Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok erről?...

Ti mit gondoltok erről? Szerintetek az kevés ha egy öt tagú család minden tagjának havi 95. 000 forint jut egy hónapban?

Figyelt kérdés

2018. okt. 2. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Nem sok, az biztos. Mondom ezt havi 50 ezer alatt, de amikor 200 ezer volt, akkor sem éreztem, hogy sok pénzem lenne, hisz nem volt... Jó, ez 2 fős háztartásra van, ami kicsit számít, de oly sok fontos tényező van, hogy 5 főnél is hasonló lehet a helyzet.

Nem mindenki él meg ugyanannyiból, van, akinek az egészségére is vagyonokat kell költenie vagy kiborul, ha nem motorozik el havi tízezreket (ami egyáltalán nem sok, ugye).


Ami nálam nagyon fontos, hogy van-e már házam. Ha igen s elég jó, kis rezsijű, megvannak a járműveim s mindenféle, ami nekem kell, akkor jóval kevesebb pénz mellett is elvagyok. De ha budapesti albérletben lakom és egy jó, nem olcsó házra kell gyűjtenem (nekem ház kell, a lakás nem opció), akkor sok kell ahhoz, hogy úgy érezzem, nem nyomorgok.

2018. okt. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mit kell fizetni belőle. Mennyi marad rezsi, kaja, hitel vagy bérleti díj, utazási költségek, kötelezők után? Mennyit tudtok félretenni felújításra, autóra, a gyerekek taníttatására, vésztartalékba, esetleg nyaralásra?
2018. okt. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi fejenként 45-ből gazdálkodunk, vidéken. 2 majdnem nyugdíjas, egy gyerekkel. (17)
2018. okt. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Tehat összesen 475 ezer? Az szerintem ha együtt eltek öten, akkor eleg lehet.

Attol is függ hol eltek, mik a kiadások, stb.

2018. okt. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez már krőzusi szintnek számít. Takarékosabb, összefogottabb gazdálkodással és életvitellel nyilván kb. a feléből is ki lehetne jönni
2018. okt. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés kiket takar az 5 tag. 2 szülő 3 gyerekkel, esetleg 2 nagyszülő, 1 gyerek.
2018. okt. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
5 Fogalmad nincs a mai Magyar árakról.
2018. okt. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Élethelyzettől függ. Hány ingatlant kell belőle fenntartani, mennyit kell utazni, iskoláztatni, művelődni, stb.
2018. okt. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

7: Nyilván egy saját tulajdonú passzívházban 10 E Ft alatt van a havi rezsi, saját konyhakerttel és otthoni főzéssel fejenként 30 alatt az étkezés, egy kész háztartásba sem kell havonta 10-20 000-nél több ráfordítás, ha van kész ruhatáruk és orvosi ellátást sem kell fizetni, orvosságokat, táplálékkiegészítőket sem, senkinek nem kell szemüveg, kontaktlencse, akkor a sima önfenntartás az havi 200 000 alatt van az 5 tagó családnak.

Ja, ha nem 190 centisek és 140 kilósak az emberek, akikről beszélünk.:)

Szóval van ilyen életszakasz, amiben ez akár 5-15 évig fenntartható havi 200 alatti kiadással. A többi dolog meg a fennmaradó összegből finanszírozható.

De ha bármelyik tényező nem igaz (pl. mindenki 140 kiló, lakbért kell fizetni, altatásos fogászatra kell járni, valakinek drága műtétet kell fizetni, stb.), akkor már nem jön ki.

2018. okt. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kevés. Nem azt mondom, hogy nem lehet megoldani ennyiből az életet vagy nincsenek az alapszükségletek kielégítve, de kb. ennyire elég, másra nem.
2018. okt. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!