Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Igénytelen kollégium? Mit...

Ancs97 kérdése:

Igénytelen kollégium? Mit tehetek?

Figyelt kérdés

2 hete vagyok kollégista, a kollégium leírásai szerint jól felszerelt, 2 ágyas szobák, hűtővel és vezetékes internettel.

Ami ebből stimmel, az az, hogy 2 ágyas.

Beköltözéskor a szoba vállalhatatlan állapotban volt, koszos volt...stb. Emberek jönnek mennek benne, de még csak egy tisztító festésre sem voltak képesek, a falak szörnyen néznek ki.

A hűtőben egy jégtömböt találtunk, ugyanis a fagyasztó ládája ki lett törve, így az egész hűtő lefagy.

A szekrények össze vannak kenve, be van törve. stb.stb.

Internetről szó sincs, egyáltalán nincs a szinten bevezetékezve. Így boldoguljunk az egyetemi teendőkkel...


Panaszt tettem a kollégium igazgatójánál, aki persze fűt fát ígért, ez lesz kicserélve, az lesz megoldva, ki lehet festeni...és így tovább.

2 hete semmi sem történik, ma újra megkerestem az igazgatót, aki értetlen szemekkel bámult rám, mint aki semmit nem tud. Az intézkedés legapróbb gondolata sem merült fel benne szerintem.


Mit tanácsoltok, mit lehet tenni ilyen esetben?

Előre is köszönöm a segítségeket!



2018. szept. 27. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Semmit.

Vagy elmész albétletbe, vagy sajàt költségeden rendbe rakod a szobàt.

Internetre nem nagyon van ötletem, max mobilnet.

2018. szept. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Megszoksz vagy megszöksz!
2018. szept. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Voltam pár kollégiumban, vannak jól felszerelt, jól kinéző, és vannak nagyon putri kollégium is. Próbálkozz meg azzal, hogy a suliban nincs-e más kollégiumi lehetőség (ha jól tudom olyanra is van lehetőség, hogy nem a suli kollégiumában helyezzenek el), vagy próbáld áthelyeztetni magad. A megoldást jelenti még az is, hogy albérletbe mész.

Sajnos a kollégiumok orosz rulett játékhoz hasonlítanak, ki tudja, milyen fiatalok voltak ott előtted. Lehet, hogy ártatlan bárányok, akik aludtak és tanultak a szobában, de lehet, hogy olyanok, akik teletömték piával a fagyasztót ezért leszakadt, részegen össze-vissza dobáltak mindent, dohányoztak bent 10-en és kitépték a netkábelt a falból.

Valószínű, hogy a legolcsóbb megoldás az, ha te magad állsz neki - kifested a legolcsóbb fehér festékkel (vagy megkérsz pár srácot, fejenként 2 sörért biztos megcsinálják), viszel egy hűtőt, és mobilnetet kérsz.

Amúgy az internetet valószínű nem is fogják megoldani, mert ahhoz falakat kéne fúrni, vagy vésni és becsövezni a falakat.

Sok sikert!

21/f

2018. szept. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
1. Ne fizess, 2. Költözz ki, 3. Jelentsd az egyetemi rektornak, 4. Menj el az ÁNTSZ-hez!
2018. szept. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Különben milyen szerződést írtál alá? Az mit tartalmaz, mit adnak a lakhatási díjért cserébe? Azt simán lehet követelni, ez egy polgárjogi szerződés.

Ennek kapcsán fogyasztóvédelemhez is lehet fordulni, azt úgy kell, hogy amikor panaszt tettél szóban, erről jegyzőkönyvet kellett volna felvennie a kollégiumnak. Ha ez nem történt meg, kérd a panaszkönyvet, abba beírsz, azzal mehetsz a Fogyasztóvédelmi Hatósághoz.

Ha van jogász a koliban, tőle is kérj tanácsot, hátha kártérítést javasol.

2018. szept. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg kolitcserélni, vagy járj a hök nyakára. Nálunk őkintézik a kolik ügyeit, az igazgatóra is tudnak hatni és intézkedni. Haveromék problémája apróság volt, nem foglalkoztak vele, bement az irodába hisztizni egy sort, másnap megcsinálták amit megkellett.
2018. szept. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ketlem, hogy ott barmi is fog valtozni. Vagy atmesz masik koliba, vagy megprobalod megoldani ott, amit lehet (vagy elviseled a helyzetet). Bar en itt nem latok sok megoldhato dolgot, egyedul az interntproblemat lehet tokeletesen orvosolni mobilnettel (termeszetesen sajat koltsegre, de az legalabb jol mukodik).

Es esetleg, ha maradt masik ures szoba, ahova atkerheted magad, hatha ott jo a huto.

2018. szept. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!