzik az emberek azt hogy biztos jövő elé néznek.

Itt Magyarországon folyamatosan kihalt a gazda- és tulajdonos szemléletű indivídumok, magánszemélyek és mindenki állásból akar megélni. Nézd meg például Toszkánát, ott csupa olyan "tanyát" látsz amilyen talán idehaza is kifejlődhetett volna állímosítás és kommunista diktatúra nélkül:

[link]

[link]

Az ilyen házak lakói a házat körülvevő birtokból élnek, távol a fővárostól, Rómától is.

A következő grafikon a szülőfalum lélekszámát ábrázolja 1700 és 2000 év között.

[link]

Látható hogy a két világháború sem okozott különösebb pusztítást, nem úgy mint Rákosi-rendszer és az attól kezdődő kleptokrácia. Attól kezdve meghalt a tisztesség, a becsület, a mások munkájának, tulajdonának és szabadságának tiszteletben tartása. Az eredményt saját szemünkkel lehet látni például az ország keleti felén ahova kevésbé települ munkát adó multi. Az emberekből meg kiirtották az önállóságot, ami például a Toszkánai képekből látszik hogy ott megvan.

És úgy van ahogy írtad, Budapestre esetleg néhány nyugat-magyarországi városba vándorolnak az emberek főleg a munka miatt. Mert ma már otthon nem "találunk". Egy hasonlat: A baromfi keltetőből baromfi udvarba került csirke akár éhen is pusztulhat mert nem tud kapirgálni, rovart és füvet enni, mert ahhoz lett hozzá szoktatva hogy enni csak tápot lehet amit elé raknak. Az utóbbi sok évtizedben az emberek is ilyen agymosáson estek át. Ezért ahogy írod, akár kastélyok válnak rommá. Mert ma már az emberek szerint munkahely kell, az meg leginkább Bp-en vagy külföldön van.

2017. júl. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"...Miért süllyedt le némelyik település ennyire? "


A kérdésed álnaiv, te is tudod a választ!

Kizárólag a lakosság összetételétől függ a lepusztulása egyes vidékeknek.

Ahol elszaporodnak az "integrálódók", ott lemegy az ingatlanok ára, ebből adódóan egyre többen lesznek és mivel ez egy ördögi kör, egyre olcsóbban lehet fedélhez jutni, tehát odacsoportosulnak.

Megnő a bűnözés, nem dolgoznak, semmilyen adót nem fizetnek, ezért a település fejlesztése is elmarad, befektetők nem invesztálnak ilyen helyekbe, normális ember elmenekül ezekről a vidékekről és marad az egyre nagyobb ótvar és nihil.

Ennyi a történet!

2017. júl. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Leginkább a mezőgazdaságnak van jövője vidéken, tehát az abból élők ott is elvannak. Aki meg állásból él az oda vándorol ahol sok a munkalehetőség. A multik és áruházak is oda települnek ahol nagy a munkaerő és vásárló kínálat. Ezért főleg a főváros növekszik, a vidék meg fogy. A vidéki lakosság azért is csökken, mert idehaza nagybirtokok vannak a mezőgazdaságban, nem pedig sok család él mezőgazdaságból falun. Nyilván a nagybirtokosnak megéri falun maradni szinte az ország bármely eldugott pontján is. A többi lakos meg kénytelen városon munkát vállalni. Ez a folyamat nekem azért ijesztő mert tanúja voltam sok település kihalásának. Valamint számos falu a szemem láttára fog ezután oda jutni. Az elnéptelenedésen az segítene ha minél többen élnének mezőgazdaságból. És akkor helyben megélnének otthon a sajátjukban. De ez nem várható hogy bekövetkezik, mert olcsóbb az államilag támogatott nagygazdák által megtermelt élelmet megvenni mint odahaza megtermelni. Marad a városra költözés, főleg a fővárosba, meg a külföldi munka.

A félreeső falvak boltjaiban nincs az ami a hipermarketekben hogy szinte bármikor kapható 15 Ft-ért frissen sült kifli és zsemlye. Hanem van 35 Ft-ért kőkemény. Persze csend és nyugalom meg az eldugott helyeken van, nem a (fő)városban.

2017. júl. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én Komárom-Esztergom megyében élek . Budapesten is vannak olyan helyek,ami akár mint egy falu néha megy el egy-egy autó. Nyilván nem a belvárosban van ez. Itt a megyében van munka,azt mondom,hogy meg lehet abból élni átlagosan nem kell nyomorogni vagy nélkülözni,bár sokan járnak így is Pestre dolgozni,leginkább azok,akiknek felsőfokú végzettsége van. Kb fél órára van Bp szóval igazából ha a másik irányt nézem az 20 perc.. csak Pesten még is jobban fizetnek,de ennek ellenére nem kell senkinek odaköltöznie,mert aránylag itt van a szomszédban.


Ilyen tanyasi dolgokat a mexikói sorozatokban láttam,tetszik,hogy picit zárt és nem leskelődik a szomszéd,de talán a nagy elzártság se jó,bár sok ember lehet ott,ha történne valami azonnal tudnak lèpni.



Nálunk,ha azt nézem homokos a talaj,nehéz manspság bármit megtermelni mert sok vele a munka és nem lesz olyan mint a bolti .. máshol a településen agyagos,de van ahol fekete föld van,csak nagyobb esőzés kor ott talaj víz lehet,ami kimossa. Így talán lehetetlennek tűnik itt termeszteni,de sokan csinálják inkább öregek,mert a fiatalok inkább megveszik,mert egyszerűbb. Vannak szántóföldek amik jó termőföldek nem igazán művelik az egyiket pl teljesítették de már mikor be van vezetve minden azóta se épült ott semmi.


Mindenki megveszi a boltba,mert egyszerűbb mint kertészkedni!

2017. júl. 3. 10:58
 6/11 anonim ***** válasza:

Én Jenőben élek, Bp-ről menekültem, nekem pont, hogy Bp volt élhetetlen... koszos, zajos, büdös...

Van egy jó autóm, ha olyanra vágyok, beugrok bp m7esen mindössze 40-50perc max... nincs szükségem arra a nyüzsire...

Megélhetésemhez meg csak internet meg pc kell.

2017. júl. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mikor falut kerestem, keresési kritériumom volt, hogy sztáda közrlben legyen és ne legyen rajta a bűnügxi térképen.
2017. júl. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez mekkora baromság, hogy olcsóbb megvenni, mint megtermelni... dehogy olcsóbb... max kényelmesebb...
2017. júl. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8

Kedves 8-as, nincs igazad!

Akkor amikor 90Ft-ért lehet kapni a Lidl-ben 1 kg sárgarépát, 1 kg kovászolni való uborka 150Ft, a konyhakész zöldborsó 1 kg. 350Ft és sorolhatnám az összes zöldséget akkor bizony-bizony olcsóbb, csak ha a vetőmagot, a vizet számolom, amivel locsolva van és akkor még nem beszéltem a ráfordított munka forintosított értékéről. (ültetés, kapálás, szedés, pucolás, mosás, esetleg blansírozás, van amit permetezni kell, krumpli és krumplibogarak és társaik)

A különbség, amiért mégis megéri ezt csinálnia valakinek, az a minőségben van a házi javára, amit elmondani sem lehet mekkora.

De ki ér rá ilyesmire manapság? Nagyon kevesen!

Jószerivel lassan kihal az a nemzedék, akik háztartást vezetnek és igényesek arra, hogy mi kerül az asztalra.

2017. júl. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Baromság... eleve nem tudod a ráfordított munkát forintosítani... ha meg van egy kút, a víz jóformán ingyen van... egy ft-t nem költök kajára ha semmi luxusterméket nem akarok, sőt hozza a pénzt nem pedig viszi...
2017. júl. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!