Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szeretnék segítséget kérni...

Majlat istvan kérdése:

Szeretnék segítséget kérni tőletek júniusba vásároltunk egy ingatlant amibe nyitott fűtési rendszer van öntvény radiátorokkal anno lehet szép és jó volt?

Figyelt kérdés
.DE szeretném fell újítani de a csövezést meghagyni kicsit át alakítani és új radiátort ami jobban néz ki .!?e volt 3 szakk ember aki kettő belőle újra kötné 5 rétegű alumínum csővel mert annyi forrasztás lenne szűkítések miatt hogy gyorsabb és szebb lenne az egész . Most ügye végig látható a 2 colos vascső amiről nem tudjuk hány éves kb 10 éve nem lakták a házat és attól félek hogyha gipszkarton teszek fell mindenhova és a csövek ell öregednek utána jól meg fogom szívni. Vissza kell -bontani!?zerintetek mennyire idő álló a vas cső ami szerintem 20 eves minden féle kép vagy tényleg egyszerüen csövezzék át?
2018. okt. 23. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Tehát itt vegyes tüzelésű kazánról lehet szó.Gondolom továbbra is ilyen maradna .A csövezést újra csináltatnám,a radiátorokat pedig meghagynám .természetesen keringtető szivattyút kell beszerelni .Igaz hogy a radiátorok kicsit nehezebben melegszenek,de ez vegyes tüzelésnél nem is olyan szembetűnő. Viszont a meleget is jobban fogják tartani.

Ezekben több a víz,és radiátor fala sem olyan vékony.

2018. okt. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A radiátor kinézete nem tetszik a kérdezőnek.


Én azonban azt nem értem, hogy ha fél a csövek állapotától, akkor miért nem cseréli le őket, ahogy a szerelő akarja?

2018. okt. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
5 rétegű falon kívül. Hát az se szép.
2018. okt. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Most szép,vagy jó be vált radiátor kell.

A műa.csöveket meg úgy is falba sűllyeztik be,nem is láthatók .

2018. okt. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Így lesz egy nem tetsző radiátorból teljes felújítás.
2018. okt. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A régi csövekben van rendesen szutyok ami az évtizedek alatt lerakódott. Kérdés, hogy lehet-e / érdemes-e kitakarítani a csöveket.

Ha nem lehet vagy túl drága rendesen kitakarítani, én nem hagynám meg, mert lerakódott cucc lehet hogy károsítja az újonnan beszerelt alkatrészeket.

Én kidobtam az egész régi rendszert csövestől radiátorostól. Ami azokból a csövekből kijött...

Most gázzal fűtök kondenzációs kazánnal.

2018. okt. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépén bocsi hogy nem írtam igen vegyes tüzelésű és gáz kazán lesz ,nem nem tetszése miatt hanem a teljes ház gipszkartonova lesz és sajnos lenne olyan rész mint fürdőszoba és nappali ahol a 2 colos csöveket át kell alakítani ,mert két helységet egybe nyitottunk és és kb 40 nm2 és a meglévő csövek nem jó helyen vannak és ettől félek hogy ha be dobozolójuk és később fog ki derülni hogy csövek már lehet 10 vagy 20 év múlva tönkre mennek és ezért szeretném újra csövezni az egészet rengeteget olvastam már itt hogy Igen jó az öntvény radiátor és gravitaciós rendszer vegyes tűzelésehez de nem tudom -gázra milyen lenne mert ügye rengeteg víz lenne a rendszerbe és sajnos nem.is tudom hogy hogy teljesít mert meglévő lemez totya már tönkre van szét van korrodálóvá így nem is tudunk próba fűtést tervezni ,de jó barátnak teljes ház kb mint a miénk 120nm2 5 rétegű az egész rendszer teljes nyílás záró és födém szigetelés lesz nálunk is +karton szerintem lehet jobb lenne és ügye takarékosabb is ö is azt mondja mert kis víz van rendszerbe és 50 fokos előre menővel is már melegek a radiátorok .Énis így szeretném 5 rétegű és nyitót rendszerrel és egy keringető szivattyúval és plusz később vagy most egy 1000l literes puffert neki szerintetek ideális lenne egy öntőtvas kazán 30 vagy 35 kw ehez rendszerhez és maga rendszer is jó lenne ahogy le írtam?
2018. okt. 24. 05:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Most akkor gáz lesz, vagy vegyes?
2018. okt. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Lesz mind a 2 vegyes is meg gázkazán!!
2018. okt. 25. 05:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Miért szeretnél vegyest? Jelen pillanatban drágább fával fűteni, mint gázzal.
2018. okt. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!