Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy falun...

Miért van az, hogy falun mindenki sokkal lazábban vesz mindent? 17/f

Figyelt kérdés

Unokatesóméknál nyaralok egész augusztusban. Egy kis faluban laknak, max 600 lakosa van. Tényleg ott sokkal lazább az élet, nem idegesednek semmin.

16 éves ő és a barátai is akikkel járok ki én is. Motorozik mindegyik ilyen nagyon régi (1970-es) motorokkal, pedig egyiknek sincs jogsija semmire. Simán kimennek motorral a kocsmába, megisznak 1-2 sört és motoroznak tovább. Kérdeztem tőlük, hogy mi lesz ha megállítja őket egy rendőr jogsi nélkül és ittasan, erre azt mondták hogy itt rendőr? maximum a falurendőr de az meg jó fej és mindig elengedi őket. Minden nap mennek a halastóra fürdeni, ott raknak tüzet, sütögetnek, hülyéskednek. Visznek kaját, sört... és vanhogy egész reggelig ott vannak.

Tényleg a szülők sem aggódnak hogy hol vannak, mikor mennek haza...


Ők is tipikus mai kamaszok velem együtt (ugyan úgy öltöznek mint mindneki más -szűk farmer, ezek a menő pólók, menő haj...) de ha kint vagyunk valahol egyik sem bújja megállás nélkül a telefonját. Mi ha pesten kimegyünk valahová a haverokkal mindenki telefonozik, de ők nem.

Nem abból áll az egész napjuk, hogy kockulnak otthon.


Van ott a falu szélén egy ilyen öreg szövetkezet (hatalmas épületek, raktárak, istállók) oda is gyakran járnak, a kerítést átmásszák és körülnéznek, felmásznak a magas épületek tetejére, ott ülnek, dumálnak...


Annyira tetszik nekem ez az "élet", hogy teljesen lazák, nem paráznak semmin, tök közvetlenek.

Máshol falukon is így működik ez? Vagy ez egy különleges hely? :D



2018. aug. 12. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Nem különleges, elég általános ez a falvakban. Kis közösség, mindenki ismer mindenkit, sokkal természetesebben viszonyulnak egymáshoz az emberek, mint a városi betondzsungelben.
2018. aug. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Nem egyedi eset. Nagyjából ugyan ezt csináltam én is . Nekem se volt jogsim de Babettám igen. Állandóan mentünk csavarogtunk. Persze akkor még vezetékes telefon se volt nem hogy más. Fociztunk motoroztunk horgásztunk. Bányatóra jártunk fürödni. Falusi gyerekkor ilyen
2018. aug. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

már a szüleik is ugyanezt csinálták, így nem féltik őket.

egyébként ezt hívják közösségnek, mindenki vigyáz a másikra.

2018. aug. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%

Hát ez az,amit városon nem lehet megtenni.Ezek azok az élmények fiatalon ,amit soha sem lehet elfelejtetni.

Én sem feledem .

2018. aug. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!