Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kondenzácios kazán?

Kondenzácios kazán?

Figyelt kérdés

Üdv!


Ha megy a kondenzációs kazán..... lassan keringeti a vizet a szivattyú... gondolom hogy a visszatérő ameddig hideg addig fűti a vizet pl 55-60fokra..( kívánt hőfokra )

Ezután ha a víz (visszatérő) elérte a kívánt hőmérsékletet, akkor a kazán kikapcsol, és ha a termosztát kéri a fűtést akkor csak a kerintető megy??? Aztán ha csökken a vízhőmérséklet akkor ráfűt újra a kazán???

Hogy működik ez??



2018. febr. 21. 19:02
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Nem valahogy
2018. febr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy a visszatérő milyen hideg előre fele meg kell lenni a hőfoknak . Ott akkor a kazán nem fűt rendesen szerintem.
2018. febr. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Valahogy így kéne kinéznie. [link]
2018. febr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Na de ha folyamatossan kering a viz a rendszerben, és a visszatérő nincsen 30fok sem, akkor is a kazánbol az előremenőnek azonnal 55fokosnak kellene lennie??? És ha pl 70fokra állítanám? Picit furának tünik nekem hogy bármilyen hőmérsékletű víz érkezik be, kifele az állított hőfoknak kell jönnie... én úgy gondoltam hogy addig keringeti a vizet, míg lassan felmelegíti az egészet a kívánt hőfokra... és ha hűl a víz, akkor rámelegít... és ezalatt folyamatossan keringet, persze ameddig a termosztátok kérik....
2018. febr. 21. 21:14
 15/29 anonim ***** válasza:

Ez most lehet hogy hülyén hangzik,de nálunk pl. fordítva tették be a keringetőt.

Látom nálad is az előremenő ágba van kötve. Megfelelő az áramlási irány ?

2018. febr. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Így van mindent meg kell nézni. Ezt is. Nálam egy radiátort kötöttek be fordítva. Aztán egy hetem ráment mire rájöttem miért bugyog az egész rendszer és miért melegszik slig a radiátor
2018. febr. 22. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Az amugy hogy van, hogy van a gyári keringető, és ki lett építve mégegy szivattyú? Nem zavar be egyik a másiknak ha pl nem arányossan szállítják a vizet?
2018. febr. 22. 06:34
 18/29 anonim ***** válasza:
Nekem is két szivattyú van mert kellett. Egyébként igen ha hideg víz is megy a kazánba felkell hogy fűtse mindjárt. De max kis idő után azért mindenképp működni kellene a rendszernek. Nem lehet hogy kissebb teljesítményű a kazánod mint kellene?
2018. febr. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Írtad hogy padlófűtés mélkül a radiátorok is melegebbek. Ez csak arra utal hogy elszúrtak valamit vagy kicsi a kazán. Hívd vissza azt aki csinálta és oldja meg
2018. febr. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

24kw ariston kazán, kb 90nm.-en... ezt a telljesítményt ajánlották többen is... :(

Akkor végképp nem értem a dolgot... ha csak a radiátorok mennek akkor sem meleg egyböl az előremenő( pl 55fokos ) hanem valamennyi időnek, persze nem soknak el kell tellnie hogy rendessen meleget küldjön... na felkeresek egy gépészt, hátha okosabb leszek... :(

2018. febr. 22. 08:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!