Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ablak beszegezése szigetelés...

Ablak beszegezése szigetelés céljából?

Figyelt kérdés
Van egy igen rossz ablakom, az alján elég nagy réssel. Vajon ha egy ideig beszögelem, helyreáll egy kicsit?
2017. nov. 26. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Szögelés közben kitörik az üvegtábla, a rés meg megmarad. Ha most már túl hideg van és nem akarsz a léc pótlással foglalkozni, akkor inkább tömködj üveges gittet a résbe, azt tökéletesen be tudod tömni és majd tavasszal sokkal könnyebb lesz a megfelelő javításnál eltávolítani (bár kissé megkeményedik addigra).
2017. nov. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez termoplán ablak, nem az nagyon régi. Talán Sofa.
2017. nov. 26. 19:04
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja s nem szegezném, hanem becsavaroznám, eltévesztettem.
2017. nov. 26. 20:53
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne! El fog törni az üveg. Barkács boltban lehet kapni öntapadó tömítést.

A "macskás", van többféle méretben.

[link]

2017. nov. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De attól mintha feszülne az ablak, tehát nehezebb becsukni, van itthon pont ez a Macskás. Az ablakban alap értelmezetten van gumiszigetelés.
2017. nov. 26. 22:31
 6/10 anonim ***** válasza:

"De attól mintha feszülne az ablak, tehát nehezebb becsukni"


Miért, ha becsavarozod, akkor nem lesz nehéz becsukni, és nem fog feszülni?

2017. nov. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, az ablakszárny el van vetemedve. Azaz, nem egy síkban van, hanem kissé megcsavarodva.

Akkor mehet a csavarozás, éppen ez szünteti meg az üveg jelenlegi feszülését.

Nem nagyon hiszem, hogy teljesen visszaállna tavaszra, de egy kicsit talán jobb lesz.

A szellőztetés nem fog menni viszont.

2017. nov. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Közben vettem szilikon szigetelést direkt sofa ablakhoz. A legvastagabbat rendeltem, egy kicsit nehezebb becsukni, de teljesen szigetel az ablak, sehol semmi hideg. Remélem nem megy szét egyik ablak sem.
2017. nov. 27. 19:51
 9/10 A kérdező kommentje:
S ha riglit raknék rájuk? Azért az mégis szebb, meg az ablakot is lehetne nyitni. Nem?
2017. dec. 1. 21:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Hajrá!
2017. dec. 2. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!