Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az egyik szomszédom elfoglalta...

Az egyik szomszédom elfoglalta a garázsbejáratunk előtti kocsibejárót. Éjjel-nappal ott áll, ott tárolja a roncsautóját. Arra hivatkozik, hogy nekünk nincs autónk és ő közterületen áll. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Nincs autónk, de azért hozzánk jönnek néha autóval vendégek, van néha áru hazaszállítás, jövünk taxival, cuccokkal, stb., szóval nagyon kényelmetlen ez igy. Nehéz parkolóhelyet találni a közelben, sokszor csak 200-300 méterre lehet megállni. Indulatos, goromba és buta ember a szomszéd. Mit tehetnék, hogy eltávolitsam a bejáratunk elől? Nekik is van beállójuk, de azt az ő vendégeiknek üresen hagyják. Több autójuk van. A pimaszság csúcsa amit művel, nem akarok feljelentgetni, de valami trükkös módszert irhatnátok.
2017. aug. 21. 11:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
92%

A taxi megállhat a szomszéd bejáróján. Csak a parkolás van tiltva, a megállás nincs.

Konkrétan:

41. §

(2) Tilos várakozni

c) ahol a jármű az útmenti ingatlanra való behajtást vagy az onnan történő kihajtást - az ingatlannal rendelkezni jogosult hozzájárulása nélkül - akadályozza;


Ha városban laksz, akkor feltehetőleg van nálatok közterület-felügyelet, ők egyből bírságolhatnak vagy akár el is vitethetik az autót (bár ez utóbbi valószínűtlen), az ilyesmi hatásosabb és gyorsabb, mint a birtokvédelem.

Tényleg érdemes kölcsönkérni egy autót egy beállás idejére, az intézkedők számára is látványosabb és megfoghatóbb az eset.

Ha a birtokvédelem mellett döntesz, akkor csinálj dátumos fotókat, amin látszódik a környezet, meg hogy nem ül senki az autóban.

2017. aug. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is közterület felügyelet első körben, de mellette elindítani a birtokvédelmet is. Hagy fussanak már egyből 2szálon a dolgok.
2017. aug. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
36%

Bírósági ügy az eltart jó néhány évig, erre számíts.


Én egy csúnyább dolgot tennék... a roncsautó gumija alá szöget tennék, hadd szenvedjen a szomszéd és vitesse szerelőhöz havonta...

Persze nem szép dolog ez. Szemet-szemért elv.

2017. aug. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
57%
Ja ha ennyire nagy az arca, akkor kérj kölcsön egy flexet vágókoronggal, és véletlenül akadjon dolgod sok vágással a garázsod ajtajában, mondjuk feldarabolsz egy 1m-es betonvasat 1cm darabokra, a szikra meg hogy hogynem pont kifele megyen majd.
2017. aug. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
48%

Amíg a rendőrség, közterületfelügyelő oda ér, hogy érvényt szerezzen a jognak...

Addig is nevelő célzattal tehetsz burgonyát a kipufogóba, fedett helyen megtisztíthatod kerékanyáit, befújhatod bűz spray-vel a szellőző nyílásait, stb...

2017. aug. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
15-ös: nem vagyok efféle. A burgonyát a kipufogóba, azt még értem, de nem fogom megtenni. A "fedett helyen kerékanya..."- no, szóval ezt nem is értem. A bűzspray-t nem tudom hol lehet venni, sose láttam, de a fene egye meg, ez azért megmozgatta a fantáziámat, mert ezzel kárt és veszélyt talán nem okozok, de figyelmeztetésnek megérdemelné az orra alá nagyon.
2017. aug. 22. 07:16
 17/17 anonim ***** válasza:
62%
Egy 1 flakon pasztőrözetlen termelői tehéntej óvatosan végiglocsolva a szélvédőn napokon belül csodás illatokat tud produkálni a szellőzőn át :D
2017. aug. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!