Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mik a panellakás hátrányai?

Mik a panellakás hátrányai?

Figyelt kérdés
2017. aug. 11. 11:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
71%

Igazából úgy kéne feltenni a kérdést, hogy mik az előnyei, mert sokkal egyszerűbb válaszolni, és behúzhatod, hogy minden más hátrány.

Én az alábbi előnyöket (ami lehet másnak hátrány) látom egy panelban.

-viszonylag alacsony, megfizethető rezsi, fenntartás

-ha lusta vagy, vagy nem ezzel akarsz foglalkozni, a közös költség megoldja a privát szférán kívüli takarítást, kertrendezést, korlát, házfestést, tetőjavítást, stb.

-ha közel szeretnél élni a városközponthoz, embertömeghez, ezt a panelban megkaphatod

-lusta vagy, és nem szeretsz nagy lakást takarítani

-több hónapra, évre elutazol, külföldön dolgozol, de azért haza is jársz. A panelt bezárod, elzárod a vizet, gázt és már mehetsz is. Csak legyen pénz a számládon, hogy havonta levonhassák számlákat. Ezt egy kertes háznál nem tudod megcsinálni, csak akkor ha megbízol valakit hogy rendszeresen felügyelje a házat, nyírja a füvet stb.

Nagyjából ennyi előnyt tudtam összeszedni, a többi ezer dolog csak hátrány.

2017. aug. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
35%

"Sokkal kevesebbért luxuslakást lehet a panellakásból csinálni"


Hát persze!

Mint ahogyan a vakok között, a félszemű a király.

2017. aug. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
88%
12. Én csináltam meg, nem te.
2017. aug. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

Hát nem tudom... Nekem van családi házam (100m2) és egy panellakásom (46m2) is.

A víz és a villany fogyasztás szerint alakul. Tehát szerintem ugyan annyi. Jó a kertes ház udvarán tudsz kocsit mosni, ami növeli a vízszámlát, de ha panelban laksz, akkor mosóban mosatod le, ami nem olcsóbb.

A mi különbség az a fűtés. A fele akkora panelban több. Egyáltalán nem kevesebb, mint ahogy sokan írják. És köteles vagyok fizetni ha ott vagyok, ha nem.

A háznál vagy vegyes tüzelésű kazán, amivel az átmeneti időszakban akár a kerti fahulladékkal is be tudok gyújtani. De ha nincs kedvem foglalkozni a tüzeléssel, ott a kondenzációs gázkazán is. Havi átalányban 10-12eFt a gázszámlám. A sokkal kisebb panelban ennél nem kér kevesebbet a távfűtő. Sőt!

A panelban 12.000Ft a minden hónapban gyakorlatilag a semmire kötelezően fizetendő adó, amit közös költségnek csúfolnak. Nem, nincs benne a lépcsőház takarítás. Mindenkinek magának kell felmosnia az előtte lévő részen. Nem, nincs benne a szemétszállítás. Külön jön a számla. Semmi nincs benne. Annyi, hogy ha télen esik 2dm hó azonnal sókását csinálnak és mázsaszám szórják ki a sót. 17 éve van meg a lakás. Ez alatt korlát, lépcsőház sosem volt kifestve. Gyakorlatilag semmire nem költenek, csak fizetni kell a semmire.

Ha ezt az évi 144.000Ft-ot csak 10 évig rakom félre a családi házamban, már lassan megvan egy tetőcsere. ÉS tetőt nem 10 évente cserélünk!

Nem tudom egy panelnek milyen előnye lehet. Főleg mivel a panelok nem a városok belvárosában jellemzőek szerintem, hanem inkább a külsőbb részeken, ahol volt hely a 60-as, 70-es években a lakótelepeket felhúzni.

Én szeretem, hogy ki tudok menni a lakásból, de mégsem a nyílt utcán vagyok. Nekem nem nyűg néha hétvégente a kertben tenni-venni. Sőt, direkt szeretem csinálni.

2017. aug. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
80%
Kicsik a lakások, rossz az elrendezésük, sok lakás van egy házban, csúnya, rossz a fűtése, nagyon melegszik, zajos. Őszintén szólva én egy előnyt se tudnék említeni.
2017. aug. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

18:05


Álmodik a nyomor...

Bármelyik panelgettóban is laksz.

2017. aug. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
84%

Az egésznek az a lényege, hogy a panelban lehet lakni.

A családi házban viszont élni is lehet!!

2017. aug. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
90%
Panel lakás és panel lakás között is lehet óriási különbség. Aki csak szidja a panelt, annak az a panel, amiben ő lakott, valószínűleg sok szenvedést okozott, és ezért képtelen észrevenni az előnyeit. Az ég világon minden kompromisszum. A panel lakás is, meg a kertes ház is. Mindkettőnek van előnye és hátránya is. Én éltem pár évig panelban, és szerettem. Nem szeretek semmilyen ház körüli munkát, nekem ezek időrablók. Aki meg szeret a ház körül tenni-venni, az meg a panelbam őrül meg. Nekem a panelban csak az nem tetszett, hogy rendszeresen beáztattak, és persze olyan is volt, hogy én áztattam be mást. Egyik se kellemes. Nem értem mi a f. szér nem tudtak egy lefolyót tenni a fürdőszoba közepére sehol se...
2017. aug. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
90%

Az alapprobléma az, hogy kis helyen sok ember él. Rá vagy utalva másokra. Ha a szomszédban lakásfelújítás miatt csempét vernek és te reggel 8-ra értél haza az éjszakás műszakból, megszívtad. Nem tehetsz semmit.

Ugyan így a nem törődöm, igénytelen szomszédokkal. Ha kis gyerekesek laknak melletted, feletted és ordít a gyerkőc, neked tűrnöd kell.

A zajjal, járkálással nem tudsz mit kezdeni.

2017. aug. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
B. szki, nem hallottatok még a füldugóról??? Csodákra képes ám! Viccen kívül!
2017. aug. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!