Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Bokáig lehet gázolni a kakiban...

Bokáig lehet gázolni a kakiban szó szerint egy mára elhunyt öreg bácsika lakásában. Mit tehetünk mi, a társasház lakói?

Figyelt kérdés

Emberünk együtt lakott 4 kutyával, ám az anyagcseretermékek nem kerültek elvitelre, az ott meghalt bácsit elvitték, a lakás pedig bűzlik rendesen a rossz nyílászárók miatt. Nyáron ennek elég komoly fertőzésveszélye is lehet. Az örökösök pedig lehet, hogy több évig nem jelentkeznek. A kitakarítás belekerülne a társasház összes félretett pénzébe.


Nem rég hallottam, hogy az állam köteles az ilyen lakást kitakarítani, ez igaz.? Hogyan lehet ezt kérelmezni?


Van-e más fajta lehetőségünk ezt megoldani?

Nem, én biztos nem fogok oda bemenni kitakarítani, a pokol kapujában szívesen zsonglőrködöm lángoló láncfűrészekkel, de ezt kihagyom.



2018. ápr. 12. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Az ÁNTSZ-nél próbálkozzatok.
2018. ápr. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jegyző és ha Ő nem nem intézkedik ,akkor balhézz vele.Ha ez sem hat,akkor az ANTSZ.
2018. ápr. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Hasonló volt a helyzet nálunk, csak nálunk lomisok laktak és a rendőrség vitte el őket... nálunk a fiától szereztünk engedélyt, 3an bementünk és 2 nap alatt fényesre suvickoltuk... az én költségemen szállítottuk el a sok lomot szemetet...

Ez egy olyan panelház, ahol 20millióért megy 1 lakás pedig kőkeményen vidék vagyunk, nem szeretnénk csótányokat, így megoldottuk.

2018. ápr. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Annak idején a hasonló, demenciával küszködő szomszédunknál mi is magunk léptünk sajnos. Amikor a mama kórházba, majd otthonba került, a lakás ott maradt. A lányát győzködtük jó ideig, hogy tegyen valamit, mert élhetetlen a környezet és patkányok jelentek meg a 6 lakásos amúgy rendezett társasházban.

Végül odajött és segítettünk neki kitakarítani. Mint kiderült, egyedül nem volt lelki ereje ezt végig csinálni...

Nem mindig kell rosszat feltételezni attól függetlenül, hogy nektek most nyilvánvalóan rossz.

Ha a családtagokat nem ismeritek és társasház, akkor a közös képviselő tegye meg a szükséges intézkedéseket.

Nem tudom mekkora a ház, vagy lakás, de egy takarító brigádot hívni azért nem olyan drága, hogy az egy társasház teljes megtakarítását feleméssze.

2018. ápr. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%

"Nem rég hallottam, hogy az állam köteles az ilyen lakást kitakarítani, ez igaz.?"


Heveny járványügyi helyzetben nyilván van ilyen kötelessége az államnak, hogy a vészhelyzetet elhárítsa, és a járvány terjedését megakadályozza.

De mivel ez magántulajdon - a feladat elvégzése után a költségeket kiterheli - tehát ki kell fizessétek.

Szerintem jobban jártok anyagilag, ha magatok szervezitek meg valami takarító céggel a takarítást.

Állam Bácsinak elég vastagon fog a ceruzája amikor a számlát megírja majd a társasháznak.

2018. ápr. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

Nem hinném, hogy a többi lakástulajdonosnak ehhez köze lenne.

Az ÁNTSZ megszünteti a járványveszélyt, aztán vagy megtalálja az örökösöket, vagy ráterheli a lakásra, aztán a leendő örökösökkel majd utólag kifizetteti.


Ha teljesen biztos akarsz lenni a dologban, akkor hívd fel az ÁNTSZ-t, és hamis név-cím megadásával érdeklődd meg, rád verhetik-e valamilyen formában.

2018. ápr. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én több lehetőséget látok. Megtudakolnám, ki intézte a temetést.

1). leendő (vélt, feltételezett) örököse,

2). számotokra ismerős (pl. lakótárs, szomszéd stb.),

3). számotokra ismeretlen személy.

ad 1). kérjétek meg a potenciális örököst (örökösöket) a lakás rendbetételére. Ha tétlenek, tegyetek feljelentést a jegyzőnél,

ad 2. egyiknek sem kötelessége a lakás kitakarítása, hacsak nem végrendeleti örökös, de ekkor érvényes az ad 1).

ad 3). ez a legrosszabb, de meg kellene tudnotok, milyen kapcsolata volt az elhunyttal, esetleg örökölhet-e. Ha potenciális örökösnek tűnik, érvényesül az ad 1). Ha nem tűnik örökösnek, eléggé "kakában" vagytok. Addig is vegyetek egy széles ragasztószalagot és kívülről szigeteljétek le az ablak- és ajtókereteket. Ha az örökös (a hagyaték letárgyalása után - ugyebár - ismertté válik) ennek eltávolítása után szóvá tenné (kártérítést követelne), hogy a ragasztószalag eltávolítása után a festék megrongálódott (ezt azért nem feltételezem, mert a lakás mindenképpen felújításra szorul, akár ő használná, akár eladná), akkor fordíts neki hátat. Ismerek Budapesten hasonló esetet, de biztosan nem ezt, mert az már évekkel ezelőtt lezárult.

2018. máj. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!