Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik városban jobb élni:...

Melyik városban jobb élni: Székesfehérvár vagy Debrecen?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem egyforma nagyságú a két város, de nem is ez érdekel. Melyikben jobb az infrastruktúra, az emberek mentalitása, kisebbek a közlekedési dugók, melyik az élhetőbb város?

2017. nov. 2. 18:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
65%
Na mert gondolom a debreceni repteret csak Debrecen tartja el. Pestről is csak a pestiek utaznak. Vicc kategóriába tartoznak a te érveid is.
2017. nov. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
65%
47%-ban hasznos a válasza? Miért? Mi rosszat írt le például azzal, hogy megemlítette, nem a repülőtértől lesz jó a mindennapi élet, amiben 100%-ig igaza van. Gondolom te sem utazgatsz naponta Egyiptomba vagy Münchenbe. Bár amennyire el vagy ájulva attól a nyomorult airporttól, lehetségesnek tartom.
2017. nov. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
46%
Te úgy magyarázol, hogy nem voltál még Fehérváron, közben meg leszólsz engem, hogy nem sokat jártam Debrecenben... :D
2017. nov. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
49%
2017. nov. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
44%

Én megírtam, hogy nem laktam Fehérváron, de voltam egy párszor. Leírtam a benyomásaimat is, amik igen pozitívak voltak.(ha olvastad, akkor nagyon hamar felejtesz, ha meg nem, akkor mit vitatkozol?)

Olyasmiről akarsz meggyőzni engem, aminek pont az ellenkezőjét tapasztalom és élem meg nap mint nap!

Írsz itt mindenféle tervet: intermodális központ fog majd valamikor felépülni, meg majd lesz 2 milliós forgalmú repülőtér (ez a vicc kategória) stb. stb.

Debrecenben folyamatban van az egész belváros közlekedésének átépítése, mert tehermentesíteni kell a Petőfi teret, mert kezdik építeni az intermodális központot, ahol süllyesztett buszállomás, új villamos és troli megállók épülnek stb.

A repülőtér meg akkor is ipartelepítő, idegenforgalomnövelő tényező, ha te ezzel nem értesz egyet. (valóban nem csak Debrecen tartja el a repteret, hanem Debrecen vonzáskörzete...)

A tények tőled függetlenek és igen messze állnak a te képzeletvilágodtól.

Végtére is: azt gondolsz amit akarsz, légy boldog Székesfehérváron, és én meg nagyon jól érzem magam Debrecenben!

2017. nov. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
69%

Székesfehérvárott is folyamatban vannak hasonló dolgok. Az intermodális közlekedési csomópont építéséhez el kell költöztetni egy gimnáziumot, ami nem könnyű feladat.

Az intermodális csomópont Magyarország második legforgalmasabb buszpályaudvarának helyét veszi át, a székesfehérvári buszpályaudvar több mint 1000 buszt fogad és indít naponta, ami több mint 80 ezer utast jelent egy átlagos napon. Az intermodális csomópont megépülése új közösségi hálózatot fog maga után vonni, melynek előkészítése már zajlik, hiszen elkezdték megnyitni az új buszvonalakat (idén indult 3, jövő év elején fog négy).

A város egy másik pontján Mo-on egyedülálló középiskolai campus fog épülni, ami helyet fog adni ennek a gimnáziumnak, sőt, néhány másiknak is. A campus építésére már kiírták a közbeszerzési eljárást.

Az egész város közlekedésének átformálása zajlik, hiszen óriási a forgalom a belváros körüli utakon, ezért két újabb elkerülő fog épülni, a szükséges telkek megvásárlása már megtörtént. Az egész vasúti pályaudvar fölött fog átívelni két felüljáró.

A pályaudvar teljes körű felújítását egyébként tavaly fejezték be, azóta ismét a fehérvári állomás Mo. legmodernebb pályaudvara (az 50-es, 60-as években is az volt).

2016-ban egyébként már átadtak egy fontos elkerülő szakaszt, ezzel kiegészült a 20 éve befejezett fehérvári körgyűrű (már a 70-es években elkezdték építeni). Nagy szükség volt rá, hiszen Magyarországon Székesfehérvárott a legmagasabb az ezer főre jutó autók száma.

És senki sem mondta, hogy ne legyél boldog Debrecenben, szerintem gond van a szövegértéseddel. Nem akarsz erőszakosnak tűnni, de rohadtul az vagy. Én értelmes dolgokat írtam le, egyszer sem fikáztam Debrecent, mégis lehurrogtál, lepontoztál.

2017. nov. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
56%

Egyébként te írtad, hogy sem Szombathely, sem Fehérvár nem tudna eltartani egy repteret. Gondolom erre reagált azzal, hogy a debrecenit sem csak Debrecent tartja el.

Van iparvonzó hatása, ezt sem tagadta senki, de valahogy még mindig jóval Székesfehérvár mögött áll a városod ipari fejlettségben. Tudtommal Debrecenben még mindig nincs kilenc ipari park, amiből négy akkora és olyan összetett, mint egy komplett város.

2017. nov. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
53%

" de valahogy még mindig jóval Székesfehérvár mögött áll a városod ipari fejlettségben." - keveset tudsz és azt is rosszul!

Írtam: éljetek boldogan a 9 ipari parkkal, meg a szennyíz-csatornákkal - ha nektek ez akkora csoda, hát élvezzétek!

Nekem ezek a dolgok természetesek, nem ettől jó Debrecenben élni:)

Nekünk az oktatás, szórakozás, kultúra, kutatás, sport - és ezek hatalmas lehetősége okoz kiemelkedő komfortérzetet.

2017. nov. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
36%

Természetes a fenét. Debrecen nagyon falusias jellegű még ma is, tíz évvel ezelőtt meg még jobban az volt! Rengeteg, de rengeteg utca burkolatlan most is! Ezt nem rosszallóan jegyzem meg, hanem mint tényt! Ez van, kár tagadni.

"Nekünk az oktatás, szórakozás, kultúra, kutatás, sport - és ezek hatalmas lehetősége okoz kiemelkedő komfortérzetet." - szerintem te nem olvasod el rendesen azt, amiket mi írtunk, márpedig úgy vitázni, hogy nem hallgatod meg a partnert, nem lehet. Nem egyszer emlegettem én is a kultúrát és az oktatást, ami Fehérvárt illeti. De fújd csak a magadét tovább, okoska.

Vagy az a baj, hogy nem hoztam példákat, ahogy te is tetted? Hát akkor tessék: Fezen, Királyi Napok (benne Koronázási Ünnepi Játékok, Nemzetközi Néptáncfesztivál, Regionális Katonazenekari Fesztivál), Kortárs Művészeti Fesztivál, Pünkösdi Virágálom, Harmonia Albensis, Alba Regia Feszt, Belvárosi Térzene, Halünnep, Kultúrkorzó, Öreghegyi Mulatságok, Jam Bory-vár, stb, de ott vannak még az országos események (pl. advent, múzeumok éjszakája, nemzeti emlékhelyek napja), melyek idején szintén nagyon sok kulturális lehetőséget kínál a város. De említem még a Fehérvár szépét, a Fehérvár hangját, a Fehérvári Versünnepet, az egyházmegyei eseményeket...

A középiskolai élet virágzik, városi bolondballagás majd évszázados múltra visszatekintő városi nagy ballagás, városi bankett. A városnak sok nemzetközi kapcsolata van, több konzulátus is található itt. Folyamatosan érkeznek a testvérvárosok kulturális delegációi, és a fehérváriak is mennek a testvérvárosokba (amiből Fehérvárnak kiemelkedően sok, 20 van összesen).

De a Google a barátod, ugyebár.

2017. nov. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
29%
2017. nov. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!