Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen fajtájú paplan érdemes...

Milyen fajtájú paplan érdemes venni?

Figyelt kérdés
Van nekem ősrégi paplanom ami, nem emlékszem mikor vettem. Le szeretném cserélni újra. Elkezdtem nézni interneten milyenek vannak. Látom olcsó műszálastól kezdve, drága bio alga mitudomén vannak. Így meg nem tudom, melyiket kéne megvenni. Szerintetek milyen érdemes venni?

2018. febr. 24. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a lényeg, hogy habkönnyű legyen és gépben mosható.

Hogy a töltete műszál, az számomra teljesen érdektelen, ha a huzata olyan anyagból van, hogy a paplanhuzatban nem csúszkál.

Angol paplanaim vannak, tökéletesen elégedett vagyok.

Nyáron csak egy vékony pléd van paplanhuzatban, de télire kell a paplan, ami esetemben puha, meleg, de főleg összesen 1 kg.

A Billebeck paplanok nem rosszak és van lehetőséged szúrni, az igényeid szerint.

[link]

2018. febr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2018. febr. 24. 13:59
 3/7 anonim ***** válasza:
25%

Én kimondottan utálom a műszálat, mert mindig beleizzadok, nem igazán komfortos sztem.

Nekem van 2 pamut töltetű és két pehely töltetű. A gyerekeknek gyapjú töltetű van. Nekem teljesen jó nyáron és télen is ugyanaz. A pamut mosható, a gyapjút nedvesítve lehet frissíteni, a pehelyt a hagyományos módon napon.

2018. febr. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én az 1-el értek egyet, pedig hajlamos vagyok az izzadásra. A paplan töltete nem ér a testhez mert a borítása és a ráhúzott ágynemű pamut, ellenben nagyon finom meleg, könnyen mosható, nem csomósodik és nyáron gyorsan szárad.

Persze, hogy beleizzadsz utolsó, ha télen-nyáron +40 fokban is ugyanazt a meleg a paplant használod:)

Nem véletlenül vannak téli és nyári paplanok gyártva.

2018. febr. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha ismét elolvasod figyelmesen, akkor meglátod, hogy a műszálasba izzadok bele akár tél vagy nyár van, vagyis bármikor.

Több éve ugyanazt használom mindig és nyáron sem izzadok bele, és télen sem fázom, kellemesebb a hőtartása és komfortos a meleg alatta, megfelelően szabályozza a hőt, ez egy pamut paplan, de előtte sok évig ugyanígy egy vékony gyapjút használtam.

2018. febr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 évszak van. Két paplan, amit össze kehet kapcsolni. Egyok vékonyabb nyárra van, a másik átmeneti, vastagabb. Összekapcsolva pedig nagyon meleg téli. Igy nem is használodik annyira, mintha csak egy lenne. Mosható, a huzatban egyáltalán nem is érzed h kapcsolva van. Rettentő könnyű, imádom. Azt hiszem jyskben vettük.
2018. febr. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
76%

A műszál paplanok jók, mert moshatóak és kis szerencsével nem csomósodik benne össze mosáskor a műszál. A tollas/pelyhesek nem moshatóak, de kényelemben agyonveri a műszálas paplanokat.

Nekem vendégpaplannak műszálas van, saját célra pedig persze pehely, mindkettőt innen rendeltem: [link] egyenlőre nincs baj a műszálassal sem, pedig már 3éves, a pelyhet pedig egyszerűen kifogástalan.

2018. márc. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!