Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 96 m2-es kertesház kicsinek...

96 m2-es kertesház kicsinek mondható? Vagy csak én érzem szűkösnek?

Figyelt kérdés
tudom megkaphatnám egyből hogy örüljek hogy ennyi is van, mert a világban számtalan ember elél minigarzonokban is huszonvalahány négyzetméteren, de én a jelenlegit is szűkösnek érzem. régi tornácos parasztház a mienk, aminek még ez a része is be lett falazva és külön helységek hozzáépítgetve a hiányzó részeket, nem követ semmi fix méreteket mégis olyan kicsinek érzem. két, vagy ha úgyvesszük három szobából ha jól emlékszem az alaprajzról 16,4-15,3-12valamennyi és a legnagyobb ilyen közös nappalit és hálószobát is helyettesít szüleimnek, a középső az enyém, legkisebb kihasználatlan jóideje és fusztrál hogy kevés a hely. hiába van kis előtér, kis folyosó, ha 2-3 ember alig fér egyszerre, kis fürdőszoba ami a beépített dolgok miatt tényleg szinte panel szintre szorítkozott a berakott zuhanykabin és kád után. huszonéves vagyok itt nőttem fel és a vadabb kamasz korszakban érdekesmód nem zavart, most huszonévesként egyre inkább észreveszem. pedig épphogy nincs nagy mozgásigényem
2017. okt. 15. 19:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Minél tágasabb annál jobb. 150m2 már nagyon jó tágas szerintem. Viszont a rezsi szempontjából 100m2 nél nagyobbat nem érdemes átlagembernek építeni vagy venni. Ki is kell azt fűteni. Azért kicsinek nem mondanám
2017. okt. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sok függ az alaprajztól, a belsőépítészeti kialakítástól és a berendezéstől is. Kicsinek nem mondható.
2017. okt. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem azért érzed, mert lépned kellene tovább, valahol mélyen ezt te is tudod. Ideje kirepülni otthonról.
2017. okt. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
szép, és igaz gondolat:) annyi hátránnyal hogy igazából nincs hova. ha lenne sem lenne nagyobb, sőt, még egy hasonlóval megbirkózni is komoly feladat lenne
2017. okt. 15. 22:50
 5/12 anonim ***** válasza:

Megértelek. Rengeteget számít a beosztás. Folyosók, ezek-azok prímán képeseket rengeteg kihasználhatatlan helyet képezni.

Én egy kb. 80 nm-es házban lakom másodmagammal, nagyon pici, de mivel van nagy terasz, kert és szép környék, azért két ember elfér benne valahogy, nem ideálisan, de azért épphogy. Csak sok cuccunk ne legyen.

Egy sokkal kisebb s mondjuk kicsit nagyobb belmagasságú, de remek beosztású ház jobbnak tűnhet.

Természetesen ez egyéni is, van, akinek sokkal több tér kell, külön dolgozószoba, könyvtárszoba, vendégszoba, teaszoba, mosókonyha, nagy fürdő, nagy konyha ebédlővel (kicsivel 20 nm alatti a konyhám, valahogy elmegy, de azért érezhető, hogy kicsi s még kamra sincs), edzőterem (nekem eléggé hiányzik, az előszoba tele van a súlyzóimmal, pedig még fekpadom sincs) ésatöbbi.


Mozgásigény nem kell hozzá, én is egész nap a gép előtt ülök szinte, a mozgásigényemet a környező erdőkben élem ki.


Nektek fér zuhanykabin és kád is? Az jó, az én fürdőmbe nem fért. Ez sem a nm-ek száma miatt van így, hanem így lehetett kialakítani... A méret még nem mond sokat, csalóka lehet.


Úgyhogy én megértelek.

Attól még laknak családok 25 nm-en... Ijesztő belegondolni, pedig a világban ezt 6 nm-rel is megjátsszák egyesek. Pontosabban dehogyis játszanak, így alakult. Persze az csak egyetlen helyiség. Láttam ilyen "lakásokat", képen, de akkor is durva volt.

Élőben konténerházat láttam, akkor már inkább a minigarzon.

2017. okt. 16. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Most erre annyit tudok mondani, hogy mi 5en voltunk testbérek, +2 szülő, mindezt 68négyzetméter 2 és fél szoba...

Legjobb barátom szülei pénzesek voltak, hatalmas ház, de haverom imádott nálunk lenni, mert nálunk mindig "családban érezhette magát" otthon pedig az apja egész nap ült a dolgozószobában, az annya meg két cigi közt itta a drága alkoholokat...

Nem a ház mérete számít, hanem az, hogy akik benne élnek szeretik egymást, vagy utálják...

2017. okt. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok, ha tudod, hogy menned kell, indulj el. Ha önállóan, a sajátodban laksz, elég lesz 30-40 m2 is. Nem a mérettel van baj, hanem a helyhez kapcsolódó családi kötöttségekkel. Mi hatan laktunk ekkora házban és jól elvoltunk.
2017. okt. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem kicsi, de kinek mi az igénye.

Mi 120 nm-es házban lakunk, plusz ugye a hatalmas terasz, a gigantikus méretű udvar.Nem tartunk haszonállatot, nem veteményezünk, viszont rengeteget foglalkozunk a fenyőkkel, tujákkal, más számtalan növénnyel, halastavakkal, szinte park tartozik hozzánk.

Van 3 szoba, ebédlő/nappali, konyha, fürdőszoba.Egy a mi hálónk, egy a gyerek szobája, a harmadik vendégszoba, de szükség is van nekünk ekkora térre.

Laktam tömbházban, na nincs az az Isten, hogy oda mégegyszer...

Szerintem ha egyedül laknál, egy 60-70 nm-es házat is kényelmesnek éreznél.

2017. okt. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nézd én elmúltam 40 éves, mire egy valóban élhető terekkel rendelkező 100 m2 alapterületű, háromszintes Kádár kockába költöztem. Szóval most van tér bőven.

De mindig csak a lehetőségeim határáig nyújtózkodtam, szóval kezdetben panelban laktam, aztán egy kisebb kertes házban. És onnan volt lehetőségem dobbantani egy kiváló fekvésű, szép belső terekkel rendelkező nagy házba.

Szóval nincs semmi gond, ahogy nő az ember, vagy ahogy korosodik, úgy változnak az igényei. Ezt tapasztalod mostanában.

2017. okt. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekünk az alsó szint 78 nm, itt laktunk addig, míg csak 1 gyerek volt. Most hárommal tetőtérrel együtt 130 nm-en lakunk, ez így pont elég szerintem. Kert, nagy terasz persze alap mellé. Ha bővíteném, akkor nem lakóteret hanem raktárat építenék, mert a sok cuccnak kellene hely, ami most szanaszét van a lakásban.
2017. okt. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!