Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mik ezek a furcsa hangok a...

Mik ezek a furcsa hangok a társasházban?

Figyelt kérdés

Nem olyan régóta lakom itt a jelenlegi lakásban, de elég hamar feltűnt hogy bizonyos időközönként (leginkább csak este hallom ezt) nagyon furcsa zajok jönnek a falból. Nem is igazán tudom, hogy mihez hasonlítsam. Mintha valami nagyon hangosan lezuhanna a falakban, de fémes hangja van (először valamiért azt gondoltam, hogy a lift zuhan le ilyenkor, csak hogy nagyjából be lehessen lőni, hogy milyen hang ez és mennyire hangos). Nem állandó ez a hang, kb havonta jelentkezik, és akkor is 15 percenként hallani, de iszonyatosan hangos. Nem lehet tőle aludni.

Amikor ideköltöztem, egy-két alkalommal intenzívebb volt, és egy-egy “zuhanás-hang” előtt erősen kopogtak a csövek is percekig. Ez a kopogás már szerencsére megszűnt, maradt a “zuhanás”.

Valaki tudja, hogy mi lehet ez?



2018. ápr. 7. 06:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kattog, pattog a fűtéscső, mert tágul, az oké.

Ha olyan, mintha egy üveg golyó esne le, ami pattog, akkor az a fűtés lesz.

2018. ápr. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk péküzem van a házban, valamelyik gépük csinálja ezt a zajt.
2018. ápr. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
De az is lehet, hogy valaki kettlebell edzést tart :)
2018. ápr. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak nekem mondjuk az a furcsa, hogy amikor ideköltöztem, akkor nyár volt, tehát akkor hogy lehetett a fűtés?
2018. ápr. 7. 14:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szomszédokat is érdemes lenne megkérdezni, hogy ők is hallják-e. Vagy videóra felvenni és úgy bemutatni itt, hátha tud valaki itt segíteni a válaszban.
2018. ápr. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 KZ67 ***** válasza:
Esetleg van ott egy Gamer, aki havonta játszik, és ez valami pálya (szint) vége győzelmi hang-effekt. :-)
2018. ápr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Társasházak hőközpontja szokott érdekes zajokat produkálni. Ha a fűtéscsövek kopognak a hang előtt, akkor a távhő szolgáltatóját kell megkeresni az ügyben. Volt olyan házunk ahol olyan zajokat adott ki a hőközpont mint amikor forr a víz és csattog a fedő, csak persze jóval hangosabban.
2021. júl. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!