Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nem befizetett közös költség...

Nem befizetett közös költség behajtása?

Figyelt kérdés
Jövőre eladom társasházi lakásom,(saját tehermentes tulajdonom) tavasszal, nyár elején.Sok idiótának aki itt lakik sokszor több hónapi elmaradása van,a közös képviselő sem töri kezét lábát hogy behajtsa.Na most ha ősztől nem fizetem a közös költséget és mondjuk május.1-től az új tulaj lakik már a lakásomban,kitől hogyan hajtják be a mondjuk fél éves elmaradást? természetesen én nem fogom elmondani az új tulajdonosnak hogy b..meg fél éve nem fizetem a közös kölcsit?-rajtam hogy hajtják be? ki hajtja be?

2018. júl. 7. 21:37
1 2
 11/17 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Jaj, koma, folytál volna le inkább... már mindegy.

Na, de hogy segítsek is: ha mázlid van, és nem terhelik rá a tartozást a lakásra, akkor is ki fog derülni a turpisság. De ne sz*rj be, az ügyvéd majd levonja az utolsó vételárrészletből az elmaradást + büntit, aztán készen is lesz a dolog. Boldogság lesz Balkanisztánban.

2018. júl. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%
"tesó" lehetsz. Szerintem tavasszal már a villanyt se fizesd, meg remélem ahova mész, te is így jársz
2018. júl. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A közös költség fizetési kötelezettség tulajdonhoz (pl: lakáshoz) kapcsolódó fizetési kötelezettség, tehát lényegében egy elmaradást is a mindenkori tulajdontól kellene behajtani. Ugyanakkor az ilyen ügyben született bírósági határozatok során sokszor egymástól eltérő döntések születnek arra vonatkozóan, hogy egy ilyen elmaradást a régi vagy az új tulajtól kell behajtani. Azért az ügyek többségében attól hajtják be, aki a hátralékot képezte. Nálunk is volt, hogy valaki eladta a lakását és rengeteg tartozása maradt. Annak ellenére hogy eladta, a fizetési meghagyás során ettől az eladótól hajtják be az elmaradást. Erre persze még járulékos költségek is jöttek.


A közös képviselő nullás igazolást nem fog adni amíg tartozás van, de sajnos az eladók is cselesek, mert simán hamisíthatnak nullás igazolást. Szóval a lényeg, hogy nem érdemes kijátszani ezt a trükközést, mert előbb-utóbb garantáltan behajtják rajtad kamatostul és járulékos költségekkel együtt.

2018. júl. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondod nem leszel ott mire felhasználják a pénzt amit befizetsz.

Viszont ahova mész, ott igényt tartanál azonnal minden közös költségből finanszírozott dologra igaz?


Gondold végig...

2018. júl. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
hát igen tényleg meggyőzöek a válaszok,aztán jöttek gúnyos becsmérlő megjegyzések is.Valóban úgy látom inkább fizetem továbbra is.#14 nek a válaszom:ahová megyek ott nem várok el semmit,ugyanis mégegyszer társasházba nem költözök,szerencsére,és a szorgalmamnak,tettrekészségemnek köszönhetően családi házba fogok költözni,és leélni ezt a kis időt ami még hátra van.
2018. júl. 8. 14:54
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tapsoljunk, hogy 60 évesen összejött egy családi házra?


A logika attól még él. Át lehet ültetni ide oda, de a lényeg megmarad.

Részese vagy egy közösségnek, aminek élvezed az előnyeit, ezért adnod is kell.

Vagy te úgy gondolod már nem fogsz adót, tb-t stb fizetni, mert úgyse tudod kihasználni ami lesz belőle? Ha mindenki így csinálna most nem írogathatnál itt

2018. júl. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
#16. sajnos még nem 60.
2018. júl. 9. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!