Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha a szomszéd kutyájának...

Ha a szomszéd kutyájának szarszaga elég erősen érződik sokszor (ha arról fúj a szél a kerítéstől 10-15 méterre is), van-e olyan növény, ami annyira erős illató, ami ezt elnyomná?

Figyelt kérdés
Kerítés mellé akkor ültetnék ilyet, hogy ne lehessen ezt a szarszagot érezni. A kutya kennelbe van, gondolom azért érződik ez, ráadásul a közös kerítés a kennel egyik oldala :(

2018. szept. 12. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Egész évben semelyik növénynek sincs erős illata. Sztem nem is lesz olyan, ami időszakosan is, de elnyomná( nem beszélve a mennyiségről, és a felhígult illatról).

Inkább sűrűbben kell takarítani a kennelt, és takarítható aljzattal ellátni. De ez a szomszéd feladata lenne.

2018. szept. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hm :) Akkor végső soron semmi esély rá hogy elbírjak magam is a helyzettel?:)
2018. szept. 12. 13:07
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Kennel rendszeres takarítása, kutya megfürdetése.

Nincs ilyen növény sajnos.

2018. szept. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

A kennel állattartó épületnek minősül, ennek vannak védőtávolságai, amiket a helyi építési szabályzat szabályoz, de az 100%, hogy nem lehet a kerítés a kennel oldala.

A helyi építési szabályzaton kellene kiderítened a pontos szabályozást, illetve a település honlapjáról letölthető a helyi építési szabályzat, amiben kikeresheted ezt.


Ezt lobogtatva át tudod helyeztetni az építményt. Ha annyira nem hajlik rá a szomszéd, akkor lehet jelezni, hogy a következő felszólítást már a jegyző fogja küldeni, többszázezres büntetéssel.

2018. szept. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Huh, na ez utóbbi nagyon kemény :) Igazság az, hogy még most költöztem ide, a kert szomszéd (másik utca ugye) nekem tök ismeretlen ember... gondoltam már rá hogy át kellene menni, de nem tudom mit szólna hozzá... átépíteni ezért vagy fogja vagy nem... egyszerűen megoldható lenne növény telepítéssel az lenne a legjobb, de nincs más akk beszélni kell vele hogy takarítson sűrűn.
2018. szept. 12. 14:40
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyon nem jó ötlet azonnal összerúgni a port a szomszéddal . Ez a 15 m elég nagy táv,felesleges a jegyzőhöz futnod .
2018. szept. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Persze, nem akarok én balhézni vele. Csak a portán hossza kb. 30 méter, nagyjából a porta felén már érezhető a szarszag, azért ez picit gáz... sőt, 10 méterre a kerítéstől néha olyan erős, mint ha az orom alatt lenne... :)
2018. szept. 12. 15:07
 8/10 anonim ***** válasza:

Tudom miről beszélsz, a szüleimnél hasonló helyzet van. Jó szomszéd kihalt, az örökös sok állatot tart, és a sok állat+ eső-sár, már jön is a trágya szag. és valóban, 10-15 méterről ez simán érezhető.

Hány kutyáról van szó? beszélj velük, normálisan, hogy eléggé érződik a kutyapiszok szaga, kérdezz rá, hogy feléjük nem fújja? Inkább csak egy beszélgetés legyen. ha normális, rájön, hogy tenni kell valamit, nem te akarsz rossz viszonyt, de a rossz szag, gondozatlanság teremti meg (Ő).

2018. szept. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Esetleg, 1-2 év múlva, ha nem változik, kérdezz rá, nem gond ha új kerítést csinálsz hátra; aztán csinálj egy 2m magas tömör falat. Hátha kevésbé jön át direktbe a szag, mint egy dróthálón.
2018. szept. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Városban laksz?
2018. szept. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!