Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vas megyébe fogunk egy hónap...

Vas megyébe fogunk egy hónap múlva költözni Borsod megyéből. Tudnátok nekem kicsit mesélni milyen Vas megyében lakni?

Figyelt kérdés

2018. szept. 25. 11:56
1 2
 11/11 anonim válasza:
100%

Szia!


Persze, mesélek a megyéről.:) Szóval a jó oldala a vas megyei létnek, hogy egy viszonylag modern, nyugatias, tiszta, biztonság, kulturált és élhető terület, gazdag történelmi múlttal. Bár hogy élhető-e az azért függ attól is az embernek mik a céljai itt. Például albérlet árak nem túl kedvezőek, viszont lakást szerintem viszonylag jó áron lehet venni.

Szombathely, Kőszeg amik szebb, jobb városak. Szombathelyen van egyetem is, amit most átvett az ELTE tavaly és az utóbbi időben egész sok pozitív fejlemény ment végbe a helyi felsőoktatásban ami kedvező lehet a városra nézve is.

Ami még nagyon nagy előny, hogy közel van Ausztria. Sokan járnak ki ingázni, ileltve osztrákok is sokan járnak át ide. Viszonylag kevés a cigány és egyéb veszélyes emberke. Legalábbis Szombathelyen. Vannak látnivalók a megyében, de azért nem kimeríthetetlen mennyiségben. Szerintem pl Kőszeget és az Írott kő túrát érdemes végigjárni, ha szeretsz kirándulni. Van több város, ahol van termálfürdő, élményfürdő stb. Ha ilyesmi érdekel, ezeket is tudom ajánlani. Szórakozási lehetőségeket illetően pedig már ha koncertre, bulikra, pubokra, klubokra gondulunk, akkor Szombathelyen kívűl máshova nem nagyon érdemes menni. Itt van egy egyedül nagyobb élet a megyében, de ez sem közelíti mérhető mondjuk egy Győrhöz vagy Budapesthez. Ja még annyi pozitívum jutott eszembe, hogy múltkor éppen olvastam, hogy ma vas és győrmoson sopron megye tekinthetőek pest megye után a leggazdagabb megyéknek.

Negatívumok közül amit én leginkább kiemelnék, az az emberek viselkedése. Sok a sznob, lekezelő vagy bunkó ember. Kicsit talán barátságtalanok is. De aztán lehet ez egy általános magyar mentalitás és máshol is ilyenek. Munkalehetőségek vannak, de azért nem legkönnyebb elhelyezkedni. Bár ha valakinek jó végzettsége van akkor nem gond.

Most így hirtelen ennyi jutott eszembe. De Ha van még valamivel kapcsolatban kérdésed, szívesen válaszolok. Ja tényleg a kérdes nem mostani, úgyhoy gondolom már azóta itt éslz a megyében, hogy tetszik eddig?


Dávid

2018. nov. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!