Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vas megyébe fogunk egy hónap...

Vas megyébe fogunk egy hónap múlva költözni Borsod megyéből. Tudnátok nekem kicsit mesélni milyen Vas megyében lakni?

Figyelt kérdés

2018. szept. 25. 11:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Melyik városba?

Én Szombathelyen lakok, ha gondolod, tudok ebben segíteni. Bár nem tudom, hogy pontosan mire gondolsz.

2018. szept. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Ha Borsodot túlélted, Vas megye gyerekjáték lesz :)

Viccen kívül, több városban laktam már az ország minden részén, országon belül olyan nagy csodára ne számíts. Megismered, megszokod, a bolt ugyan úgy működik, az utak ugyan olyanok, ugyan azt a nyelvet beszélik.

2018. szept. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Bükbe költözünk.
2018. szept. 25. 12:34
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Akkor annyit biztos tudsz, hogy Bük fürdőhely, turizmusra épül.

Vas megyébe rengeteg osztrák jár át vásárolni ill. egészségi és szépészeti szolgáltatásokat igénybe venni. A fürdőhelyeken is vannak szép számmal. Vas megyéből pedig rengetegen járnak át, akár napi szinten Ausztriába dolgozni. Ez meglátszik a munkaerő-keresleten is, pl. vendéglátóiparban vagy építőiparban masszív munkaerőhiány van.

Ami neked a legszokatlanabb lesz, hogy egy Borsod megyében oly gyakori etnikumból itt alig fogsz látni néhány személyt. De ehhez fogsz a legkönnyebben hozzászokni. :DDDDDDDDD Ebből adódóan a közbiztonság messze jobb. Nemcsak statisztikailag, hanem pl. ha sétálsz egy faluban, nincsenek olyan utcák, ahová inkább nem mész be, nehogy rád támadjanak.

Bük még sík vidék, de az Alpok már nincs messze. Több a csapadék, mint a klasszikus alföldi vagy kisalföldi vidékeken.

A közelben Kőszeg és környéke nagyon szép, de az Őrség (Körmendtől nyugatra és délre eső vidék) is nagyon hangulatos. Ha van időtök, kiránduljatok Kőszeg környékén még idén ősszel!

2018. szept. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.:)

Igen azt hallottam, hogy van mellette egy fürdő.:)

Jó ezeket az információkat tudni. :)

Amitől kicsit tartok, hogy állandó baráti kört nehéz lesz létrehozni, ha ugye üdülő övezetben lakom.

2018. szept. 26. 22:42
 6/11 anonim válasza:
Ha gondolod írhatsz, én szívesen barátkozom, vas megyei vagyok... de nem nagyon van társaságom, mert mindenki elköltözött Pestre akivel jóban voltam. (egyébként lehet ez is sokat elárul a megyéről, bár ez általánosan jellemző más megyékben is...) F
2018. szept. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szia, szivesen írnék, de sajnos nem tudok, mert nem enged uzenetet irnom neked.
2018. szept. 29. 23:49
 8/11 A kérdező kommentje:

Te sem tudsz irni nekem?

Azt elmondod kerlek miert megy mindenki onnan Pestre vegul?

2018. szept. 29. 23:50
 9/11 anonim válasza:
Helló! Én vas megyei vagyok, szívesen beszélgetek veled ha van kedved.
2018. nov. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szia, benne vagyok:):)
2018. nov. 10. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!