Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet el kerülni hogy...

Hogyan lehet el kerülni hogy föl ássák a lakást?

Figyelt kérdés
A szomszéd lakásban a szennyvíz vezeték felújításából adódó probléma miatt a mi lakásunkat is föl akarják túrni. A kérdésem az lenne hogy egy hogyan tudnám megakadályozni? A közösképviselő nem tudott ebben segíteni. Sőt még ő van föl háborodva. De én több okból sem szeretném. Valaki segítsen

2018. nov. 1. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben közjegyzövel hitelesített nyilatkozatot teszel, hogy a tiltakozásd miatti összes kárt átvállalod az egész házban, plusz a nem anyagi károkat is megtérietd mindenkinek, akkor nem vagy köteles beleegyezni.

Viszont ez havi több milliós kötelezettséget jelent, nem tudom, van-e ennyi fölösleges jövedelmed.


Értelmes ember tudomásul veszi, hogy ilyen esetben nincs más megoldás, mint beleegyezni a felbontásba, a nagyobb károk megelözése miatt. Elvileg a biztosító kifizeti a keletkezett károkat, költségeket!

2018. nov. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem szeretem kérdés!

A közös vezetékek cseréjét neked is tűrnöd kell (persze a szükséges mértékben a legrövidebb ideig).

Ne nagyon tiltakozz ellene, mert ha a tiltakozásod miatt többlet kár/többlet költség keletkezik azt a biztosító nem téríti a társasház meg simán rád hátékázza!


A közös dolgoknak ezért is túrós a háta.

Mikor a tulajdonodba került a lakás az alapító okiratot, szervezeti működési szabályzatot és a társasházi törvényt is kötelező érvénnyel magadra vetted!

2018. nov. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele a mondásba, "Ma nekem, holnap neked."!

Nem tudhatod, hogy legközelebb nem miattad kell a szomszédot feltúrni.

Szar dolog, nem állítom, hogy nem!

Kényelmetlen, piszkos, esetleg szabit kell kivenni, de anyagi károd nem keletkezik (biztosítás, kártérítés) de nem tagadhatod meg.:(

2018. nov. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Na ez is az egyik hátránya, ha tömbházban lakik valaki.
2018. nov. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elkerülni sehogy sem tudod.


Viszont előtte mindenképp dokumentáld (fotózz) az állapotot. Ha nem úgy, nem olyan minőségben állítják helyre, még jól jöhet... ;)

2018. nov. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2018. nov. 2. 06:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!