Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Csendhaboritasnak szamit e?...

Csendhaboritasnak szamit e? Tudok-e rendorseg segitsegere tamaszkodni, ha nem javul a helyzet?

Figyelt kérdés
Olyan problemam lenne es kernem a segitsegeteket ebben,hogy panel lalasban lakom. Tisztaban vagyok vele, hogy szurodnek at zajok. A problemam az lenne, hogy sginte napi rendszeresseggel kelek fel arra, hogy a felettem lako,, kedves'' nyugdijas lakotarsak mar fel7kkr dubognek pakolnak tologatnak butorokat ugy vonulnak at szobabol szobaba, mint egy elefantcsorda, fel8klr porszivoznak negyed 11kor kalapalnak. Anyukam mar egyszer felment szolni, sot a negyed 11es incidenskor fel ks kopogtam, hogy jo lenne abbahagyni. Muszakolok es a 3 nap pihenombol minden egyes nap arra kelek, hogy hol fel7klr hol 7orakkor a,, napi rutinjukat vegzik''. Mivel nyugdijasok alig jar hozzajuk barki is ertelmet nagyon nem latom annak, hogy kora reggel, mar dubogniuk, takaritaniuk keljen... Amit szerintem emberi idoben 9 oratol delutan 5ig ellehetne vegezniuk... Ezaltal szeretnem levelben ertesiteni oket, hogy vagy tekintettel lesznek vagy, ha ezek altal rendkri intezkededt be lehet vonni, legkozelebb igenybe veszem... Koszonkm elore is a valaszotokat, mert ez a mindennapos dolog nagyon bosszanto, mert ha 1-2x elofordul az ember megerti... De minden nap erre kelni... Nem normalis...

2018. ápr. 25. 07:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
64%
Igen, meg lehet érteni azt az álláspontot is, hogy emberek vagyunk, végezzük a napi teendőinket, de szerintem mindennek van határa. Például a fölöttünk lakók már hajnali fel négy körül dübörögnek. Fogalmam sincs mit tudnak olyankor csinálni, de ez már bunkóság. Én is mindennap félt ötkor kelek, de igyekszem nem zajt csapni. Az olyan emberek, akik állandóan zajonganak, nem valók társasházba. Tiszteletben kéne tartani a többi lakó érdekeit is. Ha vki erre nem képes, költözzön kertes házba.
2018. ápr. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
85%

Csendrendelet mint olyan már elég régóta nincs.

Birtokháborítás viszont akad.


De még ez előtt keresd meg a ház SzMSz-ét, abban tutira le van írva, meddig kéne kalapálni pl.

2018. ápr. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
24%

"Tiszteletben kéne tartani a többi lakó érdekeit is. Ha vki erre nem képes, költözzön kertes házba."


Hát igen.

Meg az is, aki a többieket nem bírja elviselni!

2018. ápr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Egalite válasza:
Felesleges rendőrséghez, közös képviselőhöz fordulni. Rendőrség azt fogja mondani, hogy az még nem csendháborítás. A közös képviselő azt fogja mondani, hogy beszéljetek meg a szomszéddal, nem az ő feladata. A sablonos javaslat az, hogy beszéljetek meg a problémáról kulturáltan, de ezt legtöbbször a legkevésbé vezet eredményre. Nyilván a fórumból annyi minden javaslat van, csak válaszd egyet kettőt, amit neked szimpatikus. Amiket leírtad azt szűröm le, a kedves nyugdíjas szomszédodat nem fogja érdekelni, hogy te mikor és hogyan akarsz piheni. Innentől kezdve neked kell döntened, hogy milyen eszközhöz nyúlsz a probléma megoldásához.
2018. ápr. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
28%

"Meg talan maskepp allnek a dolgokhoz, ha nem nyugdijas parrol lenne szo"


Ezzel mindent elmondtál magadról!!!

A te (de)generációd egyszerűen nem tudja elviselni az időseket.

Szomorú.

2018. ápr. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Majd visszasírod szegény nyugdíjasokat, ha utánuk egy sokgyerekes (pl. roma) család költözik a helyükre.
2018. ápr. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!