Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik városban jobb élni:...

Melyik városban jobb élni: Székesfehérvár vagy Debrecen?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem egyforma nagyságú a két város, de nem is ez érdekel. Melyikben jobb az infrastruktúra, az emberek mentalitása, kisebbek a közlekedési dugók, melyik az élhetőbb város?

2017. nov. 2. 18:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
66%
2017. nov. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 anonim ***** válasza:
53%

Helyes.

Kellenek ezek a fejlesztések Fehérvárra!

Debrecenben ezek már mind megvalósultak - évekkel ezelőtt... (a Velencei tavat kivéve:):

Van 3 belgyógyászati klinika + 1 kórházi.

Van 3 Campus - igaz nem középiskolai, hanem egyetemi.

Debrecen tüdejét - a Nagyerdőt - totál átépítették, a Szabadtéri Színpadot felújították, Ködszínházat építettek, ligeteket, tavakat, rekortan futópályákat stb. csináltak.

A Nagyerdei Gyógyfürdőt tavasszal építik újjá.

A szállodai kapacitás hibátlan.

Fehérváron miért nincs 5*-os szálloda?

A vidék legnagyobb multifunkcis sportcsarnoka a Főnix már több nemzetközi versenynek és koncertnek helyt adott, jól üzemel.

Tavasszal tenisz-csarnokot építenek.

A repülőtér jól üzemel, most telepítik az új ILS leszállító-radarokat.

Szóval amit elküldtél, az már minden adott itt, Debrecenben.

Más?

Én azért érvelek Debrecen mellett, mert akik nem ismerik szeretik a kelet-magyarországi szegénységgel azonosítani - csak hát ez téves megítélés!

A másik oka: Pesten kívül az országban nem sok helyen tudnék elhelyezkedni úgy, hogy érdemi kutatásokkal foglalkozzak - itt erre minden lehetőség adott!

Itt van az MTA Atommagkutató Intézet, itt van az egyetem, és az ország legnagyobb teljesítményű számítógépe, de itt van pl. a Pharma-Flight is...

[link]

2017. nov. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 anonim ***** válasza:
48%

Lóf***t adott. :D A multicsarnok nagyobb lesz, mint a debreceni (pedig Debrecen ugyebár nagyobb város...), a campus egyedülálló országosan, és azt se felejtsd, hogy a fehérvári kórház jelenleg az ország második legnagyobb kórháza. Nem tudom, vajon az első helyre ugrik majd, ha megépül az új szárny? Érdekes. Ennek majd utána kell nézni. :)

De mi az, hogy "ez már mind adott"? Van nektek is egy Fekete Sas szállótok, ami már fel lett újítva vagy mi? Újabb értelmetlen kijelentés a részedről.

Nem mondtam EGY SZÓVAL SEM, hogy ilyen dolgok nem lehetnek Debrecenben, de te persze továbbra azt hiszed, hogy ott sz@rjátok a spanyolviaszt, és folyton támadó állásban vagy.

De akkor írok én is egy kicsikét Fehérvár gazdaságáról és annak történetéről:

Itt van Magyarország legnagyobb magyar tulajdonban levő vállalatcsoportja, a Videoton, ami kétszer olyan értékes, mint a második helyezett pesti cég. A Videotonban jelenleg is nagyon fejlett technikával készülnek a különböző elektrotechnikai termékek, de idézzük csak fel egy kicsit a múltat: VT tévé, VT rádió, VT magnó, VT hifi, VT számítógép, VT haditechnika. De a fehérvári Albacomp is gyártott a közelmúltban piacképes számítógépeket egyébként, bár a cég manapság másfajta célokat tűzött ki maga elé, más irányban folytatnak fejlesztéseket, kutatásokat.

Itt van a hazai alumíniumfeldolgozás központja, a Köfém (Arconic és Sapa), itt volt az Ikarus, ahol pár hete vagy hónapja újraindult a buszgyártás. itt van a Mondelez fő gyártóbázisa, ami Mo. legnagyobb édesipari üzeme (itt gyártják a Milkát, az Oreót, a Tucot, a Győri Keksz, stb.). És itt van a legnagyobb hazai tejfeldolgozó is, az Alföldi, ami debreceni cégnek indult, de mivel ott nem voltak megfelelőek a feltételek, ezért áttette székhelyét Székesfehérvárra, ahol megalakította a legnagyobb tejüzemet a Parmalat romjain.

De hogy az IBM-et (gondolom nem kell bemutatnom, mivel foglalkozik), a Visteont (többek között JBL hangszórók), a DENSO-t (minden autógyártó cég legfőbb beszállítója), a Cerbonát (ezt sem kell szerintem bemutatnom) és a többit ne is említsem.

2017. nov. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 anonim ***** válasza:
26%

Vagy térjek át a te stílusodra?

Legyetek boldogok a számítógépetekkel, mi inkább élvezzük a történelmi szellemmel átitatott kulturális lehetőségeket, az oktatást és a kutatást.

Amikor megemlítettem a fejlett ipar alapjait, a 9 ipari parkot, azzal tulajdonképpen mi is volt a gondod? Az, hogy nem Debrecenben vannak?

2017. nov. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 anonim ***** válasza:
54%

Fehérvár: "A négyszintes jégcsarnok több mint 6000 fő befogadására lesz alkalmas, a néző- és a küzdőtér kialakítása pedig igazi katlanszerű élményt nyújt majd a sportolóknak és a drukkereknek egyaránt." - egyelőre papiron létezik.

Debrecen: Cím: Főnix Csarnok Debrecen, Kassai út 28, 4028

Megnyitva: 2002. szeptember 30.

Telefonszám: (52) 518 475

Befogadóképesség: 8 500

Létezik, működik!:

[link] 13.000 fő küzdőtérrel (Tankcsapda koncert)

Én csak a meglévő dolgokat írtam, mert a "majd lesz" az sz@rt sem ér! (nem is idegesítelek azzal, hogy mi minden lesz majd még Debrecenben, mert agyvérzést kapsz...:)

2017. nov. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim ***** válasza:
44%

Ja: és van "történelmi" szálló (Arany Bika" a felújítása folyamatban van, az éttermi részei már kész vannak. És persze van 5*-os szálloda is...

[link]

Ezt meg véletlenül találtam, de ezek még nincsenek, csak majd lesznek: 2 autóbusz gyár...:P

No, én befejeztem, van nekem hasznosabb munkám, mint ez a meddő vita...

2017. nov. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 anonim ***** válasza:
65%

A több mint 6 ezer az lehet 20 ezer is...

Egyébként meg mindenhol az ország második legnagyobb csarnokáról cikkeztek. A legnagyobb a Papp László.

Csak egy példa: [link]

A Wikipédia valószínűleg rossz forrásra támaszkodik, mivel a Főnix Csarnok weboldala szerint kb. 6500 férőhelyes sportrendezvények idején az aréna: [link]

2017. nov. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
65%

Azért várjuk csak meg azt a két autóbuszgyárat. Hiszem majd, ha legyártottak annyi buszt, amennyiről most beszélnek. Nem sok létjogosultsága van ott egy buszgyárnak sem, nemhogy kettőnek. A Credo maradni fog a piacon, ahogy a Modulo is, az Ikarus pedig a neve miatt gyorsan felfuthat, ha hagyják.

Még csak most jöttél rá, hogy semmi értelme? :D

2017. nov. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:
56%
Fehérváron sem csak a Fekete Sas szálló van... ami egyébként sem szállodaként fog működni a felújítás után.
2017. nov. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:
44%

Az én bátyám bármikor lepofozza a te bátyádat, bi-bííííí!:)

Szép kis város Fehérvár... MAJD lesz nagyobb is...

Részemről befejeztem.

2017. nov. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!