Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kiskorom óta pesti vagyok,...

Kiskorom óta pesti vagyok, akinek Buda szimpatikusabb, a "torkomnak ugranak"?

Figyelt kérdés

Ovis korom óta vagyok pesti, de mivel a hegyeket, a sok-sok zöldet és a nyugalmat szeretem (nem vagyok bulizós fajta), Buda szimpatikusabb.

A többi pesti ember csúnyán néz rám, ha ezt mondom; családon belül pedig kb. tabu.


Tényleg létezik egyfajta ellentét, vagy nem is tudom? Vagy én mozgok ilyen körökben? :D


2017. okt. 22. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

'A többi pesti ember csúnyán néz rám, ha ezt mondom; családon belül pedig kb. tabu. '


Csaladon belul 'tabu'? Hogy, megpofoznak ha kiejted hogy Buda, vagy mi?


Megnyugtatlak (vagy epp nem), de csak te mozogsz ilyen korokben. A normalis emberek nem ilyenek.

2017. okt. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TappancsMancs ***** válasza:
Sokan ezért szeretik a keretes házat, a sok zöld miatt. Nincs ebben semmi.
2017. okt. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak legfeljebb irigyek a pestiek a budaiakra, de nincs ellentét.

Én amikor pestre költöztem, a szomszédom budai úrifiúnak hívott, de csak viccből.

Én meg pesti prolinak őt...:)

2017. okt. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hallottam már ilyet, akklor sem értettem. Ízlésen minek vitatkozni?


Én a 2000 méternél magasabb hegyekért és a tengerekért vagyok oda. Attól még határozottan magyarnak tartom magam (no nem olyannak, aki követeli a tengerek és hegyek visszaadását...), eszembe sincs tartósan elmenni meg semmi. Ráadásul alföldi gyerek voltam... De akkor is a hegyekért rajongok. És? Nem követtem el semmi rosszat, változtatni sem tudok rajta, igazán nem tudom, mire lenne jó, ha valaki letámadna miatta. Ugyanez van nálad is.


Nekem is Buda volt szimpatikusabb, amikor a fővárosban laktam, ráadásul a hegyes, zöldövezeti része. Ez teljesen érthető, azt hiszem.

2017. okt. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Egyszerűen nekem a hegyek közelsége nagyon fontos, dunakanyari származásom amúgy van.

Budán a Duna is közelebb van. :P Vagy rálátni valamelyik hegyről.

Rengeteg-rengeteg a pad, a fa, de nemcsak a közpark, a zöld tér vagy a gyermekjátszótér, hanem egy átlagos úton, út szélén is rengeteg a fa.


Hát barátoktól, családtól fura nézéseket, hirtelen csendben maradást kaptam, de valaki ki is fejtette, hogy mi pestiek vagyunk, ő lokálpatriótaként Pestet szereti és szerinte a budaiak sznobok és kicsit lenézőek.

2017. okt. 23. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!