Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik városban jobb élni:...

Melyik városban jobb élni: Székesfehérvár vagy Debrecen?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem egyforma nagyságú a két város, de nem is ez érdekel. Melyikben jobb az infrastruktúra, az emberek mentalitása, kisebbek a közlekedési dugók, melyik az élhetőbb város?

2017. nov. 2. 18:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
64%

Infrastruktúrához hozzá tartozik, hogy nagyon jó a közvilágítás, az utcák 99%-a aszfaltozott (míg ez az arány Debrecenben sokkal de sokkal rosszabb!), mindenhová be van kötve a szennyvízcsatorna,a gáz, a kábeltévé (Fehérváron volt az országban elsőként kábeltévé). A tömegközlekedés használható, ha ismeri valaki a vonalakat (Debrecenben is csak a villamosvonalak mentén jó, amikor ott voltunk, alig tudtunk egyik városrészből a másikba eljutni). Dugók vannak itt is, ott is.

Kategorizálva pedig nagyjából egyforma a két város mérete, hiszen a fővároshoz képest mindkettő viszonylag kicsi.

Nagyon sok a kirándulóhely a környéken, és a városban is sok a látnivaló. Közel van Budapest, a Velencei-tó, a Balaton, hegységek, nem pedig csak a semmi közepén fekszik, mint Debrecen. De persze annak is megvan a varázsa, gondolom.

2017. nov. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:
49%

Ez is hülyeség: mindenki 8-5 között dolgozik. Azt meg hogy a fenébe? :D Gyárban kik dolgoznak úgy? Senki. Hivatalokban? Senki. Iskolákban, óvodákban, egyéb intézményekben? Senki. De mi ez a 8-5? 9 óra? Szerintem az általános munkarend 8 órás. Na mindegy. Tényleg buta vagy.

Egyébként a közlekedésről: folyamatosan fejlesztik az úthálózatot, nemsokára elkezdenek építeni két fontos elkerülőt, egyet tavaly nyáron fejeztek be. A közösségi közlekedést is fejlesztik, de főleg majd 2020-tól, amikor elkészül az intermodális csomópont a vasúti pályaudvarnál.

2017. nov. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
47%
Persze, hogy lepontozzák, ha tele van marhasággal.
2017. nov. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
26%

#10 Parlagfű: Király soron végig a Hőközponttól a Vitálig. Budai úton a Bika csárdával szembeni kerékpárút szélén. Aranybulla bevezető úton és az melletti területeken. Szfv-ról várpalota felé vezető 8as úton mindkét oldalt több méteresek. Velencei tó körül mindenhol főleg Sukorói részen. Budai 47 mögötti parkolóból idén 4 zsákkal szedtem össze. Sós tónál.


Nem tudom mit néznek azokról a repülőkről / helikopterekről, amiket említettél, de ha csak szálanként egy ezrest kapnék, meglenne a havi 200 000es fizetés. :)


Nyugodtan meg lehet nézni az időképet és látszik, hogy Szfv-on magas a pollen koncentráció három évszakon keresztül.


A téli szmog valóban nem jellemző. Mennyi vegyipari gyár van Székesfehérváron?

2017. nov. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:
33%

#12

Mielőtt ítélkezel, kezdj el gondolkodni.

# mindenki 8-5 között dolgozik.

Igen, 8-4ig és 9-5ig van a legtöbb munkahely. Egyedül te állítod azt a hamis képet, hogy 9 óra az átlagos munkarend. Én nem ezt írtam. Te beleképzelsz valamit a mondanivalómba és nem vagy képes kérdezni, csak vádaskodni.

A te állításod szerint nincs dugó a városban??



# Egyébként a közlekedésről: folyamatosan fejlesztik az úthálózatot, nemsokára elkezdenek építeni két fontos elkerülőt, egyet tavaly nyáron fejeztek be. A közösségi közlekedést is fejlesztik, de főleg majd 2020-tól, amikor elkészül az intermodális csomópont a vasúti pályaudvarnál.


Ezzel nem cáfoltad meg, hogy hatalmas dugók vannak a városban. Csak azt, hogy fejlődik. A kettő nem zárja ki egymást. Ha meg tudod cáfolni a dugót, akkor hajrá! Ha meg nem tudod, akkor ne vádaskodj és jelzőzzél feleslegesen, mert magadat járatod le.

2017. nov. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
26%

# Fehérvár a legtisztább levegőjű nagyvárosok közé tartozik

Bár ez így forrás nélkül csak egy névtelen vélemény. :)


Debrecen valóban szennyezettebb, ha a pollent nem számoljuk.

[link]


Időképen egész nyáron sötét vörös volt a pollenszennyezettség.

Érdemes lenne egy szfv-i orvosi intézményt felkeresni ebben a témában, hogy valós adatokat tudjon mondani, a lakosság mekkora része szenved a pollenek miatt.


Székesfehérvár, Budai út 47 mögötti játszótérről összeszedett parlagfű 2017 július 30-án: [link] Előtte egy héttel ennél nagyobb mennyiség, utána egy héttel hasonló mennyiség volt, amit gyökerestül téptem ki.

2017. nov. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
39%

Édes Istenem... mindjárt forrásolok neked. :D Amikor már a "vitapartnered" nem tud mással támadni, csak idiótaságokkal. :D

Egyébként meg az allergiát nem az váltja ki, hogy mennyi az allergén anyag a levegőben, az vagy van, vagy nincs. Én 40 éve itt lakok a szomszéd faluban, és az égvilágon semmi allergiám nincsen. :)

2017. nov. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:
51%
Tudod, a parlagfű ott nő legjobban, ahol valamiféle földmunka zajlott. Mivel Fehérváron manapság nagyon sok felújítás zajlott, így a gyomok gyorsan szaporodnak a puha talajban.
2017. nov. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:
43%

0%-ban hasznos a válaszom, amiben rákérdeztem, kik dolgoznak 8-tól 5-ig. Mi volt benne a hülyeség?

Akkor tehát leírom neked, milyen munkarendek uralják a munkaerőpiac 99%-át:

Délután: 14-22

Éjszaka: 22-6

12 órás: 6-18 és 18-6.

Hivatali munkarend irodistáknak: 9-17.

Eü és szoc. dolgozók: 12 óráznak, takarítók: ált. 7-15 vagy 10-18.

Tanárok: 7-15 óra körül.

Persze vannak még négy órában dolgozók is, ugye.

De persze nyomjatok most is a "nem hasznos" gombra, légyszí! :)

2017. nov. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim ***** válasza:
49%
Délelőtt lemaradt: 6-14.
2017. nov. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!