Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapestiek: nektek Buda vagy...

Budapestiek: nektek Buda vagy Pest? Hol laktok, dolgoztok szívesen?

Figyelt kérdés

Ovis korom óta vagyok budapesti, Pesten élek.

Kisebb korom óta Buda tetszik jobban. Lényegében Buda bármelyik része tetszik, hangulatosnak, kellemesnek tartom. Budán jártam egyetemre, töltöttem a gyakornokságomat és most ott dolgozom az első munkahelyemen.


Pest belső része számomra túl zsúfolt (emberekkel), túl beépített, kevés a zöldövezet. Nagyon sok része tetszik és büszke vagyok a városomra, de... kimondom: alapvetően nem szívesen lakom Pesten. Nem nekem való ez a zsúfoltság és kevés zöld.

Pest külső részei, a családi házas övezetek nagyon tetszenek nekem, "levesznek a lábamról", de sokszor kívül esnek és olyan sokat kell utazni, mintha az agglomerációból járna be az ember.

Pesten sajnos aránylag sok a "rossz környék" is.


Budának viszont a belsőbb területei is tetszenek. Alapvetően kevésbé érzem zsúfoltnak, sokkal több a zöldterület. A hegyeket imádom. Elvarázsol kb. Buda.

A kedvencem Újbuda, imádok ott dolgozni és el is tudom képzelni, hogy valamikor ott lakjak (már ha nem vidéken valahol :P).


A családom lényegében "árulónak" tart, amiért pestiként Budát szeretem jobban.


2017. szept. 26. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Én tősgyökeres pesti vagyok, ismerem mint a tenyeremet. Megszoktam, kényelmes, hogy minden a számban van, szeretem, viszont az esetek többségében Budán dolgoztam.

Én nem tudom különválasztani a városomat, nekem ez így kompletten egy egész.

Azért, ha nagyon tárgyilagosak akarunk lenni, Buda "városi" része semmivel nem különb mint Pest és a budai villanegyedek sem az álmok netovábbja sötétben, vagy télen, jeges havas úton.

Maradjunk abban, hogy mindkét városrésznek vannak előnyei, hátrányai, szépségei és kevésbé kellemes részei, de én maradok Pesten, a nyitó soraim alapján.:)

2017. szept. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk én nem vagyok tősgyökeres pesti (sem budapesti), nem itt születtem, nem itt voltam kiskölök és egyébként is vannak vidéki szálaim. :)
2017. szept. 26. 20:04
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Már nem lakom ott, de kizárólag a budai zöldövezet jött be, a belváros, a budai lakótelepek és Pest nem. Ilyen típus vagyok, azt szeretem, ha több fa van, mint ember. Amennyire utáltam a belvárost, annyira bájos volt Budán lakni, hegyen, pár méterre egy kökörcsinestől :) Nekem mindig szükségem volt arra, hogy munka után természetközeli helyen relaxáljak.


Azért a budai belváros sem mindegy, mennyire zajos. Dolgoztam a Déli pu. környékén, szuper volt. Lakni nem szerettem volna ott, de munkahelynek elég csendes, fás rész volt. Hazafelé pedig átvágtam egy gyönyörű fás temetőn :)

De mikor az iroda egy zajos helyre költözött, ott már nem tudtam rendesen dolgozni és nem kis részben emiatt kiléptem.

Pestből a Fővám tér környékével voltam el, az aranyos és ott a Duna, látom a hegyeket... Ott se laknék szívesen, de munkahelynek nem volt rossz környék.

2017. szept. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Született budai vagyok, nem tudnék Pesten élni, nekem az egy teljesen másik világ. Az egyetlen, ami tetszik benne, a sok századelős, körfolyosós bérház (akkortájt még embereknek szánták a lakásokat, nem hangyáknak, mint a paneltömböket). Buda belső kerületeit imádom, főleg a sok zöldterületet, a mindenfelé megbúvó, régi lépcsőket, még a közel függőleges utcákat is, akármilyen nehéz rajtuk közlekedni. Az első válaszhoz kapcsolódóan: tény, hogy a jeges lejtőn nem lehet s*ggreesés nélkül lejutni, de el nem cserélném sem a zsúfolt belvárosért, sem a nagyon távoli külső pesti kerületekért.
2017. szept. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#4: maradjunk annyiban, hogy Pesten is van kertvarosi resz, es Budan is vannak koszos lakotelepek.
2017. szept. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#4


Ha te Budán laksz és ott csak "úri népek" élnek, (ellentétben Pesttel), akkor te albérlőként lehetsz ott, mert igencsak nagy bugris proli vagy!

2017. szept. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
BOCSÁNAT, jelenlegi 4-es, nem neked szól az előző hozzászólásom, hanem a régi 4-esnek, akit azóta töröltek!
2017. szept. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Budapesti vagyok de pestre és budára is hídon kell átmenjek.

CSAK A CSEPEL! IMÁDOM!

2017. szept. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!