Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy az országu...

Miért mondják, hogy az országunk élhetetlen?

Figyelt kérdés
A kérdés az anyagi dolgokra vonatkozik nem az egészségügyre és a stadionokra stb. Olvasgatom a fórumot és az általános hozzáállás, hogy a mi kormányunk a legrosszabb, az ország rosszabb lett, élhetetlen, nincsenek normális bérek stb. Azt nyilván mindenki tudja, hogy mindenhol vannak szegényebbek és gazdagabbak. De Magyarországon van egy csomó embert aki nem is szegény, nem is gazdag politikus, de mégis jól él. Egy jó informatikus,mérnök, esetleg egy közepes vezető egy multinál megközelítőleg bruttó 1 milliót keres de ilyen 600-700 ezret simán. Van aki még többet. De bármilyen jobb fizetés lehet ennyi egyéb szakterületen is. És ezek nem olyan ritka dolgok Budapesten és környékén, hogy azt mondják az emberek, hogy tízezerből van egy ilyen a többi meg éhezik. Ahol én lakom ott egy ház belekerül 40-60 millióba de feljebb 100 millió körüliek is vannak. És nem csak 1-2 ember tud venni ilyet hanem körülöttünk is sokan, más városrészeken is tőlünk messze. Ha hitelre veszik akkor is van pénzük. Én úgy látom, hogy simán lehet boldogulni is ha okos vagy és értelmes. A hozzáállás miszerint akinek van pénze az csaló, politikus stb pedig borzalmas. Ha alig lenne jól fizetett ember, alig lenne olyan család akiknek nagy háza lenne megérteném, de nincsenek kevesen ezek az emberek. És a nagyjuk nem is politikus bár. Számomra nagyon ironikus, hogy itt a fórumon is mindenki megmondja a tutit miszerint az ország csak a plakátokon erősödik + a politikusok fejében. Aki ennyire tudja mi a baj és, hogy mi a megoldás az miért nem él jól ha már ilyen okos? A kérdés célja nem a provokálás, semmi hátsó szándék nincs egész egyszerűen nem igaz az ami a közhangulat.

2017. febr. 8. 14:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

talán mert északra nyugatra keletre délre mennek a gazdasági kivándorlók


mert a legbéna az egészségügy


mert a legalacsonyabb a reálbér


mert a legkorruptabb a kormány

mert már az ukránok se jönnek ide.

mert 5× ös lakásárak vannak

mert nyugdíjat is megvonják.


mert magyarország teljesít a legrosszabbul a nemzetközi teszteken.


mert fehér viszonylatban magyarország az alsó 20%-ban van.


mert minimálbérből csak egy szobát bérelsz vagy azt se



mert a munkanélküli segélyt is meg fogják szűntetni 2018 ig.


mert a magyarok megbízhatatlan pszichopata nép


mert magyarországon a legmagasabb az adó.

mert magyarorsázgon a legdrágább az internet.

mert magyarországon épül a legtöbből 1km autópálya.

mert kötelező lesz a közmunka a munkanélkülieknek mint a kommunizmusban.

mert egy olyan ház budapesten ami a belvárosban van és régen az átlag polgárnak járt ma a felső 5% tudja megvenni.


mert a vonatok 2 órát késnek és buszok 100 évesek..


mert nem mindenki informatikus mérnök külföldön meg 5k$t keres.

mert fél életen át hülye akií tanul.



mert csak budapesten van munka.

2017. febr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Én rövidre fognám és azt mondom, hogy a kérdezőnek és az első válaszolónak is igaza van. Jellemző, hogy a magyar ember folyton panaszkodik, folyton a negatív dolgokról beszél, minden nyomoráért másokat hibáztat, de az is igaz, hogy ami folyik ebben az országban az nevetséges, még akkor is ha az igazi nyomor nem itt, hanem sötét afrikában van pl.
2017. febr. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20%

sötét afrika az sötét afrika, a fehér ember meg fehér ember.


2 rasszt távolról sem lehet egymáshoz hasonlítani.

2017. febr. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%

Mert Magyarországon ingyen járhatsz egyetemre amíg az USA-ban 1.5-15 millió között van 1 év képzés.


Mert Magyarországon havi 7150 forintért kapsz egészségügyi ellátást, ha nem fizetsz akkor is ellátnak ingyen amíg az USA-ban havi 80-100 ezer a legocskább egészségügyi biztosítás, ha nem kötsz akkor meg havi 18 ezret fizetsz büntetésként és még megkapod a milliós kórházi számlát.


Vagy azért mert Magyaroszágon 2500 Ft-ért kapsz korlátlan 100 megabites internetet.


Meg az áram itt a legolcsóbb az EU-n belül.


Mert a hús áfája csak 5% és fillérekből kijön a rendes főtt kaja.

2017. febr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
#3-as válaszoló, csak írtam egy példát az igazi nyomorságra, de mondhattam volna mást is ha már ennyire felháborít, hogy feketéket mertem felhozni. Köszi a velős hozzászólásodat.
2017. febr. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Muráti Emőke ***** válasza:
21%

"Én úgy látom, hogy simán lehet boldogulni is ha okos vagy és értelmes."


Én úgy látom hogy pont akkor nem lehet

2017. febr. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Muráti Emőke ***** válasza:
8%
Egyébként mehetsz a kasszához Habonynál. Ötös
2017. febr. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.
2017. febr. 8. 16:47
 9/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem itt a legjobb az átlag embernek de mint fent írtam sok példa van arra, hogy sokaknak jó is. Tehát egyértelműen nem élhetetlen.
2017. febr. 8. 16:48
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
#7-es na te vagy az iskolapéldája a tipikus rosszindulatú hülye magyar embernek.
2017. febr. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!