Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen panelban élni?

Milyen panelban élni?

Figyelt kérdés
Úgy alakult, hogy el kellett adni a kertes házunkat, és mivel nem nagyon engedhettünk meg mást, a tizediken fogunk lakni. De én elképzelni sem tudom, hogy hogyan tud valaki egyáltalán a második emeletnél magasabban élni. Tudom, túldramatizálom, de nem hiszem, hogy meg tudnám szokni. Panelban élők, (főleg az ötödik, vagy magasabb emeletiek) milyen az életetek? Ti mennyi idő alatt szoktátok meg?
2018. aug. 9. 17:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
20 éve éltem panelben,úgy 4 évig abszolút nem volt rossz szóval ne aggódj:D
2018. aug. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
92%
De miért pont a magasságtól tartasz? :D Én a 10. emeleten nőttem fel, jelenleg a 22. emeleten lakom, bár ez utóbbi nem a ház legfelsőbb szintje. A magasság előnye a szép kilátás, meg hogy messze vagy az utcai történésektől, mégis látsz mindent. Ha olyan fekvésű a ház (vagy a város egyetlen toronyházában laksz, mint én :D), akkor az ablakodon senki nem lát be, legfeljebb a galambok.
2018. aug. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Panelban nőttem fel, és a tizediken laktunk.

Van előnye és van hátránya. Előnye, hogy senki nem trappol, rohangál feletted. Hátránya, hogy sokszor elromlott a lift, és gyalogolni kellett 10 emeletet felfelé. Én szerettem ott élni.

2018. aug. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Én földszinten lakok, gyűlölöm. Minden, de szó szerint minden hallatszik, amit mások csinálnak. Ha a másik lépcsőházban valaki fúr, vagy kopácsol, azt tisztán hallom. A forróságról nem is beszélve, elviselhetetlen. Tizediken azért élnék, mert ha jó fekvésű a ház, akkor a kilátás pazar.
2018. aug. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Megvan az előnye és a hátránya is. Ha a 10. a legfelső emelet, akkor pokoli meleg az egész lakás, nem árt a klíma, fém redőny. A biztonság sem mindegy, én ott nem mernék ablakot pucolni, sem kisgyerek, vagy macska mellett nyitott ablaknál, erkélynél lenni. Mi panelból költöztünk kertesbe, nem tudnék már visszamenni.
2018. aug. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
79%
#4 még jó, hogy a meleg felfele száll.
2018. aug. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

Én egyetemistaként laktam egy szép 2 főre tágas 55 nmes lakásban 4. emeleten. Ott szerettem élni, bár hétvégére hazajöttem,itthon kertes házban lakunk. Páromék 4en 63nmen laknak,zsúfolt, sötét (mert félnek a napsütéstől, hogy bejön a meleg, ezért éjjel nappal lehúzva a redőny) lepukkant lakásban. 9. emeleten. Ha ott kell lennem egy teljes napot én meg vagyok zavarodva teljesen. Bár gondolom ez abból is adódik, hogy nem a saját környezetem, ott csak vendég vagyok. Ha 10.en fogtok lakni,légkondit ajánlok mindenképp, mert nyáron nem lehet bírni.

Szerintem sok függ attól, hogy számodra mennyire otthonos az adott lakás,lehet élhető lakást panelban is kialakítani, de lehet olyat is, amiből csak menekülni lenne kedved.

2018. aug. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
59%

Borzalmas. Mindent hallasz, a szagok a szellőzőkön terjengenek(étel, cigiszag) a vasbeton viszi a hangot, a falak papirvekonyak. A tizedik(ha zárószint) azért is rossz, mert beázhat, nyáron garantált a 200fok, a lift ha elromlik elég nagy szívás.

Nézzük a jó oldalát, nem kell füvet nyírni., kazán tuti nemr omlik el mert távhősek. De itt kimerül minden pozitív tulajdonság.

2018. aug. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
Én nagyon szeretek magasban lakni. Erkély be van üvegezve, az ablakokat pedig csak résnyire lehet nyitni, így gyerek és macska biztos. A lift egyedül amit nem szeretek. Függ még milyenek a szomszédok, nálunk egyszer egy fiatal pár volt a szomszéd, minden este buliztak. Na ilyen esetben pokol a panel.
2018. aug. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
A házgyáriakban a 10-en télen nem mindig jó a fűtés. Nyáron pedig karbantartás miatt a Távhő nem ad két hétig meleg vizet.
2018. aug. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!