Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes betárazni otthonra...

Érdemes betárazni otthonra olyan dolgokból, amik nem romlanak meg?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, hogy wc papír, papírzsepi, mosogatószer, mosószer, fűszerek, liszt, cukor, só, tartós tej. Ha igen, ti ezekből mennyit tartotok otthon az esetleges ínységes időkre/nagyobb kiadás esetére? Ha tartotok ilyeneket, akkor mit?
2018. máj. 2. 09:18
 1/6 kovpet ***** válasza:
75%

Most anyagi okokból kérdezed? Úgy nem hiszem, hogy érdemes lenne, hacsak nem valami nagy akcióban veszed meg ezeket.

Nagyobb kiadásra készülve inkább a pénzt tartalékold, de a klozetpapírt :)


Nem anyagi okokból nézve persze, érdemes valami tartaléknak lenni, akármi lehet. Pl az a nagy hó, ami pár éve volt. De jöhet árvíz meg földrengés is. Pár napnyi kaja nem árt.

2018. máj. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Hát ha anyámat kérdezed, akkor igen...

Ha meg engem, akkor csak ésszel, és tudd hol a határ!


Felsoroltjaid közül a liszttel és tejjel óvatosan! A liszt könnyen bekukacosodik. Persze át lehet szitálni, de kinek van hozzá gusztusa...

A tartós tejben meg mindenféle tartósítószerek vannak...


Cukor oké, nem romlik, max összeáll, pláne ha kissé nyirkos is a tároló. De attól még nem romlik.


Wc és egyéb papírból, mosó-tisztítószerekből be lehet tárazni, ha jó áron jutsz hozzá.

MOndjuk öblítővel is óvatosan, van amelyik, ha meg nem is romlik, de az állaga gusztstalan lesz...


Nekünk főleg azért van sok készlet ebből-abból, mert nyereményjáték volt velük... :D

2018. máj. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én minden akkor veszek, ha akcios. Pl lehet van még 2 hétre elegendö wc papir, de ha akcios veszek egyet, mert mikor elfogy tuti nem lesz sehol akcio. Mással is igy vagyok, de azért felhalmozva sincs semmi. Amit gyakran fogyasztik, abbol azért mindig va, pl egy tartalék ketchup (mert amit szeretek, ezt a márkát abban a boltban forgalmazzák, ami messze van, ritkán járok oda), majonéz, löncshus, májkrém, tonhal, kapszulás kávébol is van jópár, mert mikor akcios akkor akár 400 ftal is olvsobb egy doboz. De mindig van itthon plusz fogkrém is, tusfürdö, sampon. Ezeket is akkor veszem ha akcios, de figyelem is, mert rossz lenne ha váratlanul fogyna el.
2018. máj. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ésszerű határig érdemes. Pl. papírzsepi legyen annyi, hogy ha mindenkit egyszerre elkap a nátha, akkor se kelljen hétvégén külön, csak ezért boltot keresni.

Liszt, cukor, só stb.: ezekből általában van 1 db 1 kg-os zacskó félben, és még egy 1 kg-os csomag bontatlanul. Amikor kezdenek fogyatkozni, vagy valami miatt autóval megyek boltba, akkor szoktam az efféle készleteket feltölteni.

A lényeg, hogy ne akkor vegyem őket, amikor muszáj, hanem amikor nekem kényelmes (nem sietek, más miatt autóval megyek, mást is veszek stb.).

Ínséges (nem ínységes!) idők nálunk nincsenek.

2018. máj. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én sem arra gondoltam, hogy 6 hónapnyi cuccot összevásárolok... Csak bármikor jöhet baj... Én is ilyen +2-3 db-ra gondoltam, amit nem hagy az ember kifogyni, de mindig a régebbit használja fel.
2018. máj. 2. 14:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy érdemes: időt is, pénzt is megtakarítasz vele, ha akkor vásárolsz többet, amikor akciós. De előbb gondold meg, hogy melyik tárolására mennyi helyed van. És jól meg kell gondolni, nehogy mégis rád romoljon a hosszabb ideig eltartható áru is, mert akkor amit megnyersz a réven, elveszted a vámon. A papírárut úgy tárold, hogy ha csőtörés van, akkor is szárazak maradjanak lehetőleg, lisztből ne túl sokat tárazz be, csak amennyi tényleg elfogy majd, de mosogatószer, mosószer ügyében tényleg csak az a kérdés, hogy mennyi helyet szánsz nekik.
2018. máj. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!