Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nagyon büdös lesz a kazántól?

Nagyon büdös lesz a kazántól?

Figyelt kérdés
Most gázkazánnal fűtök, ami lent van az alagsor egyik helyiségében, ez a helyiség mosókonyhának van használva, tehát a ruhák zömét ebben a helyiségben tároljuk. Fatüzelésre szeretnék átállni, s legjobb megoldásnak azt tartanám, hogy a gázkazánt kiiktatnám. Máshová költséges lenne, mert csak ez az egy kémény van, meg aztán egy külső kémény is 300 ezer alsó hangon. Szerintetek büdösek lesznek a ruhák, persze míg begyújtok a kazánba, addig nyitva lesz az ablak.
2017. szept. 28. 00:44
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
2. válaszoló. S a tűzifa úgyse olcsóbb, ha megveszem, de én magam fűrészelem, hasítom fel?
2017. szept. 29. 14:52
 12/17 anonim ***** válasza:
Bár nem a 2. vagyok azért válaszolok. Csak úgy éri meg igazán ha magad dolgozod fel. Erdei köbben megveszed szigorúan erdészettől. Majd magad vágod hasítod. A többi más módszer pl mázsára tüzépen kész átverés show. A vizes sok esetben egyhete vágott fát árulják mázsára ami nem akar égni és nehéz a vizet veszed meg. Vagy adják rakott köbre ömlesztett köbre el se lehet igazodni rajta . Meg van kalodás. Az erdőn megveszed köbméterre x összegért ha akarod és akarni kell betárolod hogy megszáradjon. Minimum egy évig a keményfát de másfél évet inkább. De már egy év is nagyon jó. Ha puhafát veszel én azt szoktam nyárfát azt elég kora tavasztól télig betárolni. És már tüzelhető is.
2017. szept. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ha rönkben veszed és magad dolgozod fel, és egy szupermodern kazánban tüzeled el, akkor kb. ki tudod hozni annyira, mint a gáz ára.

Ha veszel mellé egy komolyabb puffert, akkor pár %-kal talán még olcsóbban is tudsz kijönni.


Nekem van egy cirkóm, meg egy vegyes tüzelésű kazánom.

Amikor még nem volt a gázra rezsicsökkentés, a fa meg sokkal olcsóbb volt, akkor azt tapasztaltam, hogy kb. egy árban jön ki a gáz meg a hasítva vásárolt fa.

Most már a rönkben vásárolt fa is határeset.

Van biztonsági tartalékom, de az utóbbi években csak pár m3 saját vágású ingyenfát tüzeltem, alapból a gáz ment.

Fűrészeim is vannak, télen időm is lenne rá, a nyugdíjas apám unalmában eltüzelgetne, szóval nem a lustaság miatt nem veszek fát, hanem mert puffer nélkül a gázzal olcsóbban jövök ki.

2017. okt. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Hát ezt szomorúan olvasom, Utolsó, de köszi szépen. Jobban belegondolva igazad lehet. S azt is gondolom, hogy Nálad a gázkazán se a legújabb gondolom én, talán a jó öreg Éti kazánnal fűtesz, tagos radiátorokkal. Hát nálam viszonyleg korszerű a fűtés, padlófűtéssel kombinálva, jobban belegondolva ez fával nem működne elég hatékonyan, plusz a padlófűtéshez kötelező lenne a puffertartály, meg az átalakítások, kémény, stb. szerintem simán 1-1.5 akár kétmillióig is elmenne, s nem térülne nem soha. Hát akkor hagyom a fenébe, talán a szigetelés jobb lenne, nem tudom. Köszi a válaszokat.
2017. okt. 2. 22:07
 15/17 anonim ***** válasza:
21:01 Válaszodból az adódik hogy én teljesen hüle vagyok és unaloműzésből vágom hasítom egy hétig a fát. Hát szért ennél több eszem van ha nem érné meg nem csinálnám.
2017. okt. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Előző: én azt nem tudhatom, minek csinálod.

Ha gázzal is tudsz fűteni, akkor minden költséget összevetve (szállítás, tárolóhely létesítése, fűrészvásárlás, benzin, stb), garantáltan nincs sok hasznod a munkádon.

Ha nem hiszed, próbáld ki, két nagyjából azonos héten, egy hét gázfűtéssel, egy hét fafűtéssel, milyen értékű anyagot tüzelsz el.

Ne olyan számításokat vegyél alapul, hogy 1 m3 gáz mennyi kalória, meg 1 m3 fa mennyi kalória, mert a fából ennek a gyakorlatban az 50 %-át se tudod kihozni puffer nélkül.

Csak a valós próba ér valamit.


A tavalyi extrém telet nem számítva, nekem az éves fűtési költségem 200 E Ft gáz és 2 m3 saját vágású fa. A gázból le kell vonni a napi 2-3 fogásos ebédhez szükséges költséget.

A ház 110 m2 (22 fok), a pince 70 m2 (13 fok), a ház szilikát, szigetelés nélkül, 40 éves fa ablakokkal. Fatüzeléssel drágább lenne.

2017. okt. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem korszerű, szigetelt házzal nagyon hasonló számok jöttek ki vásárolt fával és gázzal. Ami árnyalja a képet, ha van hulladék fa. Nekem adódik selejtezett bútor és raklap. Ha nem nagyon szerencsés a dolog (vastag deszka), akkor a feldolgozás ideje annyi, hogy megkérdőjelezi a dolog gazdaságosságát. (feldarabolom, és alig ad tüzelőt, de ezt ellensúlyozza, ha jön egy adag vastag anyagból levő bútor)
2017. okt. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!