Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Padlófűtés vegyestüzelésű...

Padlófűtés vegyestüzelésű kazánnal?

Figyelt kérdés
Láttam egy pár ingatlan hirdetésben házakat padlófűtéses megoldással, gáz és vegyestüzelésű kazánnal. Egyet nem értek, hogy ez hogyan oldható meg vegyestüzelésű kazánnal, ami nem szeretni az alacsony hőmérsékletet? Közel 30 éves házakról van szó, azt se értem, hogy ezeket hogy lehet 40 fokos vízzel felfűteni hatékonyan. Vagy ilyen 45-50 fokon járatják?

2018. márc. 13. 23:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok szakértője de kombinálják a radiátoros fűtést a padlófűtéssel sokszor. Viszont a padlófűtés ágába valami keverőszeleppel hideg vizet adagolanak így lehet pl vegyes kazánnal is tüzelni rendesen mert 70 fokos víz biztosan nem megy a padlóba.
2018. márc. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vegyes + puffer
2018. márc. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősömnél rémlik, mintha ha a szuterénjében lenne egy nagyobb radiátor, a felső szintekben csak padlófűtés.
2018. márc. 14. 13:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Padlófűtésnél elvileg nagyobb a hőleadó felület is, azért elég a 40-50 fokos víz is.


30 évvel ezelőtt nem volt jellemző a keverőszelep.

A régi házakban úgy csinálták a padlófűtést, hogy a radiátorok visszatérő vízét kötötték rá a padlófűtésre.

Esetleg járatták a kazánt 40-50 fokon járatták a kazánt, de inkább a fenti megoldást alkalmazták.

2018. márc. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy pufferral vagy megfelelően méretezett hőcserélővel illetve keverőszeleppel van megoldva.
2018. márc. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na itt van egy kép, itt puffer nincs. [link]
2018. márc. 17. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!