Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha állandó lakcímet jelentenén...

Ha állandó lakcímet jelentenénk be az apósom tulajdonában lévő házba, elég ennyi adat?

Figyelt kérdés
Mármint amit a lakcímjelentő lapon kérnek: neve, "minősége", aláírása meg címe. Nem kell tulajdoni lap vagy ilyesmi?

2018. febr. 13. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Apósodnak alá kell írnia, hogy beleegyezik.
2018. febr. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ennyi elég? Nem kell tulajdoni lap?
2018. febr. 13. 16:09
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hozzá tulajdoni lap, csak a tulaj aláírása. Párom jelentkezett be hozzám nemrég, úgyhogy tudom.
2018. febr. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És a helyrajzi számra szükségem lesz?
2018. febr. 13. 18:24
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Igen, kell a hrsz, az alapján fogják majd leellenőrizni a tul.lapot a takarnet rendszerben. Annyi aláírás kell ahány tulajdonos és haszonélvező van, mindtől kell. Ha csak apósod a tul., akkor szerencsés vagy.
2018. febr. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2018. febr. 13. 21:23
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Hrsz akkor kell,ha nem utca házszám a nyerő(pl tanya vagy egyebek). És nem kell minden tulaj beleegyezése. Az egyiké elég. Ha van haszonélvező, akkor az övé kell.


Továbbá ha meg is lesz,hogy Kukutyinban xy utca 13-ban fogsz lakni a lakcímkártyád szerint, attól még neked az adott ingatlanban semmilyen jogod nem lesz. Mármint se tulajdoni ,se birtoklási se semmilyen egyéb tulajdonosi jog. Se lakhatási. Azt csak a tulaj jóindulata vagy egy bérleti szerződés ,adásvételi, meg egyebekkel lehet megzerezni. (Már csak a félreértések miatt. Páran azt hiszik,hogy ha bejelentkeznek valahova akkor őket onnan senki nem rakhatja ki.)


A minősége az annyit jelent,hogy tulajdonos vagy haszonélvező.

2018. febr. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekünk megvolt a pontos cím, és nem tanya, tehát x város, z utca, házszám/emelet/ajtó, és mégsem akarták úgy elfogadni, hogy nincs rajta helyrajzi szám.

Emlékszem az ügyintézés közben úgy vadásztam le a számot egy régi banki papírról, ami szerencsére megvolt a telefonomon letöltve.

2018. febr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
re7. Én is pont így jártam. Hiába volt meg a pontos utca, házszám, nem akarták bejegyezni a lakcímet, telefonon derítettem ki 5 perc alatt. Utána meg azért nem csinálták meg a lakcímkártyát, mert csak az egyik tulajdonos írta alá a bejelentőt, nem mind a kettő (tul.lap alapján látta). Külön fel is hívta a figyelmemet rá, h minden tulajdonos és haszonélvező aláírása kell a papírra. Ez volt kb 3 hete. Tehát mehettem még egyszer.
2018. febr. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!