Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Le lehet e szűkíteni a kandall...

Le lehet e szűkíteni a kandalló 150 es füstcsövét 120 asra?

Figyelt kérdés
Vettem egy 7kW os fatüzelésű kandallót, aminek 150 es a füst cső mérete. A kémény kivezetésem viszont csak 120 as, bár a kémény elég nagy. Lehet e valami gond, ha leszűkítem a kandalló füstcsövét 120 asra? És szenet tehetek bele, úgy egyébként?

2018. jún. 27. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Veszel egy 150-es falihüvelyt, kivésed a régit, és berakod malterral a 150-est.
2018. jún. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem.Gond bizony lehet a visszaáramlás miatt.

Kivésed és teszel 150-es stucnit a 120-as helyett.

2018. jún. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha 120 ason nem megy ki a fűst,akkor még a 300 ason sem fog .Ami itt nagyon számit,az a kémény húzata.

Ez 7 KW kandalló nem tud többet,mint egy nagyobb kályha .

2018. jún. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem ajánlott szűkíteni.


Amúgy amit kandallónak hívnak, az is kályha, csak szerintem már „ciki” kályhának mondani.

2018. jún. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Hát valóban, inkább kályhához hasonlít mint kandallóhoz. Nem is értem miért 150 es a csöve, másé meg 120 as.
2018. jún. 28. 09:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezzel kapcsolatban egy erre szakosodott épületgépész tudna számítást végezni, hogy hány téglás kémény, milyen magas, tehát mekkora huzata van, át bírja-e rántani a 120-as szűkítésen a füstöt az adott tüzelőberendezés esetén.

Abból nem lehet baj, ha nagyobbra cseréled a kivezetést.

2018. jún. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Zárt kandalló ajtó mellett tökéletesen fog működni.

De amikor kinyitod, mert raksz a tűzre, vissza fog pipálni a füst a lakásba.

Van aki így használja. Igénytelen, de működik. Néhány fűtési szezon alatt jó füstös lesz a fal, mintha dohányoznál a lakásban, erre számíthatsz.


Eleinte csak bosszantóan pipál a füst, de ahogy vastagodik a korom a kémény falán és szűkül a szabad áramlási keresztmetszet, úgy válik majd egyre elviselhetetlenebbé a füst jelenléte a lakásban.


6 kW-os kandallóval fűtjük a 120 m2 alapterületű lakásunkat. Jó az épületünk hőszigetelése, ez a titka.

2019. nov. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!