Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Karácsonykor minden évben...

Karácsonykor minden évben valami szörnyűség történik velem. Hogy lehetne ezt megszűntetni?

Figyelt kérdés
Szeretném én is átélni a karácsony hangulatát. De sosem tudom mert ameddig visszaemlékszem mindig történt valami borzalom. Sorolom évente mi volt: calici vírus miatt végig hánytam a 3 napot. Infuenza miatt ágyban kellett maradnom. Aztán arcidegbénulás, máskor sok éves kapcsolat utáni szakítás, másik évben olyan erős menstruáció, hogy felkelni sem tudtam, egyszer megvakult 24.re hírtelen az anyám (pár hét múlva szerencsére elmúlt), 2 éve egy súlyos betegségem kezdődött el 24.én ezt félre diagnosztizálta 2 orvos. Név szerint Karácsony A. szakorvos és Karácsony E. háziorvos. Majdnem meghaltam miattuk. Majd mikor már úgy tűnt meggyógyultam épp most decemberben a karácsonyi dekorációt tettem fel mikor éreztem, hogy baj van. Megműtöttek. Az egész karácsonyt a kórházban töltöttem. És most jön a legjobb. A szobatársamat Karácsonynénak hívták! Tudom, hogy ez már hihetetlen de tényleg igaz. Rettegek mi lesz jövőre. Segítsetek! Hogy lehet megtörni ezt az " átkot"? Már egy karácsonyfás zoknit sem merek felvenni mert félek, hogy eltörik benne a lábam. 😣

2018. febr. 20. 00:33
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
100%

Tényleg sok rossz dolog történhetet veled mostanában, de valószínűleg nem a karácsonnyal van a baj, hanem pont ahhoz tudod kötni az emlékeket. Szükséged lenne pár szépen megélt karácsonyi időszakra, hogy enyhüljenek ezek, legalábbis gondolom. Illetve jó lenne az előzőeket teljesen feldolgozni. Elég érdekesen hat, ha valamit nem dolgozunk fel. Engem pl kihasznált egy srác, aki szerette a sötét zöld színt. 9 év távlat után is rá asszociálok egyből, ha egy sötétzöld színt látok, mert 100%-osan nem tudtam feldolgozni.


Kicsit off:

egyébként neked is féloldalasan bénult le az arcod? azóta hány év telt el? nem lett érzéketlen és nem ráncosodsz emiatt féloldalt? nekem is volt ilyen problémám és nem túl látható, de nem 100%-os az a arcfelem, illetve még csak nem is nagyon akar ráncosodni, a másik meg igen... kíváncsi vagyok ezzel más, hogy van.

2018. febr. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

jaj, ezt rossz volt olvasni.. Talán segítő, hogy nem a karácsony szó-név-ünnepnap a kiinduló, a forrás - hanem az ettől való félelmed.

Ezt kellene kioldani - és megszűnne ez a "varázslat"

Tudod, hogy a karácsony szó etimológiájánál felmerül ez a kapcsolat is: az őseink kerecseny-sólymot repítettek a felkelő nap felé a téli napfordulókor -ezzel erősítették a fény születését.

[link]

2018. febr. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

1. 23 éve volt. Jeges szélben álltam órákig, ez váltotta ki. Nekem is kevésbé ráncosodik, és nem 100%-ban gyógyult meg. De lehet csinálni arctornát és az még ilyen sok idő után is javíthat a dolgon. Szerencsére annyira nem látszik azért. Az is megoldás lehet, ha a másik feledre kérsz botox kezelést és akkor kiegyenlítődnek a dolgok :) Engem azért ennyire nem érdekel egyelőre.


A felsorolt szörnyűségek tényleg épp karácsonykor történtek. A karácsonyt leszámítva pl. soha nem szoktam beteg lenni. Sokáig nem féltem tőle, de mikor már az ilyen nevű emberek is beléptek a képben mint a bajok okozói, és számomra is kezdett olyanná válni a történet amit nehezen hinnék el ha nem velem történt volna. Most már tényleg rettegek mi lesz jövőre, mert az ideit már nincs hova fokozni.

2018. febr. 20. 11:40
 4/28 anonim ***** válasza:

"most már tényleg rettegek mi lesz jövőre"

- ezzel a szorongással készíted elő, egyengeted az útját a bajnak. Úgy működik, mint egy gonosz varázslat - de te vagy a varázsló!

2018. febr. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
2.Apukám solymász, így elég sok kerecsen sólymot röpítettem életem során. Látod mégis ez van. :)
2018. febr. 20. 11:43
 6/28 A kérdező kommentje:
4. Igazad van, hogy ezzel még ráteszek egy lapáttal. De idén kezdtem el először félni tőle, korábban nem foglalkoztam ezzel. Mégis jött a baj. Meg azért a Karácsony nem egy olyan gyakori vezetéknév mint mondjuk a Kovács. És pont egyszerre 3 ilyen emberrel találkozni és ebből 2 okoz ilyen bajt. Picit többnek érzem mint véletlen.
2018. febr. 20. 11:46
 7/28 anonim ***** válasza:
NEM véletlen! De te hozod létre.
2018. febr. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Nem én hozom létre mert már gyerekkoromban is ez volt! Amikor csak vártam a karácsonyi csodát! Megoldásra lenne szükségem nem ilyesmire. Egyébként ha én hoznám létre sem tudok mit tenni ellene. Már félek tőle és ez van! Nem tudok nem félni tőle! Azt nem írtad le hogy kell. :P
2018. febr. 20. 13:01
 9/28 A kérdező kommentje:
Azt pl. hogy hoztam én létre, hogy 7 éves koromban Karácsony napján vesztek össze a szüleim, ordítozás volt egész nap, nem vettek karácsonyfát sem, és elmaradt az ünnep. Mi meg tesómmal sírtunk egész este. Nem miattunk vesztek össze. Vagy hogy vakulhatott meg 24.e reggelre az anyukám? Az is miattam volt? Hogy lett volna miatta? Sosem volt baja a szemének korábban.
2018. febr. 20. 13:05
 10/28 anonim ***** válasza:
Nem tudok segíteni.
2018. febr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!