Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kondenzácios kazán?

Kondenzácios kazán?

Figyelt kérdés

Üdv!


Ha megy a kondenzációs kazán..... lassan keringeti a vizet a szivattyú... gondolom hogy a visszatérő ameddig hideg addig fűti a vizet pl 55-60fokra..( kívánt hőfokra )

Ezután ha a víz (visszatérő) elérte a kívánt hőmérsékletet, akkor a kazán kikapcsol, és ha a termosztát kéri a fűtést akkor csak a kerintető megy??? Aztán ha csökken a vízhőmérséklet akkor ráfűt újra a kazán???

Hogy működik ez??



2018. febr. 21. 19:02
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem azonnal . Kell két három perc mire megindul nálam is. De az mégse normális hogy nem fűtődik fel a rendszer. Miért nem hívod vissza azt aki csinálta? Vagy te csináltad?
2018. febr. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Persze, vissza hívom.... igen jó "minőségű" szerelő csinálta a komplett rendszert, nem az első kuncsafta vagyok, rengeteg fűtést csinált már közvetlen környezetemben is és mindegyik kifogásolhatatlan.... a kazán beüzemelő is azt mondta hogy jó embert választottunk...

Ahogy elindul a kazán, egyböl elkezdi nyomni a langyos vizet... és lassan melegíti...

Én csak arra gondoltam ahogy fentebb írtam is, hogy azért nem telljessen meleg a radiátor előremenő ha megy a padló is, mert a padló visszatérő, ami együtt tér vissza a radiátor visszatérőjével az hideg, mivel a padlóban ahogy kering, igen szépen lehül.. és a lehült pl 25fokos vizet melegíti folyamatossan, akarja melegíteni 55ig, csak sokáig hült víz tér vissza, mivel átadja a betonnak a meleget.. és hogy hideg,(langyos) a visszatérő, és ahogy kering a víz a kazánban, nincs ideje egyböl felfűteni pl 25rö 55re.. hanem nagyon lassan csak... na de remélem hamarossan okosabb leszek... köszönöm a tanácsokat

2018. febr. 22. 10:56
 23/29 anonim ***** válasza:
Rendben lehet visszahűti a padlófűtés de azért gondolom idővel át kellene melegedni a rendszernek akárhogy is. Én ugy vettem ki hogy neked abszolút nem akar rendesen melegíteni sehogy se. Ha 38 fokos a padlófűtés idővel ha minden átmelegszik a visszatérőnek is annyi körül kellene lenni? Esetleg a termosztát nem lehet rossz és idő előtt lekapcsolja a kazánt?
2018. febr. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Amit észre vettem még az az, hogy amikor ment a padló már kb 3órája, akkor a visszatérő nem volt annyira hideg(de meleg sem) és akkor a radiátor előremenője is már melegebb volt... ma beszéltem és képeket is mutattam masik szerelőnek és nem látott benne kifogást... annyit kérdezett hogy a radiátoros oldalra is miert nem lett rakva egy szivattyú.. de ahogy nezte a képet, ugy látta hogy lehet tényleg nem lenne szükséges..

Azt nem tudom hogy a ket szivattyút hogy kellene összhangba hozni??? De majd a szerelőnkel beszélek erröl is... többek közt

2018. febr. 22. 14:26
 25/29 anonim ***** válasza:
Azért ha kiderül majd írd ide mi volt a gond. Érdekelne én is sokat kinlódtam a fűtésemmel idén. Vasárnap minusz 17 lesz
2018. febr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Mindenképp megírom hogy mi volt a probléma..

Hál isten még nem lakunk ott, április végefele teevezzük a költözést...

Addig be van állítva 12fokra a rendszer, amikor ott vagyok akkor pedig felteszem picit 15re kb és kisérletezem vele... ma is próbáltam... ha padló-radiátorok mennek egyszerre akkor a radiátor lassan melegszik (gondolom a padló hideg visszatérője miatt).

De ahogy tellik az idő, lassan a radiátorok is mintha jobban melegednének... gondolom mert a visszatérő is melegebb lett...


Ha a radiátorok mennek csak, akkor kb 5perc alatt forrók.. ugyhogy kívancsi leszek a szerelőm mit mond erre...

Ahogy fent irtam, majd ide is leírom

2018. febr. 22. 18:40
 27/29 A kérdező kommentje:

Meg annyi hogy férre érthető picit amit írtam..

Ha minden megy, akkor a radiátoroknal hamar felmegy kb 40fokig a víz, sztem nem tellik el 10perc.... csak utána nem emelkedik tovább a beállított 55fokra, csak lassan...

2018. febr. 22. 18:43
 28/29 anonim ***** válasza:
Akkor az is lehet hogy semmi baja. Ilyenkor teljesen ét van hülve a ház mivel nincs lakva és lassan fűtődnek ét a falak és a padló is. Ha tizenkét fokra álítottad jó esetben alig alig kapcsolt be. Ha pedig csak 15 re tekered fel miért várod el hogy bármi komolyan át is melegedjen. A kondenzációs kazánok eleve alacsonyabb hőfokon mennek. Ezt az infót korábban is írhattad volna. Miért nem állítod harmincra a termosztátot és hagyod úgy egy napra. Aztán majd megmutatja mi van. Nekem új a fűtés és én se lakom a házban. Csak szilveszterre lett felfűtve. Két napomba telt mire átmelegedett a ház és elérte egy kellemes huszon pár fokot. A vegyes kazánnal háromnegyed nap elég lett volna mivel 80 fokos vízre is felfűteném.
2018. febr. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Tervezem felfűteni jobban, de a full üres háznak egyszerűen nem látom nagy értelmét... de telljessen igazad van, úgy lehetne letesztelni pontossan...

Mindenesetre megírom hogy ha van valami változás, vagy javítani kellene valamin....

2018. febr. 22. 20:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!