Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Aki főz otthon pálinkát az be...

Aki főz otthon pálinkát az be is jelenti hivatalosan ahogy kell?

Figyelt kérdés
Mert ugye már szabad főzni.
2017. júl. 25. 07:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nyílván nem mindenki.
2017. júl. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az emberek 95%-a nem jelenti be. Mivel adózni kellene utána, és ha direkt nem jelentenek fel, vagy nem árulod akkor nagyon minimális a lebukás veszélye.


Míg nem lehetett főzni addig is sokan főztek otthon.

2017. júl. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Úgy tudom 50 literig, saját használatra, nincs bejelentési kötelezettség.

Csak akkor szankcionálnak, ha pénzért árulod, ... és kiderül.

2017. júl. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Egy ismerősömre a pálinka főző berendezés és a szaktudása még a nagypapájától maradt, a vevőköre is tőle öröklődött + az ő leszármazottjai...

Gyakorlatilag már 2 házat épített a gyerekeinek a bevételből 10 év alatt... szerintem sosem fog lebukni, a sok alkesz közt nincs aki felnyomja, másnak meg nincs az orrára kötve mi folyik a tanyán...

2017. júl. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
ma 11:31 Rosszul tudod. Én főzöm , be is jelentettem csak kiváncsi lettem volna hányan teszik ezt. De gynítom nagyon kevesen. Csak félek a „jóakaróktól ”.
2017. júl. 25. 12:04
 6/14 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Lehet, hogy rosszul tudom, mert nem főzök és nem iszom pálinkát, csak hallottam a szomszédomtól.

Biztos nagyon kevesen jelentik be, lehet, hogy te vagy az egyetlen! :)

2017. júl. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mikor benn jártam a jegyzőnél intézni azt mondta rajtam kívül csak egy ember jelentette be. Pedig sokan főzik mint mindenhol. Gondoltam megkérdezem itt is.
2017. júl. 25. 15:20
 8/14 anonim ***** válasza:
24%

Kicsit összekuszálták már a törvényt is .Megengedték,de voltak hozzá kötöttségek.Ilyen volt csak a házilag megtermelt gyümölcs cefre,üzletben vásárolt készülék .

Egyszerüen követni sem lehetett a házi főzés szabályait.

Ha megengették ,akkor miért kell bejelenteni a főzés napját is ? Persze minden csak a kis halakra érvényes .

Gyanitom kedves kérdező,te vagy az egyetlen,aki ilyen ügyben befárad az önkormányzathoz .

Tudod majd ha Mészáros Lőrinc is otthon lefőzi a kis barackját,és az be is jelenti,akkor én is megyek ,meg mindenki aki otthon főz .

2017. júl. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Az én ismerőseim körében mindenki bejelentette a főzőjét az önkormányzat jegyzőjének. A törvény egyértelműen fogalmaz a kérdésben, és meg kell említeni, hogy elég " engedékeny" az otthonfőzők vonatkozásában, sőt egy csomó " kedvezmény" is van. Nem kell üzletben vásárolt készülékkel készíteni a pálinkád, mert bárki készíthet egy főzőt, és nem kell bejelenteni a főzés napját sem. :) ( egyébként az sem tiszta, hogy főzőberendezés bejelentésére gondoltál, vagy a 700 Ft/L-es párlat adójegy megvételére )
2017. júl. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
"már 2 házat épített a gyerekeinek a bevételből 10 év alatt" Jó nagy vevőköre lehet. Számoljunk csak, a két ház alsó hangon 40 millió, 2000 ft-os pálinkával számolva ez 20.000L. Ami annyit jelent, hogy évi 2.000 litert ( húsz hektolitert ) kell eladnia. Kizárt, hogy nem bukik/bukott még le. ( abba most bele se menjünk, hogy mekkora a bekerülési költség, mennyi a ráfordított munkaidő, mekkora a lepárló berendezés amivel főz, stb... )
2017. júl. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!