Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 96 m2-es kertesház kicsinek...

96 m2-es kertesház kicsinek mondható? Vagy csak én érzem szűkösnek?

Figyelt kérdés
tudom megkaphatnám egyből hogy örüljek hogy ennyi is van, mert a világban számtalan ember elél minigarzonokban is huszonvalahány négyzetméteren, de én a jelenlegit is szűkösnek érzem. régi tornácos parasztház a mienk, aminek még ez a része is be lett falazva és külön helységek hozzáépítgetve a hiányzó részeket, nem követ semmi fix méreteket mégis olyan kicsinek érzem. két, vagy ha úgyvesszük három szobából ha jól emlékszem az alaprajzról 16,4-15,3-12valamennyi és a legnagyobb ilyen közös nappalit és hálószobát is helyettesít szüleimnek, a középső az enyém, legkisebb kihasználatlan jóideje és fusztrál hogy kevés a hely. hiába van kis előtér, kis folyosó, ha 2-3 ember alig fér egyszerre, kis fürdőszoba ami a beépített dolgok miatt tényleg szinte panel szintre szorítkozott a berakott zuhanykabin és kád után. huszonéves vagyok itt nőttem fel és a vadabb kamasz korszakban érdekesmód nem zavart, most huszonévesként egyre inkább észreveszem. pedig épphogy nincs nagy mozgásigényem
2017. okt. 15. 19:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

MERT AKKOR MI?


Van 2db kertes házam. Egy 125m2-es 4szoba+nappali.

Meg egy másik 150m2 900m2-es kerttel.

Kis városba van mind a kettő. Tisza melletti kb.20ezer fős város, van fullos uszoda, gyönyörű hatalmas erdők, rengeteg tó. Még munkánk is lenne ott és kb. ugyan annyit keresnénk, mint ahol most élünk.


ÉS AKKOR?

Nehogy már kisvárosba lakjunk. Ott nincsenek alternatív pub-ok, romkocsmák, kézműves sörkocsmák, indiai, kínai thai stb éttermek, CinemaCity.

EZÉRT?

Budapesten éltunk 46m2 ketten 90eFt+rezsi, majd amikor már felmentek az árak 130-140ezerFt+rezsi lett volna az 48m2 lakás. Akkor irány Szeged, ott is vannak pubok, sok étterem, cinemacity stb. 45m2 kis lakás, nagyon profin felújítva, 80ezer+rezsi havonta.

Inkább a szük tér, évente 1-1,5 milla kaidás lakbérre, de akkor is a NAGYVÁROS.

2017. okt. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Rengeteg múlik az elrendezésen. Mi panelban éltünk 47 nm-en. Utálom. Szűk, mindenhol fal, mindenhol nekem jön valami.

Vettünk egy újszerű tégla lakást, 53 nm-es amerikai konyhás + 1,5 szobás. Világos, tágas hatást kelt az amerikai konyha miatt. A szobák kicsik, de úgyis a nappaliban tartózkodunk többnyire. Egyáltalán nem érzem azt a bezártságot, mint a panelban és van egy erkélye, ami külön előnye.

Szóval sokat számít a fény, az elosztás, a fekvés és hogy hányan laktok benne.

A parasztházaknak tipikusan érdekes az elosztása, nem éppen modern, így a tér is szűkösnek hat sokszor.

2017. okt. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!