Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tudnátok tippeket adni hogy...

Tudnátok tippeket adni hogy hogyan lehetne le hűteni a lakást? Valamint jó klímát tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

Elérkezett a nyár és ezzel együtt a rohasztó meleg ( elnézést a kifejezésért). Szóval nemrég elköltöztünk egy társasházba, aminek a legfelső (4.) emeletén lakunk. Szigetelve nincs a ház, ha jól tudom. Idebent pedig rekkenő a hőség, az előbb megnéztem, pontosan 30 fok, ami szerintem egyàltalán nem egészséges.

Próbáljuk hűteni a lakást azzal hogy lehúzzuk a redőnyöket, valamint ventilátort használunk ( igaz ez csak szétfújja a meleg levegőt),ráadásul a terasz is le van fedve így a meleg levegő megragad alatta és áramlik be a házba.

Klímát mindenképpen szeretnénk beszereltetni, de majd csak jövőre tudjuk.


Légyszíves, ha van egy kis szabadídőtök és esetleg hasonló helyzetben vagytok, meg tudnátok szánni pár tippel?



2018. jún. 12. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Mi is 4. emeleten lakunk. :) Nálunk "csak" 27 fok van, ennél lentebb klíma nélkül szerintem nálatok sem fog menni.

Annyit tudtok tenni, hogy nap közben még ablakot se nyissatok, mert úgyis csak a hő áramlik be, függöny/redőny legyen lehúzva. Csak amikor már besötétedik, akkor nyissatok ablakot, és éjszakára maradjon is nyitva. Utána napközben ugyanúgy legyen zárva minden.

Nekünk annyival jobb az erkély, hogy az kint nyitott, az ajtaja beljebb van, és kint előtetővel is le van lefedve, az sokat számít, hűvösebb is a nagyszoba. Csókoltassátok a kacsóját annak, aki lefedette nálatok. Esetleg oda találjatok ki valami plusz árnyékolót.

2018. jún. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

A nyílászárókat is be kell csukni, hogy a meleg levegő kint maradjon.

Mennyire melegek az ablaküvegek?

2018. jún. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Éjszaka szellőztessetek, amikor lemegy 20 fok köré a hőmérséklet. Olcsó megoldásként én kiszedtem a jeget a hűtőből és ráirányítottam a ventilátort, az olyan 2 fokkal lehűtötte a szobát, mire felolvadt. Esetleg próbálkozzatok meg ideiglenesen egy mobil klíma bérléssel.

Én mondjuk megpróbálnák még valami fehéret rakni a tetőre, ami visszaveri a napsugarakat. Mondjuk fehér lepedőket feszítenék ki 10-20 centire a tető födém felett (már, ha fel tudtok menni a tetőre).

2018. jún. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
A tetőtér padlás ha járható alulra hengerítsetek le üveggyapotot 10 cm vastagot . Jól írták , szellőztessetek 21,15től tárt ajtókkal ablakokkal és reggel 7 felé csukjatok mindent . Akkor is hagyjátok így ha szeles hideg idő keletkezik , az átfújja a kéglit . 21,8 fok van nálam de 20 lenne mint tavaly amikor estétől hajnalra 12-10 fokra hűlt a levegő . De sajna itt is hetek óta kint este nem talán 16 - 18 fokig süllyed ...
2018. jún. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha jót akartok akkor valóban legyen becsukva minden nyílászáró, és a leghidegebb szobába is legyen becsukva az ajtó ugye lakáson belül mert ez is sokat számít ám. Az ablakokat este amikor már megy le a nap 6 óra után már nyugodtan ki lehet nyitni hogy mégis legyen valami friss levegő, mert melegebb már úgy sem fog bemenni a lakásba. Ha bírjátok a huzatot akkor éjszaka ahol lehet legyen nyitva minden hogy mozogni tudjon a hidegebb levegő hogy a falakat is valamennyire lehűtse. Aztán korán reggel, jó hajnali 5 óra környékén amikor kell fel a nap, akkor már zárjatok be mindent jó alaposan, és a redőnyöket is engedjétek le. Ez fog a legtöbbet számítani kb délutánig biztosan nem fog felforrósodni a lakás, de ha a redőny nagyon melegszik és az ablak is akkor már mindegy hogy nyitva-e van vagy csukva, de akkor ha akartok friss levegőt már picit lehet nyitni olyan helyen ahol már nem tűz be a nap. Nálam a kisszobába ahol csak délelőtt 11 óráig tűz ide a nap napkeltétől, azóta már nem, már nyitva az ablak, csak itt, és elég jól is érzem itt magam. De van olyan szobám ami Nyugat felé néz és a nap már délután 2 órától ott tűz befelé, hiába van minden lezárva teljesen annyira meleg meg rossz a levegő hogy előbb túl élem kint az udvaron mint abba a szobába.


Én például szoktam olyat is csinálni hogy jégakkukat lefagyasztok faszán, aztán amikor ez megvan akkor kiveszem, rárakom egy tálcára állítva őket a ventilátor elé is teszek, és mögé is hogy már egy picivel lehűtött levegőt szívjon be és kavarjon fel és fújjon át az akkukon, ez is elég sokat segít de nálam ez csak egy nagyon pici szobába ér valamit érezhetően ha hűvösebbet akarok.

2018. jún. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jó tippeket adtak a válaszolók, én is csak megerősíteni tudom. Panel, déli fekvés, 3. emelet, erkélyes lakásban laktam 8 évig. Nyáron -főleg az extrém magas hőmérsékletű időszakokban- szinte az életemért küzdöttem.., de amit lehetett, megtettem. Erkélyre vászon anyag kifeszítve, ablakok napközben csukva, két ventilátor jeget, jégakkut, lefagyasztott vizes flakonokat tartalmazó edénnyel kombinálva. Amikor már éjjel sem lehetett bírni, hideg vizet spricceltem magamra és a függönyökre (persze, akkor már nyitott ablaknál, különben dunsztolódhattam volna..).

Sajna, ezek csak 2-3 fokkal vitték lejjebb a hőmérsékletet, aludni így sem nagyon lehetett.

Az egyetlen valódi megoldás a klíma beszereltetése, bár a saját tapasztalatom az, hogy klimatizált helységben ugyan hűvös volt, mégis jobban izzadtam.

Figyelem elterelésnek ezt érdemes elolvasni, ugyan régi cikk, de aktuális

[link]

2018. jún. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem működik a link, ezt írd be: Index: "Panelpokol vs tetőtéri halál".
2018. jún. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5ös fura meglátása nem valós , a nap este fél 8kor kezd eltűnni , a 25 fokos kereszt huzat simán felforralja a házat de ha csak egy ablak van nyitva akkor is bejut a fülledtség hőség . Hőség idején 21 órától kezd hűlni a levegő és 6,30 kor már érezhető a melegedés . Hidegfront esetén 19 órakor már rohamosan hidegebb a levegő és hajnal 5re 10 fokra is lemehet , ekkor fél 8 ig a napos és az árnyékos résznél 10kor csukni kell mindent .
2018. jún. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a hasznos tippeket/tanácsokat! 😊
2018. jún. 12. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!