Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyestüzelésű Kazán! Tudnátok...

Vegyestüzelésű Kazán! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Új rendszer és ünnepek tájt a fű se nő, szerelőt nem találok hozzá. Aki beszerelte, azt inkább hagyjuk.

60 nm házhoz öntöttvas kazán 25 l zárt tágulási tartály. 2.5 báros lefúvó szelep. Illetve hőcserélő szelep( ha annak hívják, 95 foknál melegebb víz esetén hideg vizet enged a rendszerbe). Az alap probléma az volt, hogy a nyomás hideg állapotban 1.7 körüli és ez meleg állapotban felment 2.3ra is. A nyomást csökkentettük de ennek ellenére szépen felkúszott az előbb írt adatokra. A szerelőnk megnézte a tágulásit, szerinte jó. A hőcserélőt próbálta javítgatni( mikor a házban engedtük a vizet érezni lehetett hogy áramlik a rendszerben- valószínűleg a tömítése nem zárt jól). Akkor úgy tűnt hogy megoldódott. Ez volt jó egy hete. De ma megpróbáltuk lejebb venni a nyomást mert ugyan minimálisan de lassan kúszott fel 2.1re. 3 litert eresztettünk le. Hideg állapotában 1 bár. Fűtés alatt felment 1.9re megint. Mitől van az hogy ilyen hamar ennyit emelkedik a nyomás? Mindenhol azt olvasom hogy sok a 2 bár körüli üzemelés. De nem tudjuk csökkeneteni mert mindig felmegy! Hogy lehetséges? Tudom hogy hülye vagyok hozzá, így ha valakinek van hozzá valami elmélete azt legyen szíves szájbarágósan elmagyarázni. Sokat segítenétek. Búék!


2017. dec. 30. 12:37
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Mi az a kazánvédő? A tüzifa ára miért érdekes?
2017. dec. 31. 10:51
 12/13 anonim ***** válasza:

Kazánvédő szelep arra szolgál, hogy az előremenő vízből kever a visszatérőhöz, s így a kazánba nem a hideg 30-40 fokos víz fog visszamenni, hanem a kazánvédőnek megfelelő, például 60 fokos. Ezáltal nem kaphat hősokkot az öntöttvas kazánod, nem lesz harmatpont alatti a hőmérséklet, tehát kevésbé fog kátrányosodni is.


Tűzifa árát azért kérdeztem, mert írtad, hogy új rendszer, s most gázzal olcsóbb fűteni, mint fával. Azonban ezt sajnos az emberek többsége nem látja be, le is leszek pontozva, előre tudom.

2017. dec. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Egy m3 15500 ft tölgy bükk, hasítva. Eddig gázfűtéses házban laktam. És a hőérzet összehasonlíthatatlan. Az és a jelenlegi házunk szigeteletlen, hasonló paraméterekkel rendelkezik és így olcsóbban jön ki ( első telünk ugyan és később tapasztaljuk ki, ez csak egy irányadó számítás volt a részemről). Illetve olyan romantikus alkatok vagyunk, akik kedvüket lelik a fával való foglalkozásban. Tudom, kényelmesebb, tisztább, de számunkra ez a megfelelőbb, pénztárcilag is. Később tervezzük a szigetelést, akkor a hőmegtartás kedvezőbb lesz. Búék!
2017. dec. 31. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!