Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » El kéne költöznöm, de házra...

F.M.M. kérdése:

El kéne költöznöm, de házra nincs pénzem. Telepített lakókocsi mennyire életképes gondolat?

Figyelt kérdés
A munkám miatt helyhez vagyok kötve, albérlet pedig nincs a környéken. Lehet egy ilyen lakókocsiban élni a mai világban? Gondolok itt zuhanyzási lehetőség megoldható? Szennyvíz elvezetést hogyan lehet megvalósítani, stb...

2017. nov. 26. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Járható út, de függ a körülményektől is.

Telepített lakókocsiban megoldható a közmű bevezetés, ha van a telken csatorna, víz, villany. Akkor ugyanúgy megoldható minden. A szigetelés, vagyis a téli hónapok okozhat problémát.


A legjobb megoldás amúgy, ha tudsz venni egy közművesített építési telket + egy olcsóbb több évszakos mobilházat.

Töredéke egy ház árának és élhető.

Persze ez is a körülmények függvénye.


Szóval kivitelezhető a dolog, de a te esetedre nem tudni mennyire igaz ez. Sok részletet nem osztottál meg.

2017. nov. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha van hova telepítened -nem okvetlenül tulajdonjogilag értem, hanem a közművek elérhetőségének szempontjából inkább- akkor kivitelezhető az ötleted, bár "ciki" társadalmi szempontból. Én laktam konténerben, télen is, azért merem mondani.


Olyan hiperklassz a munkahelyed, hogy az ország más részén, ahol esetleg többet kereshetnél, nem lenne érdemes átköltöznöd?

2017. nov. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval, csakhogy nem mindegy, hogy az ország melyik felén terveznéd mindezt.

Egy közműves telek egy 4 évszakos mobilházzal alaphangon 5millióFt és ennyiből már szolid kis házat is tudsz venni, de nem nagyobb városban, vagy Budapesten, mert ezeken a helyeken a telek 5-10milliónál kezdődik.

2017. nov. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok és az 1-re gondoltam.:)
2017. nov. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bérelj egy profi lakókonténert egy telken ha lehet . Komoly fűthető szigetelt lakógép kell felszerelve stb a túléléshez .
2017. nov. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amennyibe kerül egy telek meg egy mobilház annyiért már kspsz egy kockaházat olyat amilyet de kapsz. Olyan helyen ahol kis utazással eléred a melhelyet.
2017. nov. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy kipofozásra váró vályog nem játszik? Sokkal jobban jársz vele, mint egy lakókocsival.
2017. nov. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezek Pest megyeiek, némelyiket még részletre is megkaphatod, ha szimpatikus vagy az eladónak és szabadulni akar tőle.

(Persze, csak ha Budapesthez viszonylag közel akarsz lakni és bevállalod az ingázást)


[link]

[link]

2017. nov. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!