Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Átok van a fürdőszobán?

Átok van a fürdőszobán?

Figyelt kérdés

Kb másfél éve költöztünk egy felujitott házba.

A véleményetekre lennék kíváncsi, azzal kapcsolatban, hogy folyamatosan tönkre mennek a vizzel kapcsolatos dolgok.

A wc-n eltört a lehuzopöcök, a bojleren lévő tömítés miatt eluszott a fürdő; így egyszercsak a semmiből elkezdett csepegni, a konyhaban a csaptelepkar belseje, a tus gégecsö már 2x, a mosdónal a tömítés szállt el. Múlt éjjel meg egyszerűen elrepedt hosszában a kádnál csaptelep, elúsztatva az egész fürdőszobát. Tavaly még a kád is betört :-(

Minden új, felújításkor csereltük. Ennyire silány lehet a minőségük?

Vagy ha valaki ezoterikus beállítottságú esetleg ez jelent valamit?



2018. febr. 23. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs átok :D

Egyszerűen csak nem jó minőségű dolgokat választottatok, vagy nem jól lett beszerelve, vagy nem jó anyagokat használtak a munkások.

Nekem is hamar elszállt a csaptelep, nem is volt jó minőség, de rábeszélek, mert a többi csak drágább, de nem jobb. Utána vettem 3x olyan drágát, ismert márkájút, az hosszú évek óta bírja.

WC melletti vízelzáróról kiderült, hogy műanyag, ezért nem csoda, hogy lazán letört, amikor el akartam zárni :D Kicseréltettük fémre, azóta jó.

Mosógép első héten elárasztotta a lakást, mert nem jól lett rögzítve egy cső, szakember által. Szóval nem mi bütyköltük.

Szóval nincs átok, csak emberi hiba.

2018. febr. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A műanyag wc lehúzók gyakran törnek. A zuhany gégecső nem bírja sokáig. Ezekből érdemes otthon készenlétben tartani pár db-ot.
2018. febr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tönkrement csapok, tömítések, esetleg jelezhetik azt is hogy túl nagy a víznyomás. A többi az lehet átok is :)
2018. febr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Esetleg érdemes lehet kérni egy nyomásmérőt. Az azért nem normális, hogy a csaptelepek csak úgy elrepednek. Persze ez nem magyarázat a wc-re és egyebekre, aminek nincs sok köze a víznyomáshoz.

Sajnos ezek tipikus hibák, amiket nem feltétlenül cseréltek. Flexibilis csövek, tömítések, műanyag pöckok. Ezek előforduló hibák, pár évente cserélni kell őket és kész.

2018. febr. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt igen, ilyesmiből csak ismert márka jó minőségű termékeit szabad venni. Másrészt valószínűleg a szakik is trehányak voltak, vagy nem is szakemberek (ellenben olcsók).

Sajnos az építőipart is elárasztották az olcsó kínai gagyikkal, sokszor utánzatokkal. Én is vettem egy pár csaptelepet nem olcsón, egymáshoz passzoló dizájn, stb. Az egyikről később kiderült, hogy utángyártott, nem gyári eredeti. Arról már kopik le a krómozás, ereszt, stb. Az eredeti gyártmány tökéletes.

Másik oldalon tényleg érdemes utána nézni, nem túl nagy-e a víznyomás, erről a szomszédokkal is lehet beszélni, hogy mi a tapasztalatuk.

2018. febr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A csap hosszában eltört?

A zuhanycső rövid talán és valaki rángatja.

Nagy nyomás miatt szerintem nem lehet mert a boyler elött van biztonsági szelep tehát ez kilőve.

Vagy silány anyagokkal van felszerelve.

Vagy valaki rongálja.

Lehet az első és a második egyszerre.

Vagy pedig hívjál papot bagy táltost és áld meg a házat.

Nincs átok? Nincsenek szellemek?

Ki meri ezt biztosra kijelenteni.

Te laksz ott az ember érzi ha gáz van.

2021. ápr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!